Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aile sosyal politikalar bakanlığı personel alımı 2022

  1 ziyaretçi

  aile sosyal politikalar bakanlığı personel alımı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Personel Genel Müdürlüğü | AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

  Personel Genel Müdürlüğü | AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2, ek 5 inci maddelerine göre, aşağıda belirtilen unvan ve sayıda sözleşmeli personel pozisyonu için sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

  Adaylar başvurularını 10/01/2022-20/01/2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı - Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

  Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar sadece bir (1) bölüm veya pozisyon için müracaatta bulunabilecekler.

  Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

  İlan metnine ulaşmak için tıklayınız.

  4/B Sözleşmeli Personel Pozisyon İl Dağılımı

  Aile Sosyal Destek Personeli (4/B) Pozisyonu Bölüm ve İl Dağılımı

  Yurt Yönetim Personeli (4/B) Pozisyonu Bölüm ve İl Dağılımı

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  Yazı kaynağı : www.aile.gov.tr

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuru ekranı! 4 bin 175 sözleşmeli personel alımı başvuru şartları ve branş dağılımı

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman, şartları neler 2022? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4175 personel alımı kadro dağılımı nedir?

  Aile Bakanlığı 2022 Yılı 1500 ASDEP ve 4500 Personel Alımı Tarihi

  Aile Bakanlığı 2022 Yılı 1500 ASDEP ve 4500 Personel Alımı Tarihi

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı yapacak. 2021 veya 2022 yılında yayımlanacak olan ilan ile Aile Bakanlığı 6 bin Personel Alımı yapacağını ifade edildi. Müjde Aile Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi. katıldığı TV programında sunucunun sorularına cevap veren Aile Bakanı Derya Yanık 6 bin personel istihdamı sağlanacağının müjdesini de verdi. Aynı Zamanda açıklamasında kontenjan dağılımının bilgisi de paylaşıldı.

  İLAN YAYIMLANDI! DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

  6 Bin Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

  Aile Bakanı Derya Yanık 24 TV kanalında Belkıs Kılıçkaya ve Fadime Özkanın sorularına yanıt verdi. Sorulan sorularda Aile Bakanlığının 6 bin personel alımlarının 1500 ü ASDEP ve 4500 ü Sözleşmeli Personel olacağını bildirdi. Bu kapsamda 6 bin kontenjan dağılımı:

  1500 ASDEP

  4500 Sözleşmeli Personel,

  gibi mesleklerde personel alımı yapılacak.

  Şimdiye Kadar Yapılacak En Büyük Personel Alımı Olacak!

  Bildiğiniz gibi Koronavirüs döneminde kamuya personel alımları oldukça azalmıştı. Durum böyle olunca bir çok kamu personeli adayı işsiz kaldı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı düğmeye bastı ve şimdiye kadar en büyük personel alımı yapılacak. Konu hakkında Aile Bakanı Derya Yanık;

  Başvuru İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

  Aile Bakanlığı açıklamasında ilanın önümüzdeki günlerde yayımlanacağını belirtti. Yaptığı açıklamada " Süreç başladı. 2022'nin ilk çeyreğinde çalışma arkadaşlarımızla başlamayı ümit ediyoruz. 6 bin yeni çalışma arkadaşımızı büyük bir heyecanla bekliyoruz. " diyen Derya Yanık ilan tarihini vermiş oldu.

  Sınav süreci ve diğer aşamaları geçecek olursak ilanın tahmini yayımlanması süresi Aralık sonu veya Ocak ayında olabilir.

  İlandan anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Veya Güncel ilanları takip etmek için İŞİN OLSA İNSTAGRAM hesabını takip ederek ilanları oradan takip edebilirsiniz.

  İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

  Android Uygulama için >>>> BURAYA

  Yazı kaynağı : www.isinolsa.com

  ASDEP başvuru ekranı: 2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP personel alımı başvuru nasıl yapılır? Başvuru şartları...

  ASDEP başvuru ekranı: 2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP personel alımı başvuru nasıl yapılır? Başvuru şartları...

  BAŞVURU ŞARTLARI

  A) Genel Şartlar:

  a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

  b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.),

  c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

  ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

  d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

  (Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlar, öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen sözleşmeli bir unvana ilişkin bir pozisyona atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme süresine tabi değildir)

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap