Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ahmet adnan saygun sanat merkezi nerede

  1 ziyaretçi

  ahmet adnan saygun sanat merkezi nerede bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir'in Konak ilçesinde bulunan, 2008 yılında hizmete girmiş kültür merkezidir. İzmirli besteci, araştırmacı ve müzisyen Ahmed Adnan Saygun'un ismini taşır.

  Güzelyalı'da eski bir troleybüs atölyesinin arsasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilden yapının tasarımı, mimar Tevfik Tozkoparan ve Emre Ulaş'a aittir.[1] Projesi 2000 yılında hazırlanan[2] yapının inşaatı 2006-2008 yılları arasında İngiliz ARUP firmasınca gerçekleştirilmiştir.[3]

  Üç ana bölümden oluşan mekanın "Sanat Merkezi" adlı bölümünde özel akustik niteliklere ve asansörlü bir orkestra çukuruna sahip 1.153 kişilik bir konser salonu, 243 kişilik ikinci bir salon, toplantı salonları ve sergi mekânları bulunur.

  Yapının üzerine inşa edildiği 20 dönümlük arazide 19. yüzyılda inşa edilen bazı tescilli tarihî yapılar da vardır. Bu yapılar restore edilerek kafe, müzik kütüphanesi, CD satış mağazası olarak kullanıma sokulmuştur.[4] Eski yapıların bulunduğu bu alan "Kent Meydanı" olarak adlandırılır.[2]

  Sergi, tiyatro, konser gibi etkinlikler için kullanım alanı sunan açık alan "Kültür Platformu" adını taşır. Bu bölümde Ahmed Adnan Saygun'un 3 metre boyundaki bir heykeli bulunur. Heykel, Erkin Erkman'ın eseridir.[2]

  Kültür Merkezi, Adnan Saygun'un 100. doğum yılında, 27 Aralık 2008 günü gerçekleşen açılış konseri ile hizmete girdi. Konserde, bu kültür merkezi için özel olarak kurulan Ahmed Adnan Saygun Onursal Senfonik Orkestrası ve Korosu şef Rengim Gökmen yönetiminde Ahmed Adnan Saygun bestesi Yunus Emre Orotoryosu'nu seslendirdi.[5]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  İzmir Büyükşehir Belediyesi

  İzmir Büyükşehir Belediyesi

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, bir proje yarışmasının sonucu olarak 27 Aralık 2008 tarihinde açılmıştır.

  Açılan yarışma sonucu, projenin müellifi mimar Tevfik Tozkoparan eski troleybüs garajı ve bakım atölyesi olan mekânı, yaklaşık 30bin m² toplam alana sahip çok yönlü sanat merkezine dönüştürmüş olup içerisinde 1130 kişilik büyük salon, 243 kişilik küçük salon, beş sergi salonu, fuayeler, toplantı odaları ve açık hava etkinlik alanları bulunmaktadır.

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi büyük ve küçük salonlarının akustik projesi Sidney Opera Evi ve Londra Kraliyet Opera Binası projelerinin tasarımcısı ARUP firması danışmanlığında yapılmıştır. Sanat merkezinde dünyaca ünlü birçok sanatçının konser ve sergilerinin yanı sıra festivaller, dans gösterileri, eğitim konserleri, sanatsal yarışmalar, sempozyum ve konferanslar ile sinema ve belgesel gösterimleri gibi birçok farklı alanda etkinlikler gerçekleştirilmektedir.


  Salon tahsis ücretleri için tıklayınız

  ULAŞIM

  Vapur
  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi  Göztepe Vapur İskelesi'ne 900 metre,  Üçkuyular  Feribot İskelesi'ne ise 1.5 kilometre mesafede bulunuyor. Sefer tarifeleri için ulasım linkinden veya izdeniz internet sitesinden yararlanabilirsiniz. 

  İzban
  Aliağa – Cumaovası İZBAN hattı ile Alsancak ve Halkapınar istasyonlarından aktarma otobüsleri aracılığıyla AASSM’ye ulaşılabilir.

  Metro
  Bornova – Üçyol güzergahındaki F. Altay durağından inerek 800 mesafedeki merkeze erişebilirsiniz.
   
  Otobüs
  Halkapınar ve Konak aktarma merkezinden kalkan tercihen Mithatpaşa Caddesi güzergahını izeyerek Üçkuyular, Narlıdere, Güzelbahçe yönüne giden tüm otobüs hatlarını kullanarak  AASSM’ye ulaşabilirsiniz.

  Tramvay
  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne, Halkapınar – Fahrettin Altay Tramvay hattı üzerinde bulunan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi durağında inerek ulaşabilirsiniz

  Havalimanından Erişim
  İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 28 kilometre mesafedeki merkeze,  havaalanından 202 numaralı otobüs hattını kullanarak güzergah üzerinde bulunan Ahmed Adnan Saygun durağında inerek erişebilirsiniz.

  Ulaşım hakkında  ayrıntılı hareket ve güzergah bilgileri için
  http://www.izmir.bel.tr/Ulasim.asp


                     

  Yazı kaynağı : www.izmir.bel.tr

  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi nerede, nasıl gidilir | Oraya Nasıl Giderim.COM

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir nerede, Otobüs, Tren veya Metro ile nasıl gidilir?

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi, İzmir nerede, Otobüs, Tren veya Metro ile nasıl gidilir?

  İzmir şehrinde Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi konumuna Toplu Taşıma

  İzmir, Türkiye'deki Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi konumundan toplu taşıma için, hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: Sarnıç Yeşil; Sarnıç Eski Son Durak.

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi adresine Otobüs, Tren veya Metro ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 705

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi için yol tarifi alın.

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle İzmir konumundaki kullanıcılar dahil 1.5 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi için Otobüs, Tren ve Metro fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap