Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi bütünleme sınavı var mı

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi bütünleme sınavı var mı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Destek Sistemi

  Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Bahar Dönemi Dönem Sonu ve Bütünleme Sınavlarına İlişkin Duyuru | Anadolu Üniversitesi

  Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Bahar Dönemi Dönem Sonu ve Bütünleme Sınavlarına İlişkin Duyuru

  Sevgili Öğrencilerimiz,

  Kovid-19 hastalığı salgını tedbirleri kapsamında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 26.03.2020 tarihinde alınan; eğitim – öğretimin kesintiye uğramaması ve Bahar Dönemi boyunca uzaktan eğitim yöntemi ile devam ettirilmesi kararı doğrultusunda, Üniversitemiz örgün sistemindeki dersler uzaktan eğitim yönetimi ile sürdürülmektedir.

  Devletin ilgili kurumları tarafından alınan karar doğrultusunda; 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversitelerimizde de normale dönüşün ilk aşaması tedrici olarak başlayabilecektir.

  Bilindiği üzere Üniversitemizin 2019-2020 Bahar Dönemi akademik takvimi 19 Haziran 2020 tarihinde sona ermektedir. Bu doğrultuda, Üniversitemiz 2019-2020 Bahar Dönemi akademik takviminde değişikliğe gidilmemesi yönünde karar almıştır. Bu karar doğrultusunda, Anadolu Üniversitesi 2019-2020 Bahar Dönemi dönem sonu ve bütünleme sınavı uzaktan eğitim yöntemi ile gerçekleştirilecektir. Dönem sonu ve bütünleme sınavları ile ilgili gerekli bilgi, öğrenim gördüğünüz akademik birim ve dersi yürüten öğretim elemanı tarafından duyurulacaktır. Yaz okulu ile ilgili çalışmalar devam etmekte olup, ilerleyen günlerde bilgilendirme yapılacaktır. 

  Üniversite ve akademik birimlerimizin web sayfaları ile resmi sosyal medya hesapları ve öğretim elemanlarının CANVAS, ANASİS ve kendi belirledikleri diğer tüm mecralardan yapacakları duyuru ve bilgilendirmeler dışında, farklı kaynaklardan yapılan açıklamaları dikkate almayınız.

  Hepinize sağlıklı günler ve sınavlarınızda başarılar dileriz.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  AÖF bütünleme sınavı var mı 2021?

  AÖF bütünleme sınavı var mı 2021?

  AÖF bahar dönemi sınav tarihleri belli oldu. Yurt genelindeki binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisini yakından ilgilendiren konuya ilişkin resmi açıklama geldi. 2020-2021 Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları Sınav Giriş Bilgisine Öğrenci Otomasyonu üzerinden erişilebilecek. Peki, AÖF sınıf geçme sistemi nasıl? AÖF bütünleme sınavı var mı 2021? İşte detaylar haberimizde…

  ATA AÖF Bahar Dönemi final sınavları 24 Mayıs - 4 Haziran 2021 tarihleri arasında uygulanacak.

  28 Haziran - 2 Temmuz 2021 tarihleri arasında uygulanacak.

  ATA AÖF mezuniyet üç ders sınavı 25 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacak.

  ATA AÖF Bahar Dönemi final sınavları, bütünleme sınavı da online olarak tamamlanacak.

  AÖF Sınav Takvimi'nde yer alan bilgilere göre; 28 Haziran - 1 Temmuz 2021 tarihleri arasında kayıt yenileme işlemleri olacak.

  Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu sınavları ise 8 Ağustos'ta organize edilecek.

  Öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması fakülte tarafından yapılır. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmemek üzere üst yarı yıldan ders seçebilir. (ilk yıl hariç)

  Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan,

  İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8 yarı yıllardan DERS ALAMAZ.

  Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan,

  Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarı yıldan ders ALAMAZ.

  Haberler.com - Gündem

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Bütünleme sınavı yapılacak mı? Anadolu Aöf - Dailymotion Video

  AÖF Bütünleme Sınavı Neden Yapılmıyor

  AÖF Bütünleme Sınavı Neden Yapılmıyor

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), güz ve bahar dönemlerinde 1 ara sınav ve 1 dönem sonu sınav olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere yılda toplam dört sınav yapılmaktadır. AOF her bir sınav organizasyon açısından Üniversite bazında düzenlenen Türkiye ve dünyadaki en büyük sınav organizasyonlarındandır.

  Anadolu Üniversitesi, öğrenci sayısı açısından dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer almaktadır. Kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem çok verilen konudur. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencinin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için ortalama 60 gün gerekmektedir.

  AÖF BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ

  Anadolu Üniversitesi sınavlarında başarının değerlendirilmesinde Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbiri ile ilişkilidir. Örneğin Güz Döneminde Akademik Durumu Uyarı olan bir öğrencinin, koşullu geçer not aldığı (CD, DC, DD) derslerini, Bahar Döneminde genel not ortalamasını yükselterek (En az 2,00) kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki akademik durum uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir.

  Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 08.01.2014/1.1 nolu “Açıköğretim Programlarında bütünleme sınavı yapılıp yapılmayacağının Anadolu Üniversitesi Senatosunca kararlaştırılmasına oy çokluğu ile karar verildi.” yazısına istinaden Anadolu Üniversitesi Senatosunun 11.07.2012 tarih ve 8/2 sayılı “Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için Açıköğretim Dönemlik-Kredili sistemde Bütünleme Sınavının mümkün olamayacağı” kararının aynen uygulanmasına 14.08.2014 tarih ve 6 sayılı Anadolu Üniversitesi Senatosunca karar verilmiştir. Bu nedenle 2012-2013 öğretim yılından itibaren açıköğretim sistemi ile öğretim yapılan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde bütünleme sınavı uygulanmamaktadır.

  “ÇAN YÜKSELDİ” SORUNSALI

  Çan 35,01 ile 99,99 arasında hesaplanır. Peki neden böyle diyoruz? Çünkü 35=DD, 100=AA’dır. Başka bir harf notunun bu puanlara isabet etmesi mümkün değildir.

  Hal böyleyken 60-70 ile FF alınabilmesi mümkün değildir. İsterse dersten 1 kişi hariç herkes 100 almış olsun yalnızca 1 kişi 80, hatta 35 almış olsun ona yine de FF verilmez.

  Bunu dile getiren kişiler genellikle kendi öğrencilik dönemlerindeki sürecin devam ettiğini düşünen mezunlar. Çünkü eskiden yani 2015-2016 eğitim öğretim yılı öncesinde sabit bir ders geçme notu yoktu. Yani kesin bir dil ile şu notun altı FF denilemiyordu. 25’in altı FF desek, demek ki üstü FF değil anlamına geliyordu ancak öğrenci 28 ile kalabiliyordu. Hatta aynı dönem 30 ile bir dersten geçerken yine aynı dönem 30 ile başka bir dersten FF alınabiliyordu. Yani DD’nin alt limiti çan ile yükselebiliyordu. Ancak 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde Anadolu Üniversitesi, DD alt limiti olayına nihayet el attı ve onu belirli bir nota sabitledi.

  NOT: BU BİLGİLENDİRME ŞU AN MEVCUT OLAN 35 DERS GEÇME NOTU BAZ ALINARAK YAPILMIŞTIR. DERS GEÇME NOTU DEĞİŞTİĞİNDE DD’NIN DE ALT LİMİTİ DEĞİŞEBİLİR.

  Yazı kaynağı : www.trabzon.net.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap