Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi eğitim bilimleri enstitüsü

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi eğitim bilimleri enstitüsü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Eğitim Bilimleri Enstitüsü Genel Bilgi | Anadolu Üniversitesi

  Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde, eğitim bilimleri ve farklı öğretmenlik alanlarında lisansüstü eğitim verilmekle birlikte ulusal ve uluslararası projeler üretilmektedir.

  Hâlen Enstitüde 11 Ana Bilim Dalında 15 Doktora, 18 Tezli Yüksek Lisans ve 6 Tezsiz Yüksek Lisans programları ile eğitim yürütülmektedir.

  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri, Eğitim Bilimleri, Eğitimde Drama, Güzel Sanatlar Eğitimi, İlköğretim, Özel Eğitim, Yabancı Diller Eğitimi, Matematik Eğitimi, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Eğitimi, Eğitimde Teknoloji Entegrasyonu, Karakter ve Değer Eğitimi, Ana Bilim Dallarında:

  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojisi Eğitimi, Eğitim Programları ve Öğretimi,  Eğitim Yönetimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Resim-İş Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi, Özel Ytenekliler Eğitimi, Matematik Eğitimi, Almanca Eğitimi, Fransızca Eğitimi, İngilizce Eğitimi Doktora Programları ile

  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojisi Eğitimi, Eğitim Programları ve Öğretimi,  Eğitim Yönetimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Resim-İş Eğitimi, Sınıf Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi, Özel Yetenekliler Eğitimi, Erken Çocuklukta Özel Eğitim, Matematik Eğitimi, Eğitimde Yaratıcı Drama, İngilizce Eğitimi Programı (SUNY Cortland), Almanca Eğitimi, Fransızca Eğitimi, İngilizce Eğitimi Yüksek Lisansan Programları ve

  Eğitim Teknolojileri Uzaktan Öğretim, Eğitim Yönetimi Uzaktan Öğretim, Matematik Eğitimi Uzaktan Öğretim, Karakter ve Değer Eğitimi Uzaktan Öğretim, İlköğretimde Yenilikçi Eğitim Uzaktan Öğretim ve Erken Çocuklukta Otizm Spektrum Bozukluğu Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programları 

  bulunmaktadır.

  Web: http://ebe.anadolu.edu.tr

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Dergisi (AJESI) | Anadolu Üniversitesi

  Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Dergisi (AJESI)

  Anadolu Journal of Educational Sciences International (AJESI)) yayın hayatına 2011 yılında başlamıştır. Dergi, Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 2 defa yayınlanmakta ve TR Dizin, SOBIAD, Türk Eğitim İndeksi ve ESJI indekslerinde yer almaktadır.

  Derginin yayın dili Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca’dır. Değerlendirilmek üzere dergimize gönderilen makalelerin, daha önce yayınlanmamış, yayınlanmak üzere kabul edilmemiş ve yayınlanmak için değerlendirilme sürecinde olmaması gerekir. Değerlendirme sürecinde olan ve yayınlanan eserlerin sorumluluğu tümüyle yazar(lar)a aittir.

  AJESI online olarak yayınlanır ve değerlendirme süreci elektronik ortamda çift-körleme (double-blind) yöntemiyle yürütülür. Dergimiz eğitim bilimleri alanındaki araştırma, uygulama ve kuramsal çalışmaları yayınlar.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap