Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ambulans ve itfaiye neden ters yazılır

  1 ziyaretçi

  ambulans ve itfaiye neden ters yazılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ambulans/İtfaiye yazısı neden ters yazılır?

  Ambulans Yazısı Neden Ters Yazılır

  Trafikte yolculuk yaparken arkanızdan gelen ambulansın yazısının neden tersten yazıldığı merak konusu olacak. Yanlış yazıldığını düşünebilirsiniz ancak öyle değil. Hepsi ince ayrıntısına kadar düşünülmüş işler olmaktadır. Trafikte durumuna göre araçların geçiş üstünlüğü vardır. Bunlardan biri saniyelerle karışan ambulanslar olmakta. Taşıdığı hastayı en kısa sürede hastaneye yetiştirerek hayat kurtarırlar.

  İtfaiye ve ambulansların önündeki yazıya baktığınızda tersten yazıldığını fark edersiniz. Arkamızdan gelen ambulansa aynalardan baktığımızda yazı bize doğrudan “ambulans” olarak gözükür. Dikiz aynasından bakıldığında yazı düz olarak okunur ve geçmesi için yol verilir. Acil servis aracı kolaylıkla yolunda devam eder. Yani arkamızdan geldiklerinde yol vermemiz gerektiğinden fark etmemiz için yazılmıştır. Hayat kurtaracaklarından dolayı kanunen olması gereken türdendir.

  Eğer yazı düz olsaydı araçların aynasından bakıldığında okunmaz hale gelirdi. Ambulans olup olmadığını anlamadığımızdan dolayı yol vermezdik. Ölüm kalım savaşı veren hastalar saniyelerle yarışıyor olurdu. Yol vermek hayat kurtardığı gibi toplumsal olarak görevlerimizden biridir. Ambulans hayat kurtaran araçlardan olduğundan dolayı ilk sırada geçiş hakkına sahiptir.

  Yazı kaynağı : www.denkbilgi.com

  Ambulans Yazısı Neden Ters Yazılmıştır ?

  Ambulans Yazısı Neden Ters Yazılmıştır ?

  112AcilFm : 01.01.2017 tarihinde Faaliyete geçirdiğimiz Sağlıkçı Cafe tadındaki bu siteyi sizlere sunmaktan gurur duymaktayız.

  Yıllardır sosyal platformlarda sizlere ücretsiz olarak hizmet vermekteyiz,112AcilFm Radyosuyla sizlere güzel vakit geçirebileceğiniz , söyleşi tarzında canlı yayınlarımız ile sohbet tadındaki radyomuzu

  sunarken yanındada sondakika sağlık personeli haberleriyle sağlık camiasının en hızlı,güvenilir,güncel haberlerini sunmaktayız..

  Sağlık Personeli Eğitim Merkezi’ylede sizlere radyomuzun yanında eşsiz bir cankurtarma adına bilgiler sunmaktayız..

  Kısa zamanda Sağlık Personelinin Sesi Olmayı Başardık

  ” Mutluluk ve Gururla Sunarız.. ”

  Yazı kaynağı : www.112acilfm.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap