Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi iletişim fakültesi

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi iletişim fakültesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İletişim Bilimleri Fakültesi Genel Bilgi | Anadolu Üniversitesi

  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi 1972 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıl, Akademik Kapalı Devre Televizyon ile Eğitim Enstitüsü adını alan okul, ilk öğrencilerini 1977-78 eğitim yılında kabul etmiştir. Önceleri sadece sinema ve televizyon alanlarında eğitim verdiği için adı Sinema ve Televizyon Yüksekokulu olarak değiştirilen okul, 1979 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi bünyesinde Televizyonla Eğitim ve Öğretim Fakültesi olmuştur. Bir yıl sonra da ilk kez iletişim sözcüğü bir bilim kuruluşunun adına girmiş ve okul İletişim Bilimleri Fakültesi olarak sinema ve televizyon konusunda eğitim vermeye başlamıştır.

  İletişim Bilimleri Fakültesine 1982 yılında Sinema-Televizyon dışında İletişim Sanatları, Basım ve Yayımcılık, Eğitim İletişimi ve Planlaması gibi farklı bölümler eklenmiştir. Yeni yapılanma içinde Açıköğretim Fakültesi’ne bağlanmıştır. 1991 yılında, “İletişim Bilimleri Yüksekokulu” olarak Anadolu Üniversitesi çatısı altında yeni bir kimlik kazanırken, 1992 yılında bu kez "İletişim Bilimleri Fakültesi' olarak yeni statüsüne kavuşmuştur. 2001-2002 öğretim yılında yeniden yapılanma ile İletişim Sanatları Bölümünün adı Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Basım ve Yayımcılık Bölümü’nün adı Basın ve Yayın olarak değiştirilmiş, 2002-2003 öğretim yılında da Eğitim İletişimi ve Planlaması Bölümü kaldırılmış İletişim Bölümü eğitim hayatına başlamıştır. 2008-2009 öğretim yılında Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nün adı Halkla İlişkiler ve Reklamcılık olarak değiştirilmiştir. 2011-2012 öğretim yılında İletişim Bölümü’nün adı İletişim Tasarımı ve Yönetimi olarak değiştirilmiştir.

  Fakültemizde 2021-2022 Bahar Dönemi itibariyle 1’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 28 Profesör, 17 Doçent, 19 Dr.Öğretim Üyesi, 11 Öğretim Görevlisi ve 37 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplam 112 öğretim elemanımız görev yapmaktadır. Yukarıda adı geçen dört bölümde toplam hazırlık öğrencisi dahil 1793  öğrenci öğrenim görmektedir.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  anadolu üniversitesi iletişim bilimleri fakültesi

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap