Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  akfgy hisse ne zaman işlem görecek

  1 ziyaretçi

  akfgy hisse ne zaman işlem görecek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AKFEN hisse ne zaman işlem görecek? AKFEN AKFYE halka arz sonucu, kaç lot verdi?

  AKFEN hisse ne zaman işlem görecek? AKFEN AKFYE halka arz sonucu, kaç lot verdi?

  AKFEN halka arz sonuçları! AKFYE kaç lot verdi sorularına cevap aranıyor. AKFEN hisse ne zaman işlem görecek sorusunun cevabı merak ediliyor. Oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilen AKFEN Yenilenebilir Enerji’de sonuçlar bekleniyor. Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş., 8-9-10 Mart 2023 tarihlerinde talep toplamıştı. Talep toplamanın ardından şirket yeniden BIST’ta işlem görmeye başlayacak. Peki, AKFEN halka arz sonuçları nasıl? AKFYE kaç lot verdi? AKFEN hisse ne zaman işlem görecek?

  AKFEN HALKA ARZ SONUÇLARI NASIL? 

  Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) halka arz sonuçları açıklandı. Halka arza, Yurt İçi Bireysel yatırımcıdan 91,11 kat talep geldi.

  Şirketin halka arz büyüklüğü 3.335.632.889 TL olarak gerçekleşirken, şirketin payları için 442.795 yatırımcının talepte bulunduğu açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 8-9-10 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiştir. Şirket’in toplam 340.370.703 TL nominal değerli payları halka arz edilmiştir.

  Şirket’in 1 TL nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 9,80 TL olarak belirlenmiş olup, 340.370.703 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 3.335.632.889,4 TL olarak gerçekleşmiştir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 91,11 katı, Akfen Grubu Çalışanlarına planlanan tahsisatın yaklaşık 1,41 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının 17,69 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının ise 1,89 katı talep gelmiştir. Halka arzda tüm yatırımcı kategorilerinden toplam talep edilen nominal pay adedi 7.776.921.566 olup tahsis edilen 340.370.703 TL nominal değerli payın 22,84 katıdır.

  AKFEN HİSSE NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

  AKFEN Yenilenebilir Enerji'nin hisselerinin ne zaman işlem göreceği henüz belirlenmedi. Hisselerin 16 veya 17 Mart tarihlerinde işlem görmeye başlaması ve gongun çalacağı tahmin ediliyor.

  AKFEN ENERJİ HALKA ARZ NASIL OLDU?

  Halka açıklık oranı %33,50 olan Akfen Enerji, belirlenen aracı kurum ve bankalar üzerinden taleplerini karşıladı.

  Halka arzda 340.370.703 adet payın tamamının satışı halinde, halka arz büyüklüğü 3.335.632.889 TL olması bekleniyor.

  68.074.141 TL nominal değerdeki %20 oranındaki kısmı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara,

  68.074.141 TL nominal değerdeki %20 oranındaki kısmı Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara,

  170.185.351 TL nominal değerdeki %50 oranındaki kısmı Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara,

  34.037.070 TL nominal değerdeki %10 oranındaki kısmı Akfen Grubu Çalışanları’na gerçekleştirilecek satışlar için tahsis edilmişti.

  AKFEN ENERJİ HAKKINDA

  Şirket'in portföyünde Üretim Şirketleri tarafından işletilen 12 adet lisanslı hidroelektrik santrali, 8 adet lisanslı ve 27 adet lisanssız olmak üzere toplam 35 adet güneş enerjisi santrali ve 6 adet rüzgâr enerjisi santrali bulunmaktadır. 

  AKFEN YENİLENEBİLİR ENERJİ HAKKINDA

  2009 yılında ilk HES tesisini devreye alarak elektrik üretimine başlayan şirket, Türkiye’nin en iyi doğal kaynaklarına sahip bölgelerinde çoğu son 5 yılda devreye alınmış ve çeşitlendirilmiş modern enerji santralleri ile ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

  Yenilebilir enerjiye destek sağlanması ile doğal gaza olan bağımlılığın azaltılmasına ilişkin ulusal strateji, ABD Doları cinsi sabit alım garantisi ile yenilenebilir enerji teşvik sisteminin getirdiği gelir öngörüsü, istikrarlı marjlar ve geliştirmede finansman sağlama kolaylığı Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgiyi arttırmaktadır.

  Şirket hisselerinin %33.09’u EBRD* ve IFC** gibi iki önemli uluslararası kuruluşa ait olup, yenilenebilir enerji sektöründe hızla yükselişini devam ettirmektedir.

  Akfen Yenilenebilir Enerji A.Ş’nin portföyü yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi ve toptan elektrik satış ticaretinden oluşmaktadır. Akfen Toptan Satış, Akfen Yenilenebilir Enerji santrallerince gerçekleştirilen üretimin toptan satış piyasasına yönelmesinde dağıtım kanalı görevi görmektedir. Toptan enerji satış fiyatlarındaki volatiliteye karşı alım garantisinin kullanılmaması durumunda ise korunma imkanı sağlamaktadır.

  Yenilenebilir enerji projelerinin gerek geliştirme aşamasında gerekse lisanslamadan, inşaat ve işletme aşamasına kadar kanıtlanmış tecrübeyle yoluna devam eden Akfen Yenilenebilir Enerji, yalın ve verimli organizasyon yapısı ile maliyet kontrolüne güçlü bir şekilde odaklanmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.turkiyegazetesi.com.tr

  Akfen (AKFYE) borsada ne zaman işlem görecek? Akfen halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? - Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Akfen (AKFYE) borsada ne zaman işlem görecek? Akfen halka arz sonuçları ne zaman açıklanacak? - Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Akfen halka arz sonuçlarının 13 Mart 2023’te açıklanması bekleniyor. Halka arz sonuçlarının açıklanması sonrası 2 iş günü içerisinde paylar yatırımcıların hesaplarına yatırılacak.

  Fakat konuyla ilgili şirketten resmî açıklama gelmedi. Şirketten KAP'a açıklama yapıldığı anda sayfamızda yer alacaktır.

  AKFEN HALKA ARZ BORSADA NE ZAMAN İŞLEM GÖRECEK?

  Halka arz sonuçlarıyla beraber şirketin borsada ne zaman işlem göreceği açıklanacak. Akfen’le ilgili gongun 16 ya da 17 Mart'ta çalacağı düşünülüyor.

  Konuyla ilgili net bir bilgi paylaşıldığında posta.com.tr’de yer alacak.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Akfen Enerji ne zaman işlem görecek? Açıklama geldi: Tarih netleşti! Akfen Enerji işlem tarihi belli oldu?

  AKFEN halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi? AKFYE AKFEN Yenilenebilir Enerji borsada ne zaman işlem görecek, belli oldu mu?

  AKFEN halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi? AKFYE AKFEN Yenilenebilir Enerji borsada ne zaman işlem görecek, belli oldu mu?

  AKFEN HALKA ARZ FİYATI NE KADAR, EŞİT Mİ ORANSAL MI?

  Akfen hisse kodu #AKFYE olarak belirlendi. Şirket payları, Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görecek.

  3 gün boyunca süren talep toplama aşamasında 340,370,703 nominal değerli paylar, 9,80 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunuldu.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap