Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  amasra gezilecek yerler

  1 ziyaretçi

  amasra gezilecek yerler bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Amasra'da Gezilecek Yerler Listesi | 24 Gezi Noktası | Fixbilet Blog

  Amasra'da Gezilecek Yerler Listesi | 24 Gezi Noktası | Fixbilet Blog

  Resmi Tatil Günleri 2022

  İstanbul Gezilecek Yerler Listesi

  İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

  İstanbul Mangal Yerleri

  İstanbul Kahvaltı Alanları

  Fethiye Gezilecek Yerler

  Antalya Gezilecek Yerler

  Marmaris Gezilecek Yerler

  Bodrum Gezilecek Yerler

  Türkiye’nin Tarihi Yerleri

  En İyi Kamp Alanları

  Dünya’nın 7 Harikasi

  Yazı kaynağı : blog.biletbayi.com

  Amasra Gezilecek Yerler: Amasra Gezi Listelerinin En Popüler 16 Noktası

  Tavşan Adası

  Tavşan Adası Tavşan Adası

  Boztepe’yi Amasra’ya bağlayan Tarihi Kemere Köprüsü’nün karşısında yer alan Tavşan adası, kara ile bağlantısı bulunmayan tek bölgedir. 

  Adaya ulaşım hem yüzerek hem de tekne ile gerçekleştirilmektedir. Adada yaşayan tavşanlarla iç içe bir gün geçirmek ve adanın muhteşem gün batımı manzarasını izlemek burada yapılacaklar arasında yer almaktadır. Hem denizi hem ortamı hem de birbirinden tatlı canlılarıyla Tavşan Adası, Amasra gezilecek yerler düşünüldüğünde mutlaka görülmesi gereken bölgelerden biridir. Gün batımında da ortamdaki doğal güzellikleri bir hayli özel bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır. 

  Yerleşimin bulunmadığı bu küçük adada yapılan çalışmalarda bulunan manastır kalıntıları da ziyaret sırasında görülebilmektedir.  Adanın kuzeyinde ise 70 metre uzunluğunda bir mağara bulunmaktadır. Bu mağara yüzerek geçilebilmektedir. 

  Aileniz ile birlikte keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Bartın'da yer alan tüm otellerin listesine ulaşmak için Bartın otelleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : otelleri.net

  Amasra'da Gezilecek Yerler Listesi (Fotoğraflı) · Amasra.com.tr

  Amasra'da Gezilecek Yerler Listesi (Fotoğraflı) · Amasra.com.tr

  Merhaba, Amasrayı 2017 yılı haziran ayında gezme fırsatım oldu ailecek. Gerçekten görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum. Yukarıdaki yerlerden tek tek bahsetmek istiyorum.

  Tarihi Çekiciler Çarşısı : Değişik bir havası var. Hediyelik eşya alınabilir. Fakat 40 tl olarak aldığınız bir ürünü iki dükkan yan tarafta 25 tl ye alabiliyorsun

  Gürcüoluk Mağarası: Merkezden yaklaşık olarak 30 dk da gidilebiliyor. Fakat boş yere gitmiş oluyorsunuz. Mağara bir kaç yıl önce turizme açılmış fakat gereken ilgiyi görmediği için tekrar kapatılmış durumda. Mağarayı görmek için gittiğinizde yol bitiyor ve yönlendirici bir tabela yok. Ben ise tesadüfen orada hayvan otlatmakta olan Makaracı köyünden 78 yaşındaki maden emeklisi Recep amcanın yardımları ile bulabildim. Mağara ve çevresi hakkında bilgi alabildim kendisinden.

  Kuşkayası Yol Anıtı: Aracınızı yol kenarına park ettikten sonra 150 metre kadar orman içinde yapılmış ahşap merdivenlerden yapılmış çok güzel bir yoldan çıkarak ulaşılabiliyor. İçinde bulunduğu orman ve deniz manzarasından dolayı görülebilir.

  Amasra Müzesi: Gerçekten görülmesi gereken bir yer. Çok iyi düzenleme yapılmış. Görmenizi tavsiye ederim.

  Amasra Kalesi: Kalenin manzarası çok güzel. Amasra ayaklarınızın altında kalıyor. Tabiki bildiğimiz anlamda gerçekten surlar ve iyi restore edilmiş bir kale beklentisi içinde olmamak lazım.

  Küçük Kilise: İçine girmek yasaktı giremedik. Fakat bina mimarisi çok güzel ve küçük ve şirin bir yapı.

  Edhem Ağa Konağı: Şehrin tam merkezinde eski bir yapı. Fakat anlam veremedim. İçinde aile oturan ziyaret edilemeyen bir yer neden gezilip görülecek yerler listesine ekleniyor. Balkonlarında ve bahçesinde kurutulmak için çarşaflar asılan tarihi eser olur mu?

  Küçük ve tatlı bir sahil kasabası ve mutlak görülmesi gereken bir yer. Limanda ekmek arası balık yemeden de gelmemek lazım.

  Yazı kaynağı : www.amasra.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap