Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ameliyathane hizmetleri dgs geçiş bölümleri

  1 ziyaretçi

  ameliyathane hizmetleri dgs geçiş bölümleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ameliyathane Hizmetleri DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Ameliyathane Hizmetleri DGS Geçiş Bölümleri Nelerdir

  Ameliyathane Hizmetleri DGS geçiş bölümleri nelerdir.  Ameliyathane Hizmetleri bölümü ile sınavsız geçiş yapılacak bölümler nelerdir. DGS ile Ameliyathane Hizmetleri mezunları hangi bölümlere geçebilir, 2 yıllıktan 4 yıllığa nasıl geçiş yapılabilir, Ameliyathane Hizmetleri DGS bölümleri nelerdir gibi soruların cevaplarını sizler için derlemeye çalıştık. 2019,2020,2021,2022

  Herhangi bir üniversitenin önlisans bölümlerinden mezun olmuş ya da olabilecek durumdaki öğrencilerin katılabildiği, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

  Dgs’ye Girerek Ameliyathane Hizmetleri Mezunları Hangi Bölümleri Tercih Edebilir, Ameliyathane Hizmetleri Dgs Bölümleri

  DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan Ameliyathane Hizmetleri bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır.

  Ameliyathane Hizmetleri mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, Ameliyathane Hizmetleri DGS bölümleri şunlardır:

  Bunlara ek olarak Ameliyathane Hizmetleri bölümü mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı (Dgs) İle Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi İle İşletme Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını; İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’nin Açıköğretim Lisans Programlarını Tercih Edebilecek Ön Lisans Programları (Programların 5. Yarıyılına Fark Dersleri Almadan Kayıt Yapılabilecektir) na DGS ile geçiş hakkı bulunmaktadır. Geçiş hakkı bulunan bölümler ise şöyle;

  Ameliyathane Hizmetleri bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  Ameliyathane Hizmetleri Mezunları Geçiş Hakları Olan Bölümleri Nasıl Tercih Edebilir

  Ameliyathane Hizmetleri bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

  Ameliyathane Hizmetleri mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  Bunlar dışında Ameliyathane Hizmetleri bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

  * Yukarıda yer alan bilgiler ve Ameliyathane Hizmetleri mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

  ** Ameliyathane Hizmetleri bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

  DGS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  TÜM BÖLÜMLERİN DGS TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI

  DGS ye KAÇ GÜN KALDI? GERİ SAYIM SAYACI

  DGS PUANI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ HAKKINDA GENİŞ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  DGS Çıkmış Sınav Soruları ve Cevapları için TIKLAYINIZ

  GÜNCEL DGS KONULARI VE SORU DAĞILIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.basarisiralamalari.com

  Ameliyathane Hizmetleri Mezunları DGS İle Hangi Bölümlere Girebilir?

  Ameliyathane Hizmetleri Mezunları DGS İle Hangi Bölümlere Girebilir?

  DGS yani dikey geçiş sınavı adını taşıyan sınav; ÖSYM tarafından düzenlenen, YKS aracılığıyla 2 yıllık bir önlisans programına girmiş ve bu bölümden mezun olarak 4 yıllık bölümleri tercih etmeyi düşünen adayların başvurduğu ve girdikten sonra alınan puanlar aracığıyla yapılan tercihler sonucu 2 yıllıktan 4 yıllığa geçişi sağlayan bir sınav modelidir.

  Bizler TercihiniYap ailesi olarak YKS’den, KPSS’ye kadar merak ettiğiniz konularda sizlerin sorularını cevaplamaya çalışan yazı dizileri oluşturmaya çalışıyoruz. Gerek 2 yıllık bölüm tercih etmeden önce gerekse 2 yıllık bölüm mezunu olduktan sonra adayların en merak ettiği konulardan birisi olan bu bölüm mezunu olarak DGS’ye girerek hangi bölümü/bölümleri tercih edebilirim sorusunun cevabını bizler tüm bölümler için hazırlamaya devam ediyoruz. 2 yıllık ameliyathane hizmetleri bölümü mezunlarının hangi bölümlere geçiş yapabileceği ve bunu nasıl yapabileceği sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  DGS’YE GİREREK AMELİYATHANE HİZMETLERİ MEZUNLARI HANGİ BÖLÜMLERİ TERCİH EDEBİLİR, AMELİYATHANE HİZMETLERİ DGS BÖLÜMLERİ NELERDİR?

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi DGS aracılığıyla adaylar 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölümlere geçiş hakkı kazanmaya çalışırlar ve 2 yıllık bir önlisans bölümü olan ameliyathane hizmetleri bölümünden mezun olan adaylarda bunu yapmak istediklerinde girebilecekleri belli bölümler vardır. Ameliyathane hizmetleri mezunu olarak adayların DGS ile geçiş yapabileceği, ameliyathane hizmetleri DGS bölümleri şunlardır:

  Bunlara ek olarak ameliyathane hizmetleri bölümü mezunlarının Anadolu, Atatürk ve İstanbul üniversitelerinin açıköğretim fakültelerinde okutulan aşağıdaki açıköğretim programlarına da DGS ile geçiş hakkı bulunmaktadır.

  Ameliyathane hizmetleri bölümünden mezun olan adaylar bu bölümleri tercih edebilirler fakat bu tercihleri yapabilmek ve yerleşebilmek için de bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  AMELİYATHANE HİZMETLERİ MEZUNLARI DGS İLE GEÇİŞ HAKLARI OLAN BÖLÜMLERİ NASIL TERCİH EDEBİLİR?

  Ameliyathane hizmetleri bölümünden mezun olarak bahsedilen bölümleri tercih etmek için eğer herhangi bir özel şart veya koşul yoksa adayların sadece tercih etmeyi düşündükleri bölümün tercih edilmesini sağlayan DGS puan türünden yeterli puanı alması gerekmektedir.

  Ameliyathane hizmetleri mezunu olarak girilebilecek bölümlerin DGS ile tercih edilebildiği puan türleri aşağıdadır.

  Açıköğretim Bölümleri

  Bunlar dışında ameliyathane hizmetleri bölümüne veya diğer bölümlere yerleştirmelerde özel koşul ve şart var ise bu özel koşul ve şartların neler olduğuna BURADAN bakabilirsiniz.

  DGS, ameliyathane hizmetleri bölümü ve iş imkanları, ÖSYM tarafından hazırlanan sınavlar, KPSS, atamalar ve bunlar gibi sınavlar ve iş imkanları hakkında tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz forum sayfalarımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

  * Yukarıda yer alan bilgiler ve ameliyathane hizmetleri mezunları hakkında yazdıklarımız ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) hazırladığı ve yayımladığı kılavuzlardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM olduğu için yine bu kurumun yayımladığı kılavuzları ve duyuruları takip ederek incelemeyi ihmal etmeyiniz.

  ** Ameliyathane hizmetleri bölümü ve diğer önlisans programları mezunlarının geçiş yapabildiği bölümlere ait kılavuzun tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.tercihiniyap.net

  Ameliyathane Hizmetleri DGS Geçiş Bölümleri

  Ameliyathane Hizmetleri - Tıbbi Hizmetler Ve Teknikler Bölümü - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - İstanbul Rumeli Üniversitesi

  DİKEY GEÇİŞ

  İstanbul Rumeli Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri Programı önlisans eğitimini başarı ile tamamlamayan öğrenciler, üniversitemizin uzman akademik kadrosundan almış oldukları eğitim sonrasında Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile dönem uzatmadan;

  • Acil Yardım ve Afet Yönetimi
  • Hemşirelik
  • Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri
  bölümlerinde lisans eğitimini tamamlayabilirler.

  YATAY GEÇİŞ

  Yatay geçiş İşlemleri Yüksek Öğretim Kurumu’nun belirlediği kriterler ile iki şekilde uygulanabilmektedir;

  1- Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO) ile kurumlar arası ve kurum içi yatay geçiş esaslarına uygun geçiş. Müfredat uyumluluğu ile dönem uzatmadan geçiş yapabileceği bölümler;
  - Dişçilik Hizmetleri Bölümü, Tüm Programları
  - Terapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Tüm Programları
  - Tıbbi Hizmetler Bölümü Tüm Programları


  2- Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş esaslarına uygun, kurumlar arası ve kurum içi yatay geçiş.

  Ameliyathane Hizmetleri programına yerleşen öğrencilerimiz, birinci yarıyıl sonrasında kurum içi ve kurum dışı programlar arası yatay geçiş ile yerleştirme puan türünü göre istediği önlisans programına geçiş yapabilir.

  Yazı kaynağı : shmyo.rumeli.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap