Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  alıcı ve satıcının bir araya geldiği yer

  1 ziyaretçi

  alıcı ve satıcının bir araya geldiği yer bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Sesli Sözlük - satıcıların mal satmak için bir araya geldiği yer, pazar

  Alıcı ve satıcıların bir araya geldikleri yer neresidir ?

  Alıcı ve satıcıların bir araya geldikleri yer neresidir ?

  PİYASA

  Talep ettikleri mal ve hizmetler karşılığında para vermek isteyen alıcılarla, para karşılığında mal ve hizmet sunmak isteyen satıcıların buluştukları yer piyasa olarak tanımlanır.

  Piyasanın oluşması için satıcı ile alıcının belirli bir yerde buluşması gerekli değildir.

  Piyasa bir yer olabileceği gibi günümüzde teknoloji sayesinde sahip olunan telefon, internet, faks, televizyon gibi iletişim ve ulaşım kanalları.ile de oluşturulabilmesi sağlamıştır.

  Alıcı ve Satıcıların Bir Araya Geldikleri YerPiyasa

  Yazı kaynağı : www.sorucozumleri.net

  Alıcı ve Satıcıların Bir Araya Geldikleri Yer Neresidir

  Alıcı ve Satıcıların Bir Araya Geldikleri Yer Neresidir

  Piyasa: Talep ettikleri mal ve hizmetler karşılığında para vermek isteyen alıcılarla, para karşılığında mal ve hizmet sunmak isteyen satıcıların buluştukları yer piyasa olarak tanımlanır. Alıcı ve satıcıların (arz ve talebin) birbirleriyle karşılaşmalarına imkan sağlayan örgütlü birim piyasayı oluşturur.

  Piyasanın oluşması için satıcı ile alıcının belirli bir yerde buluşması gerekli değildir. Piyasa bir yer olabileceği gibi günümüzde teknoloji sayesinde sahip olunan telefon, internet, faks, televizyon gibi iletişim ve ulaşım kanalları.ile de oluşturulabilmesi sağlamıştır.

  Piyasaların varlığı ve şekli alım satıma konu olan malların şekline göre de değişibilir. Bazı piyasalar herkesce tanınmakta, bazıları ise malın temini korunması veya alıcı ve satıcının az olması gibi nedenlerden dolayı tanınmamaktadır.

  Yazı kaynağı : www.secdem.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap