Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  alexander mecklenburg hande macit

  1 ziyaretçi

  alexander mecklenburg hande macit bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler… - Yeni Şafak

  Mersinli Hande Macit, Kral Charles'e akraba oldu! İşte Almanya'nın ilk Türk düşesi Türk kızı Hande

  Hande Macit eşi kim? Prens Georg Alexander kimdir?

  Mersinli Hande Macit, Kral Charles'e akraba oldu! İşte Almanya'nın ilk Türk düşesi

  Mersinli Hande Macit, Kral Charles'e akraba oldu! İşte Almanya'nın ilk Türk düşesi

  İngiltere tahtına oturan Kral 3. Charles'in bir de Türk akrabası oldu. Mersin Tarsuslu Hande Macit, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg (31) ile masal gibi bir düğünle evlendi.

  Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

  Mecklenburg Düşesi unvanını alan Hande Macit (29) antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi.

  KRAL CHARLES'İN AKRABASI

   Çiftin nikahında İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi.

  Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles ise 7. göbekten akraba.

  Alman haber ajansı DPA'nın düğünle ilgili verdiği Hande'den "Hollandalı gelin" diye bahsetmesi dikkat çekti. Mersinli Hande'nin Hollanda'nın Rotterdam kentinde eğitim gördüğü biliniyor. 

  NASIL TANIŞTILAR?

  Macklenburg Dükalığı'nda "Düşes" unvanını alan Hande Macit tanışma hikayelerini şöyle anlattı: 2019'da bir arkadaş eğlencesine son anda katıldım. Alexander'i de hiç tanımıyordum. İrlanda'da yaşıyormuş ve kardeşini ziyarete gelmiş. Eğlencede yanıma geldi, selam vererek konuşmaya başladı. Sohbet sonrası telefon numaramı aldı.

  Bir hafta sonra bu kez Almanya'dan Hollanda'ya geldi, sohbetimiz ilerledi, ziyaretler arttı. Veliaht prens olduğunu iki hafta sonra öğrendim. Alexander, korona sürecinde Rotterdam'a taşındı. Ben eğitime odaklanmıştım.

  Sonra bir işe girdim, ardından abim ile butik yoğurt üretimine basladık. Sonra Alexander ortak oldu. Hollanda'ya gelmek isteyen Türk şirketlerine danışmanlık hizmeti de veriyordum.

   17 Haziran'da nikâh masasına oturduktan sonra üzerime temsil görevi de yüklendi. Aileyi ve Türkiye'yi temsil sorumluluğu üzerimde. Bulunmamız gereken etkinlikler var. Hayatımda çok büyük değişim olmadı. Ben Türk'üm ve ülkemi çok seviyorum. Türkiye'nin tarihini etkileyen bir olayda yer aldığım için ve Alexander ile evlendiğim için çok mutluyum.

  HANDE'Yİ GÖRÜNCE HAYAT DURDU

  Veliaht Prens Georg Alexander ise ilişkilerinin nasıl başladığını şöyle anlattı: "Hande'yi gördüğüm an sanki hayat durdu. Hande'yi görene kadar ilk görüşte aşka inanmazdım. Hande ile tanışmadan önce Türkler ve Türk kültürünü bilmiyordum. Daha önce Türkiye'ye gitmedim."

  "Türkler çok sıcakkanlı insanlar ve aileye çok önem veriyorlar. Bizim aile yapımız da böyle. Hande ile Tarsus'a gittim ve çok beğendim. Türkiye'nin her noktası tarih."

  "Türk yemeklerine bayıldım. Sadece yemek için bile Türkiye'ye gidebilirim. Hande'yi ailem de çok sevdi. İleride Macklenburg'a taşınacağız. Dükalığımızda 108 yıl sonra ilk kez düğün gerçekleşti. Çok heyecan verici." 

  Yazı kaynağı : www.ortadogugazetesi.com

  Mersinli Hande Macit, Almanya'da 'Düşes' oldu: Veliaht Prens ile evlendi

  Mersinli Hande Macit, Almanya'da 'Düşes' oldu: Veliaht Prens ile evlendi

  Yıllar önce eğitim için Avrupa'ya giden Mersin Tarsuslu Hande Macit, Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg ile evlendi.

  Sabah gazetesinden Fatih Özyar'ın haberine göre Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

  KRAL CHARLES'IN AKRABASI

  Mecklenburg Düşesi unvanını alan Hande Macit (29) antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi. Çiftin nikahında İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi.

  Alman haber ajansı DPA'nın düğünle ilgili verdiği Hande'den "Hollandalı gelin" diye bahsetmesi dikkat çekti. Mersinli Hande'nin Hollanda'nın Rotterdam kentinde eğitim gördüğü biliniyor. Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles ise 7. göbekten akraba.

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler…

  Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler…

  Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg ile evlenen Hande Macit, sosyal medyada en çok konuşan isim oldu. Peki, Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek?

  Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında?

  Mersin’in Tarsus ilçesinde doğup büyüyen ve Tarsus Amerikan Koleji’ni bitiren Hande Macit (29), üniversite eğitimi için 12 yıl önce Hollanda'ya taşındı.

  Ağabeyi ile Hollanda'da "Luwia Yoghurt" adlı bir şirket kuran Macit, 2019 yılında bir arkadaşının eğlencesinde Almanya’daki Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander (31) ile tanıştı.

  Geçen yıl nişanlanan çift, geçtiğimiz haziran ayında ise sarayda nikah kıydı.

  Türk kızı ile Alman Prens'in düğünü ise bu hafta yapıldı.

  Avrupa jet sosyetesi törendeydi

  Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne, 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

  “Mecklenburg Düşesi” unvanını alan Hande Macit, antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi.

  Kasaba halkı büyük ilgi gösterdi

  Çiftin nikahında, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

  Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi. Alman haber ajansı DPA, düğünle ilgili verdiği haberde, Hande'den “Hollandalı gelin” diye bahsetti. Öte yandan Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles’ın 7 göbekten akrabalıklarını bulunuyor.

  Mecklenburg düşesi ne demek?

  Dük veya Düşes, geleneksel olarak monarşi ile yönetilen Avrupa ülkelerinde imparator, kral ve prensten sonra gelen bir soyluluk ve egemenlik unvanıdır. Dükalıklar yani düklerin yönettiği devletler genellikle imparatorluk veya krallıklara bağlı yarı bağımsız eyaletlerdir. Dük unvanı babadan oğula geçer.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap