Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  altılı masa adayı ne zaman açıklanacak

  1 ziyaretçi

  altılı masa adayı ne zaman açıklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Altılı Masa’nın adayı ne zaman açıklanacak? CHP’li yetkili tarih verdi

  Altılı Masa’nın adayı ne zaman açıklanacak? CHP’li yetkili tarih verdi

  Altılı Masa’nın adayı ne zaman açıklanacak? CHP’li yetkili tarih verdi

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, "Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacak" diye konuştu.

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında seçim tarihini 14 Mayıs olarak açıklamasının ardından Başkent'te siyaset arenası hareketlendi.

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacağını söyledi.

  Çeviköz, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile beraber yabancı basına yönelik düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Başkan adayının ismi muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacak” dedi.

  “YETER SÖZ MİLLETİN”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada seçim tarihine yönelik yaptığı konuşmada Demokrat Parti’nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950 seçimlerine gönderme yaparak,  2023 seçimlerinin aynı gün olacağı mesajını vermişti. Erdoğan, şunları söylemişti:

  – Sözü de kararı da geleceğini de tayin hakkını da milletimize bırakmak istemeyen vesayet heveslilerine rağmen Türkiye Yüzyılı'nı başlatacağız.

  – Rahmetli Menderes 14 Mayıs 1950'de “Yeter söz milletin” demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Milletimiz 73 yıl sonra bir kez daha aynı gün 6'lı Masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına “Yeter” diyecektir.

  AĞBABA: CHP’NİN ADAYI KILIÇDAROĞLU

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’daki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin cumhurbaşkanı adaylarıyla ilgili sorusu üzerine, şunları söyledi:

  – Altılı Masa’nın adayına, Altılı Masa karar verecek ama bize sorarsanız CHP’nin adayı Kemal Kılıçdaroğlu. Tekrar söylüyoruz, masanın gösterdiği aday, bizim adayımız olacak.

  – Bizim adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, takdir Altılı Masa’nın. Önümüzdeki hafta bir toplantı yapılacak, sonra geniş kapsamlı bir toplantı yapılacak, sonrasında adayımız açıklanacak.

  -Açıklanacak aday, Millet İttifakı’nın adayı olacak. Aday tarifi yapıyoruz; herkesle konuşabilen, geçmişte kirli, karanlık işleri olmayan, bürokrasi, devlet deneyimi olan birisi olsun istiyoruz. İçimizden geçen umarım Kemal Kılıçdaroğlu olur. (REUTERS-AA)

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Altılı Masa'nın adayını açıklayacağı tarih belli oldu

  Altılı Masa'nın adayını açıklayacağı tarih belli oldu

  Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının açıklanacağı ne zaman açıklanacağı gündemdeki yerini koruyor.

  Habertürk yazarı Bülent Aydemir, Altılı Masa'nın adayını 4 Şubat'ta açıklayabileceğini öne sürdü.

  "Bugüne kadar altılı masayla ilgili yapılan değerlendirmelerde, cumhurbaşkanı adayının şubat ortasına kadar açıklanacağı ya da açıklanması gerektiği vurgulanıyordu. Ancak dün kulislerde ilk kez 4 Şubat tarihi seslendirilmeye başlandı" diyen Aydemir, "30 Ocak’taki toplantının ardından adayın 4 Şubat Cumartesi günü açıklanacağı belirtiliyor. Bu açıklama ortak adaya ilişkin mi olacak yoksa Kılıçdaroğlu’nun ismi mi açıklanacak? O gün yaklaştığında öğreneceğiz ancak aday ismi açıklandığında siyasi hava bir hayli ısınacak" ifadesini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Altılı masanın adayı ne zaman açıklanacak? CHP’li yetkili duyurdu..

  Altılı masanın adayı ne zaman açıklanacak? CHP’li yetkili duyurdu..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti grup toplantısında seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etmesinden sonra Ankara'da hareketlilik başladı.

  En çok merak edilen konu ise altı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusu oldu.

  Milyonlarca vatandaş uzun süredir altılı masanın çıkaracağı adayın ismini merak ediyor.

  Altılı Masa’nın ikinci tur beşinci toplantısı 26 Ocak 2023 tarihinde İYİ Parti'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

  6 parti liderinin bir araya geleceği toplantıda Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunun ilk kez görüşüleceği düşünülüyor.

  Altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı henüz belli olmazken CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz adayın ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi verdi.

  Aday ne zaman açıklanacak?

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz yabancı basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

   "Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı muhtemelen Şubat ayı içerisinde açıklanacak" ifadelerine yer verdi.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap