Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  almanya nitelikli işçi alımı 2022

  1 ziyaretçi

  almanya nitelikli işçi alımı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Almanya işçi alımı 2022 | Almanya işçi alımı başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Almanya'ya işçi olarak nasıl gidilir?

  İlk İlanlar Geldi: İşte Almanya İşçi Alımı Başvuru Sayfası Formu 2022 Nitelikli

  İlk İlanlar Geldi: İşte Almanya İşçi Alımı Başvuru Sayfası Formu 2022 Nitelikli

  Başvuru sayfasını paylaşıyoruz: İşte Almanya personel alımı başvurusu.

  Geçen gün bir açıklama geldi ve Almanya'da çalıştırmak üzere yurt dışından çok sayıda personel alımı yapılacağına yer verildi. Yayımlanan duyuruya baktığımızda alınacak personellere yüksek maaş verileceği öğrenilirken , duyuru sonrasında ilk ilanlar yayınlandı.

  Biz de finans7.com olarak bu yazımızda Almanya'ya yapılan personel alımının başvuru bilgilerine ve başvurunun yapıldığı sayfaya yer verdik. 

  ALMANYA İŞÇİ ALIMI

  Almanya işçi alımı duyurularına baktığımızda kadrolar ve başvuru şartları şu şekilde:

  İNŞAAT MÜHENDİSİ

  İnşaat Mühendisi kadrosuna yapılan personel alımında başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

  Almanya'da çeşitli şehirlerde bulunan şantiyelerimizde, betonarme yapı, kaba inşaatı yapımı konusunda şantiyeden  sorumlu olacak inşaat mühendisi  olarak görevlendirmek üzere, ekibimizi yönetecek ve yönlendirecek, İşveren ile teknik konularda şantiyede muhatap olabilecek personel  aranmaktadır.

  (Almanya'daki tüm masraflar firmamız tarafından karşılanmaktadır)

   Aranan Nitelikler

  - Betonarme inşaat işlerinde (Kalıp, Demir, Beton) tecrübeli, 

  - İyi derece Almanca konuşabilen ve anlayabilen,

  - MS Office programlarını kullanabilen,

  - Kalıp ve Donatı imalatlarına hâkim, betonarme projeleri okuyabilen, 

  - En az 5,5 Ay Almanya'da kesintisiz kalabilecek

  MİMAR ALIMI

  Türk bir girişimci tarafından kurulduğu 1992 yılından bu yana Almanya’da Pencere ve Kapı Sistemleri üzerine faaliyetlerini sürdüren şirketimizin Berlin’deki organizasyonunda görevlendirilmek üzere, aşağıdaki niteliklere uygun Mimar arayışımız mevcuttur.

  - B2 seviyesinde Almanca bilen (sertifikalı)

  - Almanya’ya yerleşip, çalışma hayatını burada sürdürmeye istekli

  - Üniversitelerin Mimarlık fakültelerinden mezun

  - Benzeşen işlerde 3 yıl deneyimli

  - MS Office uygulamalarına hakim

  - Sorumluluk alan ve ekip odaklı bir çalışma şekline uyum sağlayabilen

  - Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf olan

  İMALAT ELEMANI

  İmalat elemanı kadrosuna yapılan personel alımı şu şekilde:

  Türk bir girişimci tarafından kurulduğu 1992 yılından bu yana Almanya’da Pencere ve Kapı Sistemleri üzerine faaliyetlerini sürdüren şirketimizin Berlin’deki fabrikasında görevlendirilmek üzere, aşağıdaki niteliklere uygun İmalat Elemanı arayışımız mevcuttur.

  - B2 seviyesinde Almanca bilen

  - Almanya’ya yerleşip, çalışma hayatını burada sürdürmeye istekli

  - Teknik Lise veya Yüksekokul mezunu

  - Marangoz, Camcı, Metal İşçisi veya benzeri teknik eğitimini tamamlamış olan

  - Belirgin el becerilerine sahip olan, modern alet ve makineleri güvenli bir şekilde kullanabilen

  - Benzeşen işlerde 3 yıl deneyimli

  - Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf olan

  BAŞVURU EKRANI

  Söz konusu ilanlara başvurular internet üzerinden başladı. İnternetten yayımlanan personel alımı ilanlarına başvurular aşağıdaki sayfadan alınıyor.

  https://www.kariyer.net/is-ilanlari/yurtdisi?ofc=1

  Bu linki kopyalayarak yeni sekmede açabilir ve başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz. 

  YENİ İLANLAR GELECEK

  Geçen gün yapılan personel alımı açıklamasının ardından bu ilanlar yayınlandı ve ilk etapta bu kadrolara personel alımı yapılacağı açıklandı. 

  Almanya iş arama siteleri ise şu şekilde:

  https://www.monster.de/

  https://www.stepstone.de/

  https://www.adzuna.de/

  https://www.xn--jobbrse-d1a.de/

  https://www.make-it-in-germany.com/de/arbeiten-in-deutschland/jobboerse

  https://www.workeer.de/

  https://www.jobs4refugees.org/

  https://www.xn--jobbrse-d1a.de/refugees/

  https://work-for-refugees.de/

  Diğer kadrolara da personel alımları yapılacak ve ilanlar internet üzerinden yayımlanmaya devam edecek. Aşağıdaki linklerden mobil uygulamamızı indirerek yeni gelecek ilanlardan bildirimle haberdar olabilirsiniz.

  Android için >>> TIKLAYIN

  İOS için >>> TIKLAYIN

  Huawei için >>> TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.finans7.com

  Almanya İşçi Alımı 2022 - Başvuru Formu ve Şartları - Memuralimivar.com

  Almanya İşçi Alımı 2022 - Başvuru Formu ve Şartları - Memuralimivar.com

  Son yıllarda yaşanan Covid19 salgını, iç savaşlar, kuraklık gibi farklı nedenlerden dolayı bir çok ülkede hatta dünya genelinde büyük bir ekonomik kriz yaşanmaktadır. Yaşanan bu ekonomik sıkıntılar dünya genelinde hissedilse de bazı ülkelerin aksine Avrupa ülkelerinde daha az hissedilmektedir. Bu nedenle milyonlarca insan Avrupa ülkelerine göç etme, iş bulma arayışına girmiştir.

  Yurt dışında bulmak, işçi olarak gitmek isteyenlere sevindirici haber Almanya‘dan geldi. Geçtiğim günlerde bir çok haber kanalı üzerinden yapılan haberlerde Almanya‘nın 1.5 Milyon işçi alımı yapılacağı duyurulmuştu. Evet yanlış duymadınız Almanya farklı meslek gruplarında 1.5 milyon işçi alımı için hazırlara başladı. Peki Almanya işçi alımı ilanlarına başvuru yapmak için siz hazırmısınız?

  Değerli okurlarımız Almanya işçi alımı için başvuru yapacaksanız şayet kendinizi bir çok konuda geliştirmeli ve hazırlık yapmalısınız. Bir çok kaynaktan sizler için edindiğimiz bilgileri tek tek aktaracağız.

  Almanya Hangi Kadrolarda İşçi Alımı Yapacak?

  Almaya işçi alımı haberleri yayınlandıktan sonra milyonlarca vatandaşımız hangi kadrolarda işçi alımı yapılacağını araştırmaya başladı. İlk verilere göre Almanya (7) farklı kadroda 1.5 Milyon işçi alımı yapacak. İlerleyen günlerde hangi kadrolarda işçi alımı yapılacağı tam olarak netleşecektir.

  Almanya Hangi Ülkelerden İşçi Alımı Yapacak?

  Değerli okurlarımız şunu öncelikle belirtmemiz gerekiyor Almanya sadece Türkiye’den işçi alımı yapmayacak. Almanya işçi alımı kriterlerine en fazla uyan kişiler arasından işçi alımı yaptığı için başvuru yapılan hemen hemen tüm ülkelerden başvuru kabul etmektedir.. Fakat Almanya ile yapılan anlaşmalardan dolayı işçi alımı için ilk sırada Türkiye yer almaktadır. Her ne kadar Türk vatandaşlarına öncelik verilse de buna sakın aldanmayın. Siz kendinizi öne çıkaracak tüm belgeleriniz hazırlamaya çalışın.

  Almanya İşçi Alımı İçin Önemli Tavsiyeler

  Almanya işçi alımı başvuru tarihi milyonlarca insan tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir. Sizde bu süre içinde kendinizi hazırlamanız gerekmektedir. Almanya‘da işçi olmak istiyorsanız milyonlarca insan arasından sizi ayrıcalıklı kılacak bazı bilgi ve belgelere sahip olmanız gerekmektedir. Peki bunlar neler?

  1) Almanya’ya işçi olarak gitmek isteyen adayların öncelikle en az A1 seviyesinde Almanca bilmesi gerekmektedir. Hatta mümkünse A2 seviyesinde Almaca bilmeniz bunu belgelemeniz size inanılmaz derecede fayda sağlayacaktır.

  2) Başvuru yapacağınız meslekle ilgili diploma ve ustalık belgelerinizi almanız gerekmektedir. (Mesleki Yeterlilik Belgesi)

  Almaya İş İlanları Sitesi

  Almanya‘da hali hazırda yüzlerce firma işçi alımı için iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu iş ilanlarına başvuru yaparak iş daveti alabilir ve Almanya’ya işçi olarak gidebilirsiniz. Almayanın en önde gelen iş ilanları sitelerinden birisi olan https://meinestadt.de/ adresi üzerinden başvurularınızı yapabilirsiniz.

  Almanya İşçi Alımı Başvuru Şartları 2022

  Almanya işçi alımı 2022 başvuru şartları henüz açılanmadı fakat 2021 yılı işçi alımı başvuru şartlarına yer verdik. Bu şartlar 2022 yılında da aşağı yukarı aynı olacağını düşünüyoruz.

  Almaya İşçi Vizesi Alımı İçin Gerekli Belgeler

  Yazı kaynağı : www.memuralimivar.com

  Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular - Almanya Dışişleri Bakanlığı

  Nitelikli İş Gücü Göçü Yasası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular - Almanya Dışişleri Bakanlığı

  Aşağıdaki durumlarda nitelikli iş gücü olarak ikamet izni alabilirsiniz:

  1)Almanya'da bazı meslekler yasalarla düzenlenmektedir. Yasalarla düzenlenmiş demek Almanya'da meslekte çalışabilmek için mesleki deneyiminize denklik almanızın gerekmesidir. Bu yasal bir koşuldur.

  Tüm şartları yerine getirdiğinizde ve gerekli tüm belgeleri ibraz edebildiğinizde vize başvurunuzu yapmalısınız. Şayet yurtdışından aldığınız yeterliliğinizin denkliği henüz kabul edilmediyse, vize başvurunuzun işleme alınması mümkün değildir.

  * Almanya’da meslek eğitiminizi veya yüksekokul eğitiminizi tamamlamışsanız, denklik gerekmemektedir. Yurtdışından alınan yeterliliklerin denkliğinin kabulü için farklı makamlar yetkilidir. Bu hususla ilgili aşağıda belirtilen yerlerden bilgi alabilirsiniz:

  - www.make-it-in-germany.com

   

  - www.Anerkennung-in-Deutschland.de

  - Yardım Hattı „Almanya'da Çalışmak ve Yaşamak“: +49 30 1815 – 1111

  - Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (https://www.kmk.org/zab/zentralstelle-fuer-auslaendisches-bildungswesen.html)

   

  Şayet bir yüksekokul diplomasına sahipseniz ve yönetmelik kapsamında ifade edilen meslek dışında çalışmak istiyorsanız, yüksekokul diplomanızın “anabin” isimli veri bankasında kayıtlı olması yeterli olabilir. Bununla ilgili detaylı bilgiyi https://anabin.kmk.org/anabin.html adresinden edinebilirsiniz.

  ** Almanya'da istihdamınızı sağlayacak olan işvereninizin doldurması gereken formu buradan indirebilirsiniz. Almanya’daki istihdam ilişkisi sosyal güvenlik kapsamında olmalıdır. Gönderimler için özel şartlar geçerlidir.

  *** Yönetmelik kapsamında yer alan mesleklerle ilgili bilgileri www.anerkennung-in-deutschland.de adresinden öğrenebilirsiniz. Mesleğin icrası için izin veren makamlar mesleğin yeterliliğinin denkliği konusunda karar vermektedir.

  Yazı kaynağı : tuerkei.diplo.de

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap