Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aksaray iyi parti milletvekili aday adayları

  1 ziyaretçi

  aksaray iyi parti milletvekili aday adayları bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Aksaray Milletvekili adayları listesi - Aksaray

  İYİ Parti Milletvekili A. Adayı  Türemiş: “20 Yıldır Aksaray'a Söz Verip Yapamadıklarını Yapmak İçin Adayım”

  İYİ Parti Milletvekili A. Adayı  Türemiş: “20 Yıldır Aksaray'a Söz Verip Yapamadıklarını Yapmak İçin Adayım”

  İYİ Parti İl Teşkilatı'nda konuşan Türemiş, aday adaylığı için yaptığı konuşmasında, sözlerine depremde yaralananlara acil şifa, hayatını kaybedenlere ise rahmet dileyerek başladı. 

  HİÇ KORKMADAN YOLUMUZA DEVAM ETTİK

  İYİ Parti'nin 25 Ekim 2017'de kurulmasıyla birlikte seçimlere girmesi için çok önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini hatırlatan Türemiş, "Çok kıymetli gönüldaşlarımızla birlikte teşkilatlanma yapımızı tamamlayarak 1. Olağan kongremizi yaptık. Hepinizin de bildiği üzere partimizin seçime girmemesi adına bir sürü engellemeler ve
  ayak oyunlarına rağmen genel başkanımızın öngörüsü ve feraseti ile CHP genel başkanının, partimize 15 milletvekili vermesiyle seçime girme hakkı kazandık. O süreçte her türlü baskı, tehdit ve engellemelere rağmen bize inanan ve güvenen gönüldaşlarımızla hiç ama hiç korkmadan yolumuza devam ettik ve partimizin kuruluşunun daha 7. ayında Aksaray'ımızdan bir milletvekili çıkarabilme
  başarısına nail olduk" dedi.

  İNANDIK VE HEP BİRLİKTE BAŞARDIK

  Bugüne kadar İYİ Parti ve CHP teşkilatlarının uyumlu bir şekilde saha çalışmaları yaptığını belirten Türemiş, "31 mart 2019 tarihinde belediye başkanlığı seçimi kararı alındı. Aksaray İYİ Parti ve CHP teşkilatlarının ortak kararı ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve CHP lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu beyin olurlarıyla Millet İttifakı Aksaray belediye başkan adayı oldum. O süreçte de sayın milletvekilimiz, İYİ Parti ve CHP teşkilatlarıyla birlikte uyumlu bir şekilde saha çalışmaları yaptık. Yola çıktığımızdaki sloganımız 'sıkmadık el, çalmadık kapı, girmedik gönül bırakmayacağız' idi. Ve bunun için bütün gönüldaşlarımızla birlikte 48 mahallemizde çalışmalarımıza başladık. Gece demedik gündüz demedik ve seçim sonucunda Aksaray'ımızda yaklaşık 21.000 vatandaşımızın oyunu aldık" ifadelerini kullandı.

  20 YILDIR AKSARAY'A SÖZ VERİP DE YAPAMADIKLARINI YAPMAK İÇİN ADAYIM

  İYİ Parti'den aday adaylığını koyan Türemiş, aday olma sebebini de açıklayarak, şöyle konuştu:

  "Evlatlarımızın hayata daha umutla ve güvenle bakabilmesi için, adil bir Türkiye için; üstünlerin hukukunun değil haklıların hukukunun olduğu bir Türkiye için adayım.
  Herkesin birbirini ötekileştirdiği, hakaret edebildiği, ayrıştırdığı bir ülke değil, herkesin birbirine kardeşçe bakabildiği, birleştirici olabildiği siyasi görüşünden dolayı ötekileştirilmediği, birleştirici bir gözle bakabileceği bir Türkiye için adayım.

  Tüketen değil, üreten bir Türkiye için adayım. Dışa bağımlı değil, tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetebilen bir Türkiye için adayım. Deprem felaketlerinde binlerce insanımızın hayatını kaybetmediği bir Türkiye için adayım.

  Ülkemizin her tarafı maalesef aktif fay hatları ile çevrili, bundan sonra olabilecek depremlerde çok daha az can kaybı olması için jeolojik açıdan doğru alanlarda yapılaşma yapabilmesi ve binalar yapılırken gerekli zemin iyileştirmeleri yapılabilmesi ve yapı stoklarının çok daha sağlam olabilmesi için bir jeoloji mühendisi olarak doğru kanunlar çıkarabilmek ve mecliste deprem komisyonları oluşturarak, bilim adamları ile birlikte bilimin ve aklın ışığında Türkiye'yi çok daha güvenilir ve yaşanabilir
  bir ülke haline getirebilmek için adayım.

  Bir deprem mühendisi olarak, liyakatimle milletimin her sarsıntıda dimdik ayakta kalması için adayım. 20 yıldır ülkemizi yöneten İktidarın Aksaray’a söz verip de yapamadıklarını yapmak için adayım. Birlikte kazanacağız, tarih yazacağız." Haber: Harun Atalay 

  Yazı kaynağı : www.anadoluekspres.com.tr

  Efsane Başkan Ali Karakuş, İyi Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

  Efsane Başkan Ali Karakuş, İyi Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

  İYİ Parti binasında Ali Karakuş’un milletvekili aday adaylığı için düzenlenen basın açıklamasına, İYİ Parti İl Başkanı Cumali Asal, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz, bir önceki dönem İYİ Parti İl Başkanı Şevki Koçak, İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel, parti yönetim kulu üyeleri, partili vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

  Yılmaz: Partimize Aratarak Devam Eden Bir Teveccüh Var

  Yoğun katılımın olduğu aday adaylık açıklamasında Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz, “Partimizin kuruluşundan günümüze kadar, partimize maddi manevi destek olan Ali Karakuş abimizin milletvekili aday adaylığı açıklamasında yanında olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisine bu süreçte başarılar diliyorum. Partimize her geçen gün artan teveccühle bizler burada yeni milletvekili aday adaylarımızı sizinle tanıştıracağız. Ali Karakuş’a başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu.

  Asal: Bu Coşku, Bu Heyecan Partimizin İktidara Yürüyüşün En Güzel Göstergesidir

  İl Başkanı Cumali Asal da yaptığı konuşmada, “Milletvekili aday adayımız Ali Karakuş’un basın açıklamasına gösterilen yoğun ilginin, partimizin, ülkemizin ve Aksaray’ımızın en çok teveccüh gören partisi olduğunun en güzel göstergesidir. İYİ Parti, Aksaray ve ülkemiz için gerekli tüm hizmetleri yapacak kadrolara sahiptir. Bu coşkulu topluluk partimizin iktidar yürüyüşün en önemli adımıdır. Ali Karakuş Başkanımıza, milletvekilliği aday adaylığı sürecinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

  Milletvekili Erel: Bizim Yapmış Olduğumuz Milletvekilliğini Üçe Beşe Katlayacaktır

  Ali Karakuş'un milletvekili aday adaylığı açıklamasında konuşan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, "Bugünkü bu muazzam tablo karşısında gerçekten görüyorum ki dava ve yol arkadaşım, kardeşim Ali Karakuş bugüne kadar para pul biriktirmemiş ama candan ve yürekten insan biriktirmiş. Ne mutlu abi başka ne ki böylesi mutlu bir gününde parti binamız dolup dolup taştı.

  Ne mutlu onun dostlarına ki böyle bir milletvekili aday adayları var ve ben inanıyorum ki Ali Karakuş kardeşim, milletvekili seçildiği zaman Ankara'da bizim yapmış olduğumuz milletvekilliğini üçe beşe katlayacaktır. Yıllardır tanıdığım daha önce de aynı partide birlikte yol yürüdüğüm Ali Karakuş kardeşimin Aksaray'ı en iyi şekilde temsil edeceğine, Aksaray halkının ve Aksaray'ın sorunlarıyla yakından ilgileneceğine sonsuz inancım vardır. Cenabı Allah'ım insanlara kader tayin eder. Hayat hiçbir zaman hesapla değil nasiple yaşanır. Bana diyorlar ki 'Ali Karakuş'un milletvekilliği aday adaylığı açıklamasına gidiyorsun, sen milletvekili adayı değil misin yoksa nezaketen mi gidiyorsun?' Ben de diyorum ki ben de milletvekili aday adayıyım ama ben kadere inanan bir insan olarak Ali başkanımın 1. sıradan milletvekili adayı olarak sahalara çıkmasında onur duyarım. Çünkü o benim milletvekilliği dönemimin ilk gününden bugüne kadar maddi manevi her zaman yanımda oldu. Burada herkesin önünde söz veriyorum, kendisi İYİ Parti Aksaray milletvekilliğinden 1. sıradan aday olursa, 24 saat, ne kadar seçim süreci sürerse o kadar, gecemi gündüzüme katarak yanında olacağım” ifadelerini kullandı.

  Karakuş: Ey İktidar Milletvekilleri, Bakanlarla Resim Çekilmek Aksaray’ın Sorunları Çözmüyor

  Aksaray spor camiasına verdiği katkılar ve Aksarayspor’u 4 yıl aradan sonra 2012 yılında profesyonel lige çıkartan İş İnsanı Ali Karakuş, Aksaray’ın siyasetinde de önemli görevler alarak halkın sevgisini kazandı. 2017 yılında İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte İYİ Parti’ye verdiği maddi ve manevi destekle partililerin de büyük sevgi ve desteğini kazanan Ali Karakuş, parti binasında düzenlenen adaylık açıklamasında, “Bizler Aksaray iyi olsun, Türkiye iyi olsun diye yola çıkanlardanız. Bu yolun çok engelli olduğunu biliyoruz ve başaracak gücü kendimizde görüyoruz. İktidar milletvekilleri, 2002 yılından bu yana bu ilin meydanlarından ne zaman ellerine mikrofon geçse, Aksaray’a vaatler vermektedirler. Ama maalesef verdikleri her vaatleri, sonrasında unutmaktadırlar. İnşallah bizler, Aksaray’ın hak ettiği tüm hizmetleri alıp, Aksaray’ı hak ettiği yerlere taşıyacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları hepimiz derinden yaşıyor ve hissediyoruz. Geçenlerde sohbet ettiğimiz esnaflarımız diyor ki ‘20 yılda edindiğimiz birikimimizi 2 yılda elimizden geri aldılar.’ Esnaf siftah yapamıyor, faturalarını ödeyemez duruma gelmiş. Çiftçimiz tarlasına gübresini atamaz, mazotunu alamaz duruma gelmiş. Diğer taraftan işçimiz, memurumuz, emeklimizin alım gücü düşmüş. Her gün gelen zamlarla parasının bir değeri kalmamış durumda. İnşallah bizim iktidarımız bu sorunların hepsini çözecek güce sahiptir” ifadelerine yer verdi.

  Ben İktidar Milletvekili Olacağım Aksaray’ın Sorunları Devam Edecek Öyle Mi?

  İktidarın iki milletvekili olduğunu söyleyen Ali Karakuş, “Bırakın Aksaray’a uğramasını, bunlardan bir tanesi Meclis’e bile gitmiyor. Bir diğeri de bakanlarla boy boy resimler çekilip sürekli ‘şu oldu bu oldu’ demekten başka hiçbir icraat yapmıyor. Ne oldu kardeşim? Ben iktidar milletvekili olacağım, ziyaret ettiğim bakan Aksaray’ın sorununu çözmeyecek. Ortaköy ilçemizin yolunu yaptırmadan buradan kalkmam. Allah bize bunların yaptığı gibi milletvekilliği nasip etmesin. Yine malum partinin milletvekili aday adayı diyor ki, ‘Aksaray’a nasıl vekil olacağını göstereceğim.’ Siz bakar körseniz biz ne yapalım kardeşim? Gözünüz Ayhan Erel gibi bir milletvekili görsün. Aksaray’ın vekili Ayhan Erel hepsine örnek olsun. Sözlerimi Genel Başkanımız Meral Akşener’in sözleriyle sonlandırıyorum. ‘Bizim siyasetimiz önce Millet önce Memleket siyasetidir’ sözleriyle çıktığımız bu yolda bize destek olan tüm hemşerilerime ve dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Haber: Harun Atalay

  Yazı kaynağı : www.aksarayportal.com

  Karaüzüm, İyi Parti Aksaray Milletvekili Aday adaylığını açıkladı

  Karaüzüm, İyi Parti Aksaray Milletvekili Aday adaylığını açıkladı

  Parti binasında, üzerinde Cumhuriyetin kuruluş yılı olan 1923 ibaresinin yer aldığı temsili bir seçim sandığı ile basın toplantısı düzenleyen Resul Karaüzüm, değişim mesajı verdi.

  Bu Harami Düzeni ve Ucube Sistemi Değiştireceğiz

  Yola çıktıkları ilk günden bu yana değişimin gerekliliği üzerinde durduklarını anımsatan ve neyi değiştirmek istediklerine değinen Resul Karaüzüm, “Biz öncelikle, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi, bu harami düzeni yıkmak ve bu ucube sistemi değiştirmek istiyoruz. Biz, zehir tacirlerinin oltasında balık gibi çırpınan gençlerimizin kaderini değiştirmek istiyoruz. Biz, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ortamını değiştirmek istiyoruz. Biz, şehrimizin makûs talihini değiştirmek istiyoruz… Bunu da hep birlikte, iyi ve cesur insanlarla birlikte yapmak istiyoruz. Biliyoruz ki; sadece cesurlar değiştirir!” dedi. İktidar sahiplerinin kötü gidişatı sürekli olarak birilerine yıkmaya çalıştığını ve her şeyi dış güçlere bağlayarak algı yönetme çabası içinde olduklarını dile getiren İYİ Parti Aksaray Milletvekili Aday Adayı Resul Karaüzüm, “Her şeyi dışarıya bağlayan, her suçu başkasına yıkanlara soruyoruz; Aksaray’a tren yolunu da mı dış güçler getirtmedi? Gençler işsiz, onları da mı dış güçler işsiz bıraktı? Yıllardır yapılmayan ve yılan hikâyesine dönen Ortaköy yolunu damı dış güçler yaptırtmadı?” diye sordu.

  Sandığa Atılan Oy Sadece Bir Kağıt Değil, İnsandır

  Basın açıklamasına, üzerinde Cumhuriyetin kuruluş yılı olan 1923 ibaresinin yer aldığı temsili bir seçim sandığı ile çıkan Resul Karaüzüm, bunun gerekçesini izah etti. Sandığın değişimin anahtarı olduğunu ve siyasal iktidarın oy veren seçmeni insan olarak değil, sadece sandığa atılan bir kâğıt, bir zarf olarak gördüğünü iddia eden Karaüzüm, sandığa atılan zarfı değil, o zarfı atan insanı yüceltmek gerektiğine dikkat çekti. Karaüzüm, şöyle devam etti: “Biz, sandığa zarfı atan insanımızın sorunlarına, dertlerine, kahırlarına, tasasına, kıvancına ortak olmak gerektiğine inanıyoruz. Biz o insana değer veriyoruz. Değişim cesur insanların iradesi ve sandıkla olur.” İYİ Parti’nin birlik ve beraberlik içinde seçime yürüdüğünü ve değişim iradesini temsil ettiğini kaydeden Resul Karaüzüm, “Tüm parti teşkilat yöneticilerimiz burada. Kıymetli Milletvekilimiz, kendisi de bir aday adayı olarak, burada ve tüm aday adaylarının yanında duruyor. Biz bir bütünüz, iç çekişme yok. Sultanhanı, Eskil, Güzelyurt, Gülağaç, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ve Merkez İlçemiz İlçe Başkanlarımıza, Aksaray’ımız İl Başkanımıza, bizler teşkilatlarımıza, teşkilatlarımız da Aksaraylılara emanet” dedi.

  Düzenlenen basın toplantısında iyi Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Cumali Asal da birer konuşma yaparak, partiye gösterilen teveccühün artmaya devam ettiğini dile getirdiler ve Resul Karaüzüm’e başarı dilediler.

  Aksaray HABERİ

  Yazı kaynağı : www.eskilgazetesi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap