Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  anadolu üniversitesi açıköğretim ders notları

  1 ziyaretçi

  anadolu üniversitesi açıköğretim ders notları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ANADOLUM e-Kampüs | Anadolu Üniversitesi

  ANADOLUM e-Kampüs

  Anadolum eKampüs Sistemi; öğrenme ve iletişim teknolojileri üzerine odaklanarak, etkileşimi üst düzeye çıkarmayı ve öğrenen motivasyonunu artırmayı amaçlayan bir projedir. Aynı zamanda Açık ve Uzaktan öğrenme hizmetini bütün bir paket halinde sunan ve modüler bir yapıya sahip olan sistematik bir tasarımdır. Bu tasarıma modüller eklenebileceği gibi ön görülen modüllerden çıkarma işlemi de yapılabilir. 

  e-Kampüs Sistemi, aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır:

  Ders çalışma Platformu olarak Aralık 2015’te hayata geçen Anadolum eKampüs Sistemi; farklı ders malzemeleriyle öğrenenlerin ek bir materyale ihtiyaç duymadan, dilediği yerden dilediği zaman öğrenme fırsatını kullanabildikleri bir e-öğrenme yönetim sistemidir. Bu sistemde yer alan dersler, ünite tabanlı olarak sunulmaktadır. Öğrenenlerin farklı özelliklere ve öğrenme tercihlerine sahip olmaları göz önüne alınarak bu eöğrenme malzemeleri metin (pdf), ses, video ve etkileşimli olarak sunulmaktadır.

  Daha fazla bilgi için Anadolu Üniversitesi ders çalışma Platformu ANADOLUM eKampüs sistemine https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden erişebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  Kitap Hizmetleri | Anadolu Üniversitesi

  Kitap Hizmetleri

  Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nde temel öğretme-öğrenme aracı olan ders kitapları 1982'den beri uzaktan eğitim tekniğine göre ve öğrencinin kendi kendine öğrenmesini sağlayacak şekilde planlı ve örgütlü bir çalışma sonucunda hazırlanmaktadır. Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nde kullanılan ders kitapları, alanında deneyimli ve uzman bilim adamları, editörler, eğitim teknologları, sanat danışmanları, dil ve ölçme-değerlendirme uzmanları gibi çeşitli alanlardan kişilerin işbirliği ile tasarlanıp yazılmaktadır.

  Üniversitemiz Yönetiminin 09.08.2018 tarihinde aldığı karar ve yürütülen altyapı çalışmalarının sona ermesiyle, 2018-2019 öğretim yılından itibaren Anadolum eKampüs Sistemi aracılığıyla kitaplarımızın öğrencilerimize dijital ortamda sunulmasına karar verilmiştir. Bu tarihten itibaren öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı uygulaması sona ermiştir. Sınavlarda öğrencilerin sorumlu olduğu temel malzeme olan ders kitapları ile birlikte öğrenmeye yardımcı olarak hazırlanan tüm öğrenme malzemeleri ekampus.anadolu.edu.tr adresi üzerinden çevrimiçi olarak yayınlanmaya başlanmıştır. 2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrenciler sınavlarda ders kitabının Anadolum eKampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki dijital (PDF) içerikten sorumludur.

  Öğrenciler sınavlarda ders kitabının Anadolum eKampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludurlar.

  Basılı kitap isteyenler için kitap satış sistemi mevcuttur. Kitaplarını basılı olarak almak isteyen tüm öğrencilerimiz (ceza infaz kurumlarında bulunanlar dahil), ücreti karşılığında kitapsatisanadolu.com adresi üzerinden stoklar doğrultusunda kitap siparişi verebilmektedirler.

  Ders kitapları sisteminde iki ISBN numarası bulunmaktadır. ISBN basılı kitapta, E-ISBN ise PDF üzerinde bulunmaktadır. Her iki ISBN numarası da güncel kitaba aittir.

  Anadolum eKampüs ortamında sunulan diğer ders malzemeleri Ünite Özeti, Sorularla Öğrenelim, Ünite Özet Videoları, Alıştırmalar, Diğer Dijital Kitap Türleri (HTML5, ePUB, Mobi vb.) öğrenmeye yardımcı içeriklerdir. ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak Derslerim bölümünden erişilebilir.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  ANADOLUM eKampüs Sistemi | Anadolu Üniversitesi

  ANADOLUM eKampüs Sistemi

  ANADOLUM Nedir?

  Anadolum, genel olarak Açık ve Uzaktan öğrenme hizmetini bütün bir paket halinde sunan ve modüler bir yapıya sahip olan sistematik bir tasarımdır. Bu tasarıma modüller eklenebileceği gibi ön görülen modüllerden çıkarma işlemi de yapılabilir. Normal şartlarda kurumsal olarak uzaktan eğitim hizmeti veren kurumların zamanla sistemine entegre ettiği bu yapıların bütünsel bir düzene sahip olamaması Anadolum Projesi için gerekçe olmuştur. Modüller bağımsız çalışabileceği gibi örüntülerle birbiri ile bağlı olacağı projenin temel amacıdır.

  Anadolum e-Kampüs Sistemi; öğrenme ve iletişim teknolojileri üzerine odaklanarak, etkileşimi üst düzeye çıkarmayı ve öğrenen motivasyonunu artırmayı amaçlayan bir projedir.

  e-Kampüs Sistemi, aşağıdaki bileşenlerden oluşmaktadır:

  Anadolum eKampüs ortamında sunulan diğer ders malzemeleri Ünite Özeti, Sorularla Öğrenelim, Ünite Özet Videoları, Alıştırmalar, Diğer Dijital Kitap Türleri (HTML5, ePUB, Mobi vb.) öğrenmeye yardımcı içeriklerdir. Ders içeriklerine http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden Üniversite Kimliğiyle (T.C. kimlik numaraları ve şifre kullanarak) ya da e-Devlet Kapısı Kimlik Doğrulama Sistemiyle giriş yaparak Derslerim bölümünden erişilebilir.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap