Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara üniversitesi fen bilimleri enstitüsü

  1 ziyaretçi

  ankara üniversitesi fen bilimleri enstitüsü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fen Bilimleri Enstitüsü – Ankara Üniversitesi

  Fen Bilimleri Enstitüsü | Ankara Üniversitesi

  Fen Bilimleri Enstitüsü | Ankara Üniversitesi

  Tanıtım

  Enstitümüz 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu kapsamında 20 Temmuz 1982 tarihinde Ankara Üniversitesine bağlı olarak kurulmuştur. Fen ve Ziraat Fakültelerinde yer alan temel ve mühendislik bilim dallarındaki lisansüstü eğitim-öğretimi düzenlemek, yürütmek ve denetlemek üzere başlangıçta Fen ve Ziraat Fakültelerinde mevcut 17 anabilim dalı ile lisansüstü eğitim ve öğretime başlanmış daha sonra bu sayı yeni anabilim dallarının katılımıyla artmıştır. Enstitümüz bugün örgün öğretimde, Ziraat, Fen, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültelerinden toplam 29 Anabilim Dalında, 31 Tezli Yüksek Lisans, 22 Tezsiz Yüksek Lisans ve 25 Doktora programı,  II. Öğretim kapsamında ise Entegre Su Yönetimi ile Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ve Uzaktan Eğitim kapsamında Enformatik Anabilim Dallarında lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünün temel amacı; Üniversitemizin bir araştırma üniversitesi olması hedefine paralel şekilde bünyesindeki Anabilim Dallarının daha aktif bir şekilde araştırmalara ağırlık vermesini sağlamak, araştırma kaynaklarını, lisansüstü öğrenci sayısını arttırmak, disiplinler arası araştırmaları desteklemek, ülkemizde yeni kurulan üniversitelere öğretim üyesi yetiştirmek ve lisansüstü programlarımıza uluslararası öğrencileri daha çok çekmektir.

  Uluslararasılaşma, bilimsel kalite, bilimsel etik ile  ülkesel ve evrensel öncelikli konularda tezlerin gerçekleşmesi ve bunların bilimsel yayına dönüşmesinin sağlanması Fen Bilimleri Enstitüsünün öncelikli görevleridir.

  Enstitümüz anabilim dalları aynı zamanda Fen, Mühendislik, Ziraat ve Uygulamalı Bilimler Fakültelerinin bölümleri olup, eğitim-öğretim faaliyetlerimiz enstitümüzün de desteğiyle bu fiziksel yapı içerisinde gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz adı geçen fakültelerimizdeki laboratuvar, kütüphane vb. olanaklardan yararlanmaktadırlar.

  Enstitümüz öğrencilerinin büyük bir bölümü kamu kurumları ile özel sektörde çalışmakta olup, yaptıkları lisansüstü öğrenim ile alanlarında bilgi ve becerilerini derinleştirmektedirler. Seçkin bir öğretim kadrosu tarafından yetiştirilmiş olan mezunlarımızın ülkemizin kamu ve özel sektördeki çalışma alanlarında gösterdikleri başarılardan da gurur duymaktayız.

  Yazı kaynağı : www.ankara.edu.tr

  Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü | Ankara Üniversitesi

  Ankara Üniversitesi – Eğitim Bilimleri Enstitüsü

  Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü – Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü

  Fen Fakültesi | Ankara Üniversitesi

  Fen Fakültesi | Ankara Üniversitesi

  Tanıtım

  Ankara Üniversitesinin mühendislik ve temel bilimler alanındaki öncü kuruluşu olan Fen Fakültesi, 1943’te kurulmuştur. Fakültemiz, geçen 75 yılda Türkiye’de bilim ve teknolojinin gelişmesine, ülkenin kalkınmasına, çağdaş düzeyde temel ve uygulamalı araştırmalar yapılmasına önemli katkılar sunmanın onurunu taşımaktadır.

  Fakültede, dört yıllık lisans öğrenimi yanında, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü organizasyonu ile yüksek lisans ve doktora programları da yürütülmektedir. Eylül ve Şubat aylarında başlayan, 15’er haftalık güz ve bahar yarıyıllarında, lisans ve lisansüstü öğretim yapılmaktadır. Lisans öğrenim süresi 8 yarıyıl, yüksek lisans 4 yarıyıl, doktora ise 8 yarıyıldır. Fen Fakültesi’ne yeni kayıt olan öğrenciler, isteğe bağlı olarak, bir yıl süreli İngilizce hazırlık sınıfına girmek için başvurabilmektedirler.

  Bölümler: Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Fizik, İstatistik, Kimya ve Matematik (Biyoloji, Kimya ve Matematik bölümlerimiz ayrıca öğretim dili ingilizce olan lisans programları da sunmaktadır).

  Yazı kaynağı : www.ankara.edu.tr

  ankara üniversitesi fen bilimleri enstitüsü

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap