Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ak parti elazığ milletvekili aday adayları 2023

  1 ziyaretçi

  ak parti elazığ milletvekili aday adayları 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Siyaset

  14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti’den  Elazığ Milletvekili Aday adayı olan Ömer Erdem, Ak Parti il Başkanlığı’na resmi müracaatını yaptı.

  ERDEM: “AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞIMI AÇIKLIYORUM”

  Ömer Erdem, Türkiye yüzyılı idealine katkı sunmak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yol ve dava arkadaşı olmak üzere milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Erdem, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye yüzyılı idealine katkı sunmak Cumhurbaşkanımıza yol arkadaşı ve dava arkadaşı olmak için buradayım. AK Parti’ye, Cumhurbaşkanımıza ve tüm kadrolarına inanıyorum, güveniyorum ve AK Parti Milletvekili Aday Adaylığımı açıklıyorum” dedi.

  YILDIRIM: “ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADIĞINDA PARTİMİZE ÇOK CİDDİ BİR TEVECCÜHÜN OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ”

  Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, partilerinin her seçim döneminde partilerine büyük teveccüh gösterildiğini belirterek, aday adayı Ömer Erdem’e başarılar diledi. Yıldırım, “Öncelikle Ömer kardeşime bu çıkmış olduğu yolda yolunun, bahtının açık olmasını temenni ediyorum hayırlı uğurlu olsun. Hakkında ne hayırlı ise Rabbim onu nasip etsin. Her dönemde yani her seçim dönemi öncesinde aday adaylığı süreci başladığında partimize çok ciddi bir teveccühün olduğunu görüyoruz bu da bizi çok mutlu ediyor. Bu teveccühün birinci özel kaynağı Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız şerefli lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olduğunu da biliyoruz. Dolayısıyla sizlerle birlikte aday adayları kardeşlerim ve daha sonra oluşacak olan adaylarımızla birlikte büyüyerek güçlü bir şekilde önce Cumhurbaşkanımızı arkamızdan da güçlü bir meclisi temsil edecek şekilde seçimleri kazanacağımıza dair Allah’ın izniyle bir şüphemiz yok” dedi.

  Yazı kaynağı : www.kanal23.com

  Elazığ'da, AK Parti Aday Adayları İçin Temayül Yoklaması Yapılacak

  Elazığ'da, AK Parti Aday Adayları İçin Temayül Yoklaması Yapılacak

  14 Mayıs tarihinde Türkiye’de seçim gerçekleştirilecek.

  Gerçekleştirilecek olan seçim öncesinde siyasi partiler adaylarını belirliyor.

  Bu kapsamda AK Parti Genel Merkezi Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un açıklamalarının ardından AK Parti Elazığ İl Teşkilatı tarafından Elazığ milletvekili aday adaylarını aday adaylık başvuruları için dijital ortamda temayül yoklaması yapılacak.

  19 MART PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

  19 Mart Pazar günü Yakup Kılıç Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak olan temayül yoklaması akşam saat 17.00’da sona erecek.

  Düzenlenecek olan temayül yoklamasında teşkilat üyeleri Elazığ’da milletvekili adayı olarak görmek istedikleri adaylar için sandık başına gidecekler.

  AK Parti İl Teşkilatı yapılacak olan temayül yoklamasının ardından 5 ismi belirleyerek, genel merkeze gönderecek.

  Yazı kaynağı : www.elazighakimiyethaber.com

  Elazığ'da Ak Parti'den Kaç Aday Adayı Başvuru Yaptı

  Elazığ'da Ak Parti'den Kaç Aday Adayı Başvuru Yaptı

  Türkiye, 2019 yerel seçimlerinden sonra uzun bir seçimsizlik dönemine girdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla birlikte 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerin de startı verilerek bu uzun seçimsizlik dönemi sonra ermiş oldu.

  Deprem ve sel felaketi gölgesinde gidilecek seçim için genel olarak “sessiz” bir seçim dönemi yaşanıyor.

  Bununla birlikte aday adayları da başvurularına hız vermiş durumda.

  AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANLIĞINA 20 BAŞVURU YAPILDI

  Seçime doğru Elazığ’da Ak Parti’de de büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Daha önceden aday adaylığını açıklayan isimler il binasına giderek resmi başvurularını da yapıyor.

  Bu kapsamda Ak Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre Elazığ’da AK Parti Elazığ İl Başkanlığına bugüne kadar 20 başvuru yapılmış durumda.

  Genel merkeze yapılan başvurularla birlikte bu sayının 25’e yakın olduğu düşünülüyor.

  SÜRE UZATILDI

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yeni bir MYK kararıyla milletvekili aday müracaatlarının gelecek hafta çarşamba gününe kadar uzatıldığını açıkladı. Yarın 21.00’da tamamlanacağı açıklanan başvuru sürecinin uzamasıyla başvuruların 40 kişiye ulaşması bekleniyor.

  Öte yandan geçtiğimiz seçimlerde Ak Parti’den Elazığ’da 74 kişi aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.
   

  Yazı kaynağı : www.elazighakimiyethaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap