Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aksa doğalgaz abonelik başvurusu

  1 ziyaretçi

  aksa doğalgaz abonelik başvurusu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konut doğalgaz abonelik işlemleri | Aksa Doğalgaz

  Abone Bağlantı Bedeli
  Doğal gaz dağıtım şirketinin en geniş kapsamlı doğal gaz hizmetini verebilmesi için, daire sahibinden bir defaya mahsus alınan ve geri ödemesi olmayan bedeldir. Bu bedel bağlantı anlaşması sürecinde bir defaya mahsus olarak tahsil edilir ve her abonelik, benzeri olmayan bir abone referans numarası ile kaydedilir.

  Bireysel ve merkezî kullanımlarda 2022 yılı için belirlenen Abone Bağlantı Bedeli:
  200 m2'a kadar 1158 TL + %18 KDV = 1366,44 TL + Damga Vergisi,
  200 m2'den sonraki her 100 m2 için 1007 TL + %18 KDV = 1188,26 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır.

  * Merkezi sistem ısınmaya geçmek için tüm dairelerin Bağlantı bedelinin ödenmesi gerekir.

  Yazı kaynağı : www.aksadogalgaz.com.tr

  Konutdışı doğalgaz abonelik işlemleri | Aksa Doğalgaz

  2022 yılı için belirlenen Abone Bağlantı Bedeli:
  200 m2'a kadar 1158 TL + %18 KDV = 1366,44 TL + Damga Vergisi,
  200 m2'den sonraki her 100 m2 için 1007 TL + %18 KDV = 1188,26 TL + Damga Vergisi ilave olarak alınacaktır.

  Yazı kaynağı : www.aksadogalgaz.com.tr

  Doğalgaz Dağıtım Şirketlerinin Sunduğu e-Hizmetler

  Aksa Balıkesir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.

  Doğal gaz aboneliği için gerekli belgeler nelerdir? Doğal gaz abonelik işlemleri için gereken evraklar listesi ve başvuru adımları

  Doğal gaz aboneliği için gerekli belgeler nelerdir? Doğal gaz abonelik işlemleri için gereken evraklar listesi ve başvuru adımları

  Doğal gaz aboneliği başvurusu yapacak olan vatandaşların bulundukları ildeki İGDAŞ, BAŞKENTGAZ, İZMİRGAZ, GAZDAŞ gibi doğal gaz abonelik şirketlerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca doğal gaz aboneliği yaptırmak isteyen vatandaşlar, şubeye gitmeden de e-devlet üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. İlk kez abonelik oluşturacak vatandaşların iç tesisat için projelendirme yaptırması, ardından da doğal gaz servis kutusunun bağlanması gerekmektedir. Sokağınızdan hat geçmiyorsa eğer hat çekilmesi için mutlaka başvuru yapmanız gerekmektedir. Doğal gaz abonelik başvurusu nasıl yapılır? Doğal gaz aboneliği için gerekli belgeler nelerdir?

  Doğal gaz aboneliği için gerekli belgeler nelerdir?

  Doğal gaz kullanmak için kullanım sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. İç tesisatınız yapıldıysa bu sözleşmeyi abonelik bağlantı sözleşmesiyle beraber yapabilirsiniz. Doğal gaz aboneliği; konut, iş yeri, resmi kurum vb. Yerler için yapılmaktadır.

  Konut için doğal gaz aboneliği evrak listesi:

  İşyeri, Resmi Kurumlar vb. Yerler için doğal gaz aboneliği evrak listesi:

  Doğal gazın kullanıma açılması işlemi kesinlikle yetkililer tarafından yapılmalıdır. Abone cihaz bağlantılarını kendi başına yapmamalıdır. Bu durum yasak olduğu gibi para cezası uygulanmaktadır.

  e-Devlet üzerinden doğal gaz aboneliği başvurusu nasıl yapılır? e-Devlet doğal gaz aboneliği

  Doğal gaz aboneliği yaptırmak isteyen vatandaşlar, e-devlet üzerinden bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirler. e-Devlet üzerinden doğal gaz aboneliği başvurusu şu şekilde yapılmaktadır:

  Doğal gaz abone ücreti ne kadardır? Doğal gaz abone ücreti nasıl hesaplanır?

  Doğal gaz abone ücreti, tüketici tarafından 1 kereye mahsus ödenir ve iade yapılmaz. Bu ücret sayaç ve bağlantı masrafları için kullanılır. Bu ücret EPDK tarafından belirlenir. Abone bağlantı ücreti alana göre değişkenlik gösterebilir. Abone bağlantı ücreti konutun alanına göre değişkenlik gösterebilir. Bu bedel hesaplanırken BBS'den (Bağımsız Bölüm Sayısı) faydalanılır. 200 metrekarelik brüt bir alanda ortalama (Bağlantı bedeli + KDV + Damga Vergisi) 787.38 TL gibi bir ücret ödersiniz.

  Doğal gaz güvence bedeli neden alınır? Doğal gaz güvence bedeli ne kadardır?

  Doğal gaz dağıtım şirketleri, tüm tüketicilerden sözleşme sırasında güvence bedeli yani depozito alır. Bu bedel doğal gaz aboneliği başında alınır ve tüketicinin borcunu ödememesi durumunda teminat olarak gösterilir. Bu ücret EPDK tarafından belirlenir ve doğal gaz dağıtım şirketlerine göre değişmez. Aboneliğinizi iptal etmeniz durumunda ise bu bedel TEFE / TÜFE oranlarına göre güncellenerek iade tüketiciye iade edilir. EPDK'nın belirlediği doğal gaz güvence bedeli 2020 yılı itibarıyla 656.70 TL oldu. Kombi için 563.90 TL, doğal gaz sobası için 503 TL, ön ödemeli sayaç değişim bedeli ise 268.70 TL oldu. Bunlara ek olarak damga vergisi (güvence bedelinin binde 9.48'i) alınmaktadır. Dosya masraf bedeli ise doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından belirlenir.

  Doğal gaz abonelik iptali nasıl yapılır?

  Mevcut doğal gaz aboneliği bulunan iş yeri ya da konutun taşınma vb. nedenlerle doğal gaz aboneliklerini iptal etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde sizden sonra taşınacak olan kişilerin doğal gaz faturalarını da sizin ödemeniz gerekmektedir. Doğal gaz abonelik iptali için gerekli belgeler şunlardır:

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap