Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi açıköğretim muafiyet başvurusu

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi açıköğretim muafiyet başvurusu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021-2022 Öğreti̇m Yılında YKS Kayıt, YKS Ek Yerleşti̇rme ve İki̇nci̇ Üni̇versi̇te Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçi̇n Muafiyet Duyurusu | Anadolu Üniversitesi

  2021-2022 Öğreti̇m Yılında YKS Kayıt, YKS Ek Yerleşti̇rme ve İki̇nci̇ Üni̇versi̇te Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçi̇n Muafiyet Duyurusu

  Dikkat

  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2021-2022 öğretim yılında kayıt yaptıran öğrencilerin; 

  ders/dersleri için muafiyet başvuruları, kayıt tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısı Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfası üzerinden yapılacaktır. 

  Kayıt tarihleri, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Akademik Takvim bağlantısında yer almaktadır. YKS Kayıt, YKS Ek Yerleşti̇rme ve Sınavsız İki̇nci̇ Üni̇versi̇te kayıt türlerinden en son tamamlanan kaydın son gününe kadar öğrenciler (farklı kayıt türünde kayıt yaptırmış olsa dahi) muafiyet talebinde bulunabilecektir.

  Bir yükseköğretim programından mezun olan veya bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen dersleri  alıp başaran ve muafiyet talep edecek öğrencilerden, “Muafiyet Başvuru” panelinde YÖKSİS (e-devlet sorgusu) üzerinden;

  YÖKSİS’te bilgisi bulunmayan öğrenciler, kayıtlarının bulunduğu yükseköğretim kurumuna başvurarak YÖKSİS bilgilerini güncelletebilir. YÖKSİS bilgisi güncellenen öğrenciler, tekrar Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfasına giriş yaparak muafiyet talebinde bulunabilecektir. Ayrıca YÖKSİS’te muafiyet talep edeceği yükseköğretim kurumuna ait bilgisi görünmeyen öğrenciler; Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfası Muafiyet Başvuru Panelinde öğrenim durumunu kendileri girip, gerekli alanları doldurup, belge yükleyerek muafiyet talebinde bulunabilecektir.

  Belge Yükleyecek Öğrenciler İçin Uyarılar

  Bir yükseköğretim programından;

  Muafiyet talebinde bulunmak isteyen öğrencilerin YÖKSİS’te bir yükseköğretim programından mezuniyeti varsa; diğer (kayıtlı, kayıt sildirmiş ve lisanstan ön lisans diploması) kayıtları için mezun kaydının dışında ayrıca talepte bulunmasına gerek yoktur. Öğrenciler, mezun kaydından tüm YÖK zorunlu derslerden muafiyet talep edebildiği için herhangi bir mezun kaydını seçerek tüm derslerden muafiyet talebinde bulunabilir.

  Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kaydı bulunan ve bu kaydındaki bilgilerine göre muafiyet talep eden öğrencilerin de yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde ÖSYM numarası ile kaydı bulunan, T.C. kimlik numarası bulunmayan öğrencilerin muafiyet işlemleri için belirtilen tarihler arasında muafiyet başvurusu yapmadan önce öğrenci numarasını güncelletmesi gerekmektedir. 

  Uyarı: 2021-2022 öğretim yılında kayıt yaptırmasına rağmen kayıt tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfasından herhangi bir muafiyet başvurusunda bulunmayan öğrenciler, 2021-2022 öğretim yılı için ilan edilecek  muafiyet itiraz tarihleri arasında başvuruda bulunamayacaktır. Bu nedenle, muafiyet talebinde bulunacak öğrencilerin mutlaka muafiyet başvuru tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfası üzerinden muafiyet başvurusunu eksiksiz tamamlamaları gerekmektedir. Muafiyet itiraz işlemleri, muafiyet başvurusunda bulunan öğrencilerden talebi kabul edilmeyen dersleri/belgeleri için yapılacak olup itiraz işlemleri ile ilgili duyuru, muafiyet kontrolleri tamamlandıktan sonra www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinde ayrıca yayımlanacaktır.

  Açıklamalar

  Bilgilendirme: Daha önceki öğretim yıllarında kayıt yaptıran öğrencilerin muafiyet talepleri kabul edilmemektedir.

  Muafiyet ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden ulaşabilir, tüm sorularınız ve cevapları için aosdestek.anadolu.edu.tr bağlantısından yararlanabilirsiniz.

  Muafiyet talebinde bulunan öğrenci, bu duyuruda yer alan açıklamaları kabul etmiş sayılır.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  2020-2021 Öğretim Yılı YKS Kayıt, YKS Ek Yerleştirme, İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptıracak Adaylar İçin Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu | Anadolu Üniversitesi

  2020-2021 Öğretim Yılı YKS Kayıt, YKS Ek Yerleştirme, İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptıracak Adaylar İçin Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu

  Dikkat: Kayıt yaptıracak adaylar sadece ilgili kayıt tarihleri arasında Çevrimiçi (Online) Başvuru sırasında muafiyet başvurusunda bulunabilecektir. Muafiyet başvurusu, sadece bir kez olmak üzere kayıt tarihleri arasında yapılmakta olup ilan edilen tarihlerden sonraki muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.

  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2020-2021 öğretim yılında kayıt yaptıracak adayların;

  ders/dersleri için muafiyet başvuruları, ilgili kayıt tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Çevrimiçi (Online) Başvuru Sayfası üzerinden yapılacaktır.

  Kayıt tarihleri, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Akademik Takvim bağlantısında yer almaktadır.

  Bir yükseköğretim programından mezun olan veya bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen dersleri alıp başaran ve muafiyet talep edecek adaylardan, “Muafiyet İşlemleri” adımında YÖKSİS (e-devlet sorgusu) üzerinden;

  Belge Yükleyecek Adaylar İçin Uyarılar

  YÖKSİS’te bilgisi bulunmayan adayların, kayıtlarının bulunduğu yükseköğretim kurumuna başvurarak YÖKSİS bilgilerini güncelletmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adaylar, YÖKSİS bilgilerini güncelledikten sonra tekrar Çevrimiçi Başvuru sayfasına giriş yaparak muafiyet talebinde bulunabilecektir.

  Bir yükseköğretim programından;

  Muafiyet talebinde bulunmak isteyen adayın YÖKSİS’te bir yükseköğretim programından mezuniyeti varsa; diğer (kayıtlı, kayıt sildirmiş ve lisanstan ön lisans diploması) kayıtları, muafiyet başvuru ekranında gösterilmez. Aday, mezun kaydından tüm YÖK zorunlu derslerden muafiyet talep edebildiği için herhangi bir mezun kaydını seçerek tüm derslerden muafiyet talebinde bulunabilir.

  Daha önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde kaydı bulunan ve bu kaydındaki bilgilerine göre muafiyet talep eden öğrencilerin de yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde ÖSYM numarası ile kaydı bulunan, T.C. kimlik numarası bulunmayan öğrencilerin muafiyet işlemleri için belirtilen tarihler arasında İnternet başvurusu yapmadan önce öğrenci numarasını güncelletmesi gerekmektedir.

  Açıklamalar

  Muafiyet ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden ulaşabilir, tüm sorularınız ve cevapları için aosdestek.anadolu.edu.tr bağlantısından yararlanabilirsiniz.

  Muafiyet işlemleri, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ders Transferi ve Muafiyet Esaslarına göre yapılmakta olup muafiyet talebinde bulunan aday/öğrenci, bu duyuruda yer alan açıklamaları kabul etmiş sayılır.

  YÖKSİS’te Bir Yükseköğretim Programına Ait Kaydı Bulunmayan Öğrencilerin Muafiyet Başvurusu İçin Açıklamalar

  YÖKSİS’te bir yükseköğretim programına ait kaydı bulunmayan öğrenciler, Çevrimiçi Başvuru sırasında YÖK zorunlu derslerden muafiyet talebinde bulunamaz. Ancak bu durumdaki öğrenciler, kayıt yaptırdıktan sonra www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Duyurular bölümünde “Muafiyet İtiraz İşlemleri” duyurusunda ilan edilecek tarihler arasında onaylı ve Türkçe belgesini Öğrenci Otomasyonuna yükleyerek muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.

  Bir yükseköğretim programından mezun olanların, mezuniyet belgesini; bir yükseköğretim programında kayıtlı/kayıt sildirmiş/lisanstan ön lisans diploması almış olanların ise not durum belgesini, sisteme yüklemesi gerekecektir.

  Muafiyet sonuçları, tüm kayıtlar tamamlandıktan sonra 45 iş günü içinde açıklanmakta olup muafiyet işlemleri tamamlandıktan sonra duyuruya çıkılacaktır.

  Yazı kaynağı : anadolu.edu.tr

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Destek Sistemi

  Ek Muafiyet İtiraz Başvuru Duyurusu | Anadolu Üniversitesi

  Ek Muafiyet İtiraz Başvuru Duyurusu

  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2020-2021 öğretim yılında YKS Kayıt, YKS Ek Yerleşti̇rme ve İkinci Üniversite Kapsamında kayıt yaptıran ve muafiyet itiraz başvurusunda bulunan öğrenciler;

  ders/dersleri için 16-17 Aralık 2020 tarihleri arasında aosogrenci.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Bilgi Sistemi “Muafiyet Başvuru” panelinden ek muafiyet itiraz başvurusunda bulunabilecektir.

  Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ek muafiyet itiraz başvuru hakkı verilmiş olup 17 Aralık 2020 saat 23.59’dan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

  Uyarı: 2-10 Aralık 2020 tarihleri arasında muafiyet itiraz başvurusunda bulunmayan öğrencilerin muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.

  Ek Muafiyet İtiraz Başvurusunda Belge Yükleyecek Öğrenciler İçin Önemli Uyarılar

  Detaylı açıklamalar, YKS Kayıt, YKS Ek Yerleştirme ve İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptıran Öğrenciler İçin Ders Transferi ve Muafiyet İtiraz Başvurusu duyurusunda yer almakta olup bu duyurudaki açıklamalar da dikkate alınarak ek muafiyet itiraz başvurusunun yapılması gerekmektedir.

  Dikkat: Ek itiraz muafiyet başvuru sonuçları için ayrı bir duyuru, bilgilendirme yapılmayacak olup talebi kabul edilen öğrencilerin muafiyet işlemi yapılan dersleri, aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu Durum menüsü Ders Durum Panelinde “MU” harf notuyla gösterilecektir. Belgesi uygun olmayan ya da talep ettiği dersin muafiyeti yapılmaması halinde ders durumunda bir değişiklik olmayacaktır.

  Yazı kaynağı : anadolu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap