Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  alice harikalar diyarında müzikal oyuncuları

  1 ziyaretçi

  alice harikalar diyarında müzikal oyuncuları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Alice Müzikali | tiyatrolar.com.tr

  Alice Müzikali | tiyatrolar.com.tr

  TİYATRO

  Trajedi & Dram

  Komedi

  Müzikal & Kabare

  Deneysel & Absürd

  Gösteri

  Kukla

  Okuma & Anlatı

  Pantomim

  Çocuk & Genç

  Yazı kaynağı : tiyatrolar.com.tr

  Alice Müzikali Geri Döndü! Alice Müzikali Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler?

  Alice Müzikali Geri Döndü! Alice Müzikali Konusu Nedir, Oyuncuları Kimler?

  Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilen "Alice Harikalar Diyarında", Serdar Biliş'in yönetmenliği ve Beyhan Murphy'nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak yeniden sahnelenmeye haızrlanıyor. 2019 yılında kapalı gişe oynayan ve tiyatro severlerden tam not alan Alice Müzikali, 23. Afife Tiyatro Ödülleri'nde de "Haldun Dormen Özel Ödülü" ve "En İyi Koreografi Ödülleri"nin sahibi olmuştu. Peki Alice Müzikali ne zaman, nerede sahnelenecek? İşte Alice Müzikali oyuncuları ve konusu...

  Alice Müzikali ne zaman VE NEREDE SAHNELENECEK?

  BKM, Zorlu PSM ve id ortak yapımcılığında hayata geçirilen müzikal, 7 Şubat'tan itibaren yeniden Zorlu PSM'de sanatseverlerle buluşacak. müzikalin biletleri ise Biletix'te satışta sunuluyor.

  ALİCE MÜZİKALİ KONUSU NEDİR?

  “Ben kimim?”

  Hangisi gerçek, hangisi sanal?

  Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalar.

  “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır.

  “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir.

  Alice Müzikali OYUNCULARI

  Müzikalde Serenay Sarıkaya 'Alice' rolü, Ezgi Mola 'Kraliçe', Enis Arıkan 'Tavşan', Şükrü Özyıldız 'Şapkacı', İbrahim Selim 'Kral' ve Merve Dizdar ' Kedi'rolüne hayat veriyor.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Alice Müzikali ve Dev Kadrosu

  Alice Müzikali ve Dev Kadrosu

  Serenay Sarkaya’ın başrolü üstlendiği bu müzikal, benim favorilerim arasında. Lewis Carroll tarafından yazılan ve tam 174 dile çevrilen Alice Harikalar Diyarında, Serdar Biliş’in yönetmenliği ve Beyhan Murphy’nin koreografisi ile izleyicileri kitleyecek görünüyor. “Alice” adı ile izleyicisiyle buluşacak olan müzikalde Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola “Kraliçe” Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşacak. 

  ALİCE MÜZİKALİ’NİN KONUSU

  Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış ve bitap düşmüş gibi hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalış yapar. “Ben kimim? Neredeyim? Nasıl buraya geldim?” sorularına cevap ararken, kendini fantastik ve büyülü bir dünyada bulan Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Alice karakteri, hayal gücüyle bu yeni evrende kendini; cesaretini sınayacak, korkularıyla yüzleşip, baş başa kalacaktır. “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı ve kendi sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesini anlatmaktadır.

  ALİCE MÜZİKALİ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

  Serenay Sarıkaya’nın Medcezir disizinde canlandırdığı Mira karakteriyle kalplerimizi kazanan Sarıkaya, şarkılar da söyleyerek kendine has, etkileyici bir söyleme tarzı ile yine izleyicileri ekrana odaklayacak. Kendisi de bu yeteneğinin farkında olmalıdır ki, çocukluğundan beri bir müzikal yapma isteği de varmış zaten. Sonrasında bir balerini canlandırdığı “Fi” ve “Çi” dizilerinde neredeyse gerçek bir balerin olduğuna inandırmıştı izleyicileri. İşte o dizide kendini böylesine iyi şekilde çalıştıran Devlet Opera ve Bale hocalarından, dans koreografi Beyhan Murhpy’ye “Seninle bir sahne işi yapsak güzel  olur” dediğinde, aslında “Senden ne güzel Alice olur!” cevabını almıştır güzel oyuncu ve Alice Müzikali’nin tohumları aslında o gün atılmış.

  Güzel Sanatlar Lisesi tiyatro bölümü mezunu olan güzel oyuncu, tiyatro veya müzik üzerine herhangi bir konservatuar eğitimi olmayan Serenay Sarıkaya, kendine duyulan bu güveni sarsmamak için, işini büyük bir özveri ve disiplin ile aylarca çalışmış.

  ALİCE MÜZİKALİ’NDE NELER OLUYOR?

  Alice Müzikali, klasik bir müzikal değil aslında. Bazı bölümleri müzikal, bazı bölümleri tiyatro konseptinde ayarlanmış mükemmel bir uyum. Ekim’den beri aylardır büyük bir titizlikle, dans ve şan dersleri alan oyuncular; bizim izlerken bile yorulduğumuz bir tempoda, başta Serenay Sarıkaya olmak üzere, akrobatik danslar ve koreografi  esnasında şarkıları en güzel şekliyle, hissederek ve hissettirerek söylemektedir. Müzikalin öne çıkan diğer bir sempatik kahramanımız  ise “Beyaz tavşan” rolündeki Enis Arıkan.

  Şapkacı rolünü canlandıran Şükrü Özyıldız, sürpriz bir dans koreografisi ve nostaljik bir şarkıda Serenay Sarıkaya’ya eşlik etmektedir. Oyunun bir başka renkli karakteri ise Ezgi Mola. Hırçın kraliçe rolü gereği oldukça duygusuz ama renkli ve eğlenceli bir karakterde izliyoruz.

  ALİCE MÜZİKALİ’NİN İLKLERİ

  Alice Müzikali, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en büyük prodüksiyonlu müzikal olmasının yanında, Zorlu PSM‘de yayınlanan ilk yerli müzikal olma özelliğine de sahiptir. Diğer yenilikler arasında baş döndüren sahne ve ışık tasarımı, son teknoloji 3D uygulamalar, hologram ve dijital teknikleri ile büyülüyor adeta!

  ALİCE MÜZİKALİ’NİN ŞARKILARINI KİM YAZMIŞ?

  Alice Müzikali‘nde Serenay Sarıkaya‘nın tek başına seslendirdiği “Duy Beni” ve Alice’in küçüklüğünü oynayan minik oyuncu ile seslendiği “Kuzey Yıldızı” şarkılarının söz ve müziği Nil Karaibrahimgil‘e aittir.

  ALİCE MÜZİKALİ’NİN BİLET FİYATLARI

  Kategoriler sıralamasına göre  98 TL – 223 TL arasında değişmektedir. (Öğrenci Biletleri 80 TL – 181 TL arasında)

  Mutlaka, o havayı solumak, o güzelliği tatmak için izlenmesi gereken muhteşem bir müzikal. Gitmeyenler için tavsiye ediyorum.

  Kaynakçalar:

  http://grifons.com/tiyatro/buyuleyici-alice muzikaline-dev-kadro/

  https://www.google.com.tr/amp/s/m.takvim.com.tr/saklambac/2019/01/19/alicein-ruya-kadrosu/amp

  https://tiyatrolar.com.tr/m/tiyatro/alice-muzikali

  Yazı kaynağı : eaomag.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap