Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu yakası hayvanat bahçesi

  1 ziyaretçi

  anadolu yakası hayvanat bahçesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul'da Bulunan Hayvanat Bahçeleri, Giriş Ücretleri, Ulaşım Bilgileri

  İstanbul'da Bulunan Hayvanat Bahçeleri, Giriş Ücretleri, Ulaşım Bilgileri

  İstanbul’da özellikle çocuklar için hem eğlenceli, hem eğitici ve öğretici, doğadaki hayvanları sadece fotoğraftan değil birebir görerek tanımaya olanak sağlayacak bir çok tema parkı ve hayvanat bahçesi bulunuyor. Sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde görülmesi ve gezilmesi gereken yerleri sizler için sıraladık.

  🐘Web sitemizi ziyaret eden bir çok ziyaretçi İstanbul’da fil bulunan hayvanat bahçelerini arıyor. Ancak İstanbul ve yakın çevre illerde fil görebileceğiniz herhangi bir hayvanat bahçesi bulunmuyor. Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan İzmir Doğal Yaşam Parkı’na gitmeniz durumunda fil dahil bir çok hayvan türünü görebilmeniz mümkün. İzmir Doğal Yaşam Parkı Hakkında Kısa Bilgi’yi yazımızın sonunda okuyabilirsiniz.

  Listemizde İstanbul’da bulunan hayvanat bahçelerinin yanı sıra çevre illerde, İstanbul’a yakın hayvanat bahçelerini de bulabilirsiniz. İşte İstanbul’da gidilebilecek hayvanat bahçeleri, giriş fiyatları ve konumları.

  İsfanbul – Jungle Park

  İstanbul’da Vialand olarak bilinen İsfanbul Eğlence Merkezini bilmeyen yoktur. Bu eğlence merkezinin içerisinde birde hayvanat bahçesi bulunuyor. Jungle Park içerisinde 100 türden 400’e yakın hayvan var. Omurgasızlar, balıklar, memeliler, kuşlar ve sürüngenlerden oluşan hayvan türlerini görebilmeniz mümkün.

  Park içerisinde Zindan (Korku Tüneli), Safari gibi bölümler var.

  Jungle Park Giriş Ücreti

  Jungle Park
  Normal Fiyatı : 25 TL
  Kampanyalı Fiyatı : 15 TL

  Safari
  Normal Fiyatı : 20 TL
  Kampanyalı Fiyatı : 12 TL

  Zindan
  Normal Fiyatı : 20 TL
  Kampanyalı Fiyatı : 12 TL

  Zindan, Safari, Jungle Park 50 TL
  Bebek (0-3 yaş) Ücretsiz.

  Online bilet almak için tıklayın.

  Jungle Park Nerede ve Nasıl Gidilir?

  Özel aracınızla gitmeniz durumunda İstanbul Eyüp ilçesinde İstanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi içerisinde Jungle Park’a ulaşabilirsiniz. Konum için tıklayın.

  49A Akşemsettin – Şişli, 39 Akşemsettin – Aksaray, 47L Binevler – Maslak, 47E Binevler – Eminönü, 49K Karadolap – Şişli, 49Y Yeşilpınar – Şişli, 49T Yeşilpınar – Taksim, 47 Yeşilpınar – Eminönü, 39Y Yeşilpınar – Vezneciler, 39D Yeşilpınar – Yenikapı, 39O Yeşilpınar – Otogar, 39G Yunus Emre – Şişli hatlı otobüsler ile parka ulaşabilirsiniz.

  Jungle Park Telefon : 0212 600 01 79

  Polonezköy Hayvanat Bahçesi

  Piknik alanı ve kahvaltı içinde tercih edilen Polonezköy Doğal Yaşam Parkında bir hayvanat bahçeside bulunuyor. Çocuklar için park, konaklama gibi imkanlarında bulunduğu bölgede doğa ile başbaşa bir gün geçirmeniz mümkün. Bölgeye sadece özel aracınızla gidebiliyorsunuz. 🌏Konum Bilgisi için Tıklayın.

  Hayvanat Bahçesine ziyarete gitmeden önce giriş fiyatları gözden geçirmenizde fayda var.

  Polonezköy Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti
  Yetişkin : 50 TL
  Çocuk : 25 TL

  Ayrıca yine Polonezköy’de bulunan Polonezköy Tabiat Parkı ile doğa ile içiçe bir gün geçirebilirsiniz.

  👉Polonezköy Tabiat Parkı Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Neler Yapılır?

  Polonezköy Hayvanat Bahçesinde aşağıdaki hayvan türleri bulunuyor.

  Memeliler; Alageyik, Alpaka, Avrupa Muflonu, Berberi Koyunu ,Beyaz Kafalı Tamarin, Ceylan, Genet Kedisi, Gine Pig, Gümüş Tilki, Lemur, Kapibara, Karaca, Mara, Nil Lechesi, Oklu Kirpi, Minyatür Zebu Sığırı, Zebra, Rakun, Kızılgeyik, Koati, Kurt, Lama, Minyatür Shetland At, Mirket, Cüce Keçi, Dağ Gelinciği, Dev Hollanda Tavşanı, Deve, Düşük Kulaklı Tavşan, Eşek, Saint Bernard Köpek, Sincap Maymunu, Su Antilobu, Tiftik Keçisi, Valabi Kanguru, Vietnam Domuzu, Yeşil Maymun

  Kanatlılar; Ağaç Tavuğu, Alaca Baykuş, Altın Sülün, Angut Ördeği, Avustralya Kazı, Bağdat Güvercini, Bahama Ördeği, Barnakıl Kazı, Beyaz Kuğu, Deve Kuşu, Emu, Flamingo, Afrika Angut Ördeği, Jako Papağanı, Kafası Çizgili Kaz, Kafkas Sülünü, Kanada Kazı, Karolin Ördeği, Kırmızı Ara Papağanı, Kral Sülün, Leylek, Mandarin Ördeği, Mantolu Güvercin, Mavi Ara Papağanı, Melov Papağanı, Mısır Kazı, Pakistan Papağanı, Pelikan, Rozella Papağanı, Siyah Kuğu, Sultan Papağanı, Suna Ördeği, Tavus Kuşu, Bayağı Turna, Sibirya Kazı, Taçlı Turna

  Sürüngenler; Cüce Piton Yılanı, Boa Yılanı, Dev Afrika Kaplumbağası, Cayman Timsahı, İguana, Dev Piton Yılanı, Kızıl Yanaklı Su Kaplumbağası

  Park Of İstanbul Hayvanat Bahçesi

  Orman içerisinde bir bölümünün restoran ve kafe hizmetinin verildiği diğer bölümünde macera parkı olan Park Of İstanbul içerisinde birde hayvanat bahçesi bulunuyor.

  Hayvanat bahçesine giriş ücreti yetişkinler için 45 TL. (Resmi tatillerde indirim uygulanabiliyor)

  Kahvaltı yapmak isterseniz Serpme Kahvaltı 55 TL.

  🚗Özel aracınızla; Altunizade, Ümraniye , Çekmeköy Şile Yolu istikameti üzerinden, Nişantepe, Özyeğin Üniversitesi istikametine ilerleyip; Alemdağ yönüne geçiş yapıp ulaşım sağlayabilir, ya da Taşdelen, Alemdağ istikametini takip edip alanımıza ulaşabilirsiniz. 🌏Konum İçin Tıklayın.

  🚌Toplu taşıma ile gelmek için binebileceğiniz hatlar içintıklayın.

  Park Of İstanbul hakkında detaylı bilgi için 👉tıklayın.

  😺Hayvanat bahçesinde bulunan hayvan türleri için buraya tıklayın.

  Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi

  Üsküdar’da bulunan Emaar Sulatı Hayvanat Bahçesi 200 tür ile 20 binden fazla deniz canlısı ve amfibiyi görebilmeniz mümkün. 5 metre boyundaki tatlı su timsahı ve 3 metrelik dişi kral timsah görülmeye değer.

  Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Kayalık Kıyılar, Ana Tank ve Tünel Akvaryum, Denizanası Galerisi, Ormanlar, Nehirler ve Şelaleler, Penguen Adası ve Timsah Krallığı bölümlerinden oluşuyor.

  📞Emaar Akvaryum Telefon & Müşteri Hizmetleri: 0850 290 80 90

  Emaar Akvaryum Giriş Ücretleri

  Yetişkin : 59 TL (Online Bilet 53 TL)
  Çocuk : 49 TL (0-3 yaş ücretsiz) (Online Bilet 44 TL)
  65 yaş /öğrenci/öğretmen: 49 TL (Online Bilet 44 TL)

  Online bilet almak için tıklayın.

  Emaar Akvaryum Emaar Square Mall’da B5 katında bulunuyor. 🌏Konum İçin Tıklayın.

  👉Ulaşım konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Darıca Hayvanat Bahçesi

  Genellikle Darıca Hayvanat Bahçesi olarak bilinen Kocaeli ve İstanbul çevresinin en büyük hayvanat bahçesi olan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı Kocaeli’nin Darıca ilçesinde ziyaret edebilirsiniz. 1993 yılında açılan hayvanat bahçesinde bugün 250’den fazla hayvan türünü, 3000’den fazla hayvan nüfusunu, 400’den fazla bitki türünü görmeniz mümkün.

  Detaylı bilgi için Darıca Hayvanat Bahçesi yazımızı okuyabilirsiniz.

  👉Darıca Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri, Hangi Hayvan Türleri Var, Gezi Rehberi

  Ormanya Çocuk Hayvanat Bahçesi

  Kocaeli’nin Uzuntarla beldesinde bulunan Ormanya Doğal Yaşam Parkında bulunan çocuk hayvanat bahçesi tercih edilebilir bir nokta. Parka giriş tamamen ücretsiz.

  Ormanya hakkında detaylı bilgi için Ormanya Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

  👉Ormanya – Kocaeli Hakkında Bilgi, Neler Yapılır, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti

  67 türde 768 adet hayvanın bulunduğu alanda çocukların rahatlıkla görebileceği bir düzen bulunuyor.

  Ormanya’da bulunan Hayvan Türleri; 

  🦜Kanatlılar; Altuni Sülün, Amerikan Ördeği, Atarax Tavuğu, Beç Tavuğu, Beyaz Kuğu, Cennet Papağanı, Çin Kazı, Deve Kuşu, Emu Deve Kuşu, Gümüşi Sülün, Güvercin, Hatuni Sülün, Hindi, İspenç Tavuğu, Jako Papağanı, Kafkas Sülün, Mandarin Ördeği, Mısır Kazı, Pekin Ördeği, Puhu Kuşu, Siyah Kuğu, Sultan Papağanı, Sussex Tavuğu, Tavus Kuşu, Yeşil Başlı Yaban Ördeği

  🐍Sürüngenler; Boa Yılanı, İguana, Piton Yılanı

  🐈Memeliler; Ala Geyik, Alpaka Devesi, Arap Atı, Ceylan, Deve, Haflinger Atı, Kara Kaya Koyunu, Karaca, Karagül Koyunu, Kıl Keçisi, Kızıl Geyik, Lama, Lemur,Manda, Mardin Eşeği, Minyatür Keçi, Muflon Koyunu, Oklu Kirpi, Poni Atı, Rakun, Tiftik Keçisi, Yılkı Atları, Zebra

  Bursa Hayvanat Bahçesi

  Yaklaşık 130 tür ve 500’den fazla canlı türünün bulunduğu Bursa Hayvanat Bahçesi ağaçlık ve geniş bir bölgeye yayılmış alanı ile muhteşem bir gün geçirmenize olanak sağlayabilir. Özellikle çocukların yoğun ilgisini çekebilecek bir çok hayvan türünün bulunduğu Hayvanat Bahçesinde cafe, restorant ve hediyelik eşya satan bölümlerde yer alıyor.

  Detaylı bilgi için Bursa Hayvanat Bahçesiyazımızı okuyabilirsiniz.

  👉Bursa Hayvanat Bahçesi Hakkında Bilgi, Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri, Hangi Hayvan Türleri Var, Gezi Rehberi

  İzmir Doğal Yaşam Parkı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Sasalı’da yer alan İzmir Doğal Yaşam Parkı Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri. 138 türden 2600’e yakın hayvan nüfusu, 1 milyona yakın yıllık ziyaretçi sayısı, uygun fiyatları ve harika doğasıyla İzmir’de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.

  Türkiye’nin tek fil ailesi olan Asya Filleri’ni burada görebilirsiniz. Ayrıca park içerisinde çocuklar için Çocuk Hayvanat Bahçesi‘de bulunuyor.

  💷İzmir Doğal Yaşam Parkı Giriş Ücretleri

  Yetişkin : 8 TL
  Öğrenci : 3,5 TL 

  Çiğli ilçesinde bulunan İzmir Doğal Yaşam Parkı 🌏konumu için tıklayın.

  👉Park Hakkında Detaylı Bilgi İçin Resmi Web Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.azbibak.com

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri,5 Eğlenceli Hayvanat Bahçesi | Gezelim.me

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri,5 Eğlenceli Hayvanat Bahçesi | Gezelim.me

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri içeriğimizden herkese merhabalar.Bu içeriğimiz’de İstanbul sınırları içerisinde yer alan Hayvanat Bahçelerini sizler için derledik.

  İstanbul Türkiye’nin ve Dünya’nın en kalabalık ve büyük şehirlerinden bir tanesi.Herşey de olduğu gibi bu konuda da gayet çeşitli.Bir şehirde 5 tane hayvanat bahçesinin olması cidden çok iyi.

  Evet hayvanların bir yerde tutulup sergilenmesi çok etik bir durum olmasa da günümüz koşullarında özellikle çocuklar için öğretici ve iyi olduğu da yadsınamaz.Bir Afrika’ya gidip görmek vardı fakat şartlar el vermiyor.

  Bu arada İstanbul’da gidebileceğiniz ve gezebileceğiniz bir çok yere İstanbul Gezilecek Yerler içeriğimizde yer verdik.Bakmanızı ve içeriklerimize yorum yapmayı lütfen unutmayın.Şimdiden Bol Eğlenceler…

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri

  1.Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri içeriğimizin ilk sırasında Üsküdar Libadiye’de yer alan Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi yer almakta.Hayvanat Bahçesi Emaar Alışveriş merkezinin bir bölümünde yer alan hem akvaryum hem de hayvanat bahçesi olarak geçiyor.

  Hayvanat bahçesi 200 türden 20.000’in üzerinde deniz canlısı(balık ve türleri), amfibiye ziyaretçilere sunmakta.Hayvanat Bahçesi çeşitli bölümlere ayrılmıştır Bu bölümlar şu şekilde; Şelelaler, Penguen Adası,Timsah Krallığı ve Hayal Adası Hayvnat Bahçesiyle ilgili detaylı bilgilere Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

  Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Civarında Nereler Gezilir?Park çevresinde çok gezilecek yer yok.Fakat 15-20 dakika mesafede gidip görebileceğiniz yerler var. Bu yerler şu şekilde; Çamlıca Kulesi,Çamlıca Camii,Küçük Çamlıca Tepesive Büyük Çamlıca Tepesi

  Emaar Sualtı Hayvanat Bahçesi Bahçesin’de Ne Yenilir?Emaar alışveriş merkezi içerisinde yemek yiyebileceğiniz bir çok güzel restoran var.Burada damak tadınıza uygun Türk ve Dünya mutfağınızdan yemeği yiyebilirsiniz.

  2.Aslan Park Tuzla

  Tuzla’da yer alan Viaport Marina alışveriş merkezi içerisinde 8 dönümlük bir alanda açılan park sadece büyük kedilere ev sahipliği yapıyor.İçerisinde bir çok kedi türü yer almakta.Bunları şu şekilde;Aslan,Kaplan,Vaşak,Kara Panter,Çilek Kaplanı,Sibirya Kaplanı,Beyaz Aslan,Bengal Kaplanı,Karakulak,Leopar,Puma

  Aslan Park’da yer alan bazı türleri tabi belli bir yaşa kadar olanları sevebiliyor ve hatta besleyebiliyosunuz.Belirli saatlerde sınırlı kişiler bu deneyimi yaşayabiliyor.Görevlilere bununla ilgili danışabilirsiniz.Park ile ilgili detaylı bilgilere Aslan Park sayfamızda ulaşabilirsiniz.

  Aslan Park Civarında Nereler Gezilir? Tuzla Merkeze veya Tuzla sahiline veya avm içerisinde gezme olanağınız bulunmakta.

  Aslan Park‘da Ne Yenilir?Viaport Marina içinde bir çok restoran var buralarda yemeğinizi yiyebilirsiniz.

  3.Jungle İstanbul

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri içeriğimizin 3.sırasında Eyüp’de yer alan İsfanbul avmnin içerisinde ki Jungle İstanbul bulunmakta.Hayvanat Bahçesi içerisinde tropikal hayvanlar, yılanlar,akrepler ve zehirli örümcekler var.

  Jungle İstanbul 2.500m² gibi geniş bir alana yayılmış durumda.Dünya’nın en büyük tarantulası, ikinci büyük akrebi, en zehirli kertenkelesi gibi yüzlerce ilginç sürüngene ve canlıya ev sahipliği yapıyor.Detaylı bilgiler için Jungle İstanbul içeriğimize göz atmanızı öneriyoruz.

  Jungle İstanbul yakınlarında Gezilecek Yerler? Park içerisinde hayvanat bahçesi haricinde ziyaret edebilceğiniz eğlenceli veilgi çekici bölümler yer almakta.

  Jungle İstanbul Bahçesin’de Ne Yenilir?Park içerisinde Türk ve Dünya mutfağından bir çok restoran bulunmakta.Bu restoranlar da yeme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

  Jungle İstanbul’a Nasıl Gidilir? Parka kendi özel aracınızla gidebilirsiniz.7000 araçlık ücretsiz otopark bulunmakta.Ayrıca İETT otobüsleriyle de gidebilirsiniz.Giden otobüsler şu şekilde;49A,39,47L,47E,49K,49Y,49T,47,39Y,39D,39O VE 39G

  4.Darıca Hayvanat Bahçesi

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri içeriğimiz de şimdiki durağımız Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Darıca diğer ismiyle Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yer almakta. Gebze’de yer alan hayvanat bahçesinin bir çok özel canlısı ve hayvanları bulunmakta.

  İstanbul’a 1 saat uzaklıkta yer alan bahçenin içerisinde Aslan,Timsah,Gergedan gibi sıradışı hayvalar da bulunuyor.Geniş bir arazi üzerine kurulu olan bahçe bakımlı ve temiz oluşuyla dikkat çekiyor.Detaylı Bilgiler için Darıca Hayvanat Bahçesi içeriğimize bakmanızı öneriyoruz.

  Darıca Hayvanat Bahçesi Yakınlarında Gezilecek Yerler? Hayvanat Bahçesi çevresinde gezilecek yerler pek yok.Darıca veya Gebze merkezine gidebilirsiniz ama zaman kaybı olacağını belirtelim.

  Darıca Hayvanat Bahçesin’de Ne Yenilir?Hayvanat bahçesi içerisinde restoran bulunmakta burada aparatif yemekler satılmakta.Bundan dolayı karnınız tok gidin.

  Darıca Hayvanat Bahçe’sine Nasıl Gidilir? Harem-Gebze minibüslerine binerek önce Çayıroğlu durağına ardından Darıca merkeze giden 501 nolu otobüslere binerek gidebilirsiniz.

  5.Polonezköy Hayvanat Bahçesi

  İstanbul Hayvanat Bahçeler içeriğimizin son sırasında İstanbul’a en yakın ve büyük hayvanat bahçelerinden olan Polonezköy Hayvanat Bahçesi .ok geniş ve yeşil bir alana kurulmuştur.Park içersinde zarar vermeyecek türden hayvanlar serbest bir şekilde dolaşmakta olup kafes sistemi nadir kullanımış.

  Hayvanat Bahçesi içerisinde yüzme havuzları,göletler,restoranlar,oturma ve piknik alanları,çocuk oyun ve aktivite alanları konaklama birimleri,yeşil alanlar,mangal yerleri var.Detaylı bilgiler için Polonezköy hayvanat Bahçesi içeriğimize bakmanızı öneriyoruz.

  Polonezköy Hayvanat Bahçesi trafında Gezilecek Yerler? Hayvanat bahçesi Polonez’köy’de yer almaktadır.Polonezköy’de ise gidip görebileceğiniz bir doğal yer ve tarihi yapılar bulunmakta.Detaylar için Polonezköy Gezi Rehberi içeriğimize bir göz atabilirsiniz.

  Polonezköy Hayvanat Bahçesin’de Ne Yenilir?Hayvanat bahçesi içerisinde restoran ve kahvaltı bölümü yer almakta.Burada yiyebilir veya mangal yakma alanında mangalınızı yapabilirsiniz.

  Polonezköy Hayvanat Bahçe’sine Naıl Gidilir?Polonezköy Hayvanat Bahçesine toplu taşıma ile gitmeniz mümkün değil..Sadece özel aracınızla gidebiliyorsunuz.

  İstanbul Hayvanat Bahçeleri içeriğimizin sonuna geldik.Sizler için 5 tane birbiriden güzel ve ilginç Hayvanat Bahçesi önerdik.Umarız çocuklarınız ile güzel bir haftasonu geçirirsiniz.Deneyimlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.Bir daha ki içeriklerimiz de görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

  Bunları da sevebilirsiniz;

  Yazı kaynağı : gezelim.me

  Çekmeköy ‘Park of İstanbul’ hayvanat bahçesi nerede ve giriş ücreti

  Park Of İstanbul | Doğa ve Yaşam Kompleksi

  İstanbul’un En Büyük ve En kapsamlı Doğa ve Yaşam Kompleksi olan işletmemiz siz ziyaretçilerimize unutulmayacak anlar ve eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz farklı aktivitelerle sizleri ağırlamaktan onur duyacaktır.

  Tesisimiz İstanbul, Çekmeköy ilçesi Alemdağ semtinde kurulmuş olup; 200 Dönüm (200.000) metrekare alanda siz ziyaretçilerimize her anınızı dolu dolu yaşayabileceğiniz hizmetler sunmaktadır.

  Her yaştan ziyaretçimize hitap eden alanımız, İstanbul’un en Büyük Hayvanat Bahçesini içerisinde barındırmakta.

  Hayvanat Bahçesi'nde 60 farklı Tür (çeşit)’den 400’ün üzerinde ev sahibi samimi bir ortam ve iletişim kurabileceğiniz harika dakikalar geçirmenize olanak sağlayacaktır.

  Yazı kaynağı : parkofistanbul.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap