Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  afyon toki kura sonuçları 2022

  1 ziyaretçi

  afyon toki kura sonuçları 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ KURA ÇEKİMLERİ 2022: Afyonkarahisar TOKİ kura çekimleri başladı mı, ne zaman?

  TOKİ KURA ÇEKİMLERİ 2022: Afyonkarahisar TOKİ kura çekimleri başladı mı, ne zaman?

  Afyonkarahisar TOKİ kura çekimleri başladı mı, ne zaman? 7 Kasım 2022 tarihinde Şırnak’ta 1450, Ardahan’da 250 2+1 ve 3+1sosyal konut için kura çekimleri yapıldı. Kars, Siirt, Iğdır, Batman, Ağrı, Mardin, Van, Şanlıurfa ve Bitlis'te kura çekimleri tamamnlandı. İlk kura çekimleri 16 Kasım 2022 tarihinde sona erecek. 17-23 Kasım TOKİ kura takvimi ise açıklandı.  Afyonkarahisar’da TOKİ başvurusu yapanlar da kura çekiliş tarihlerini aratmaya başladı. Afyonkarahisar’da; Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı ilçelerinde ve merkez için yapılacak kura çekimlerini sizler için araştırdık. İşte, TOKİ kura çekim takvimi 2022 ve Afyonkarahisar kura çekim tarihi…

  AFYONKARAHİSAR TOKİ KURA ÇEKİMLERİ BAŞLADI MI, NE ZAMAN?

  Afyonkarahisar’da 3 bin 100 sosyal konut için başvurular tamamlandı ve kura çekimleri için bekleyiş başladı. 7-16 Kasım 2022 tarihlerinde yapılan ilk kura çekimlerinde ne yazık ki Afyonkarahisar yer almıyor. 16 Kasım Çarşamba gününden itibaren diğer illerde de kura çekimleri başlamış olacak. Fakat, hangi tarihte hangi illerin TOKİ kuraları çekileceği ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Yani,Afyonkarahisar’da kura çekimlerinin ne zaman başlayacağı konusunda henüz bir açıklama yok. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz…

  TOKİ KURA SONUÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN.

  Bir yanda Afyonkarahisar TOKİ kura çekim tarihleri araştırılırken, diğer yandan 10 günde sürmesi planlanan ilk kura çekimleri devam ediyor. Şimdiye kadar bahsedilen 12 ilden 9’unun kura çekilişleri tamamlandı. TOKİ’nin YouTube kanalından canlı olarak ve noter huzurunda açıklanan kura çekimleri sonrasında, ev sahibi olmaya hak kazananların isim listesi TOKİ'nin resmi adresinden açıklanıyor.

  Afyonkarahisar’da TOKİ yapılacak ilçeler ve sayıları

  İLK KURA ÇEKİMLERİ BUGÜN BİTİYOR

  İlk kuralar 7 Kasım günü Şırnak ve Ardahan’da, 8 Kasım günü Kars ve Siirt’te, 9 Kasım’da Iğdır ve Batman’da, 10 Kasım’da Ağrı ve Mardin’de, 11 Kasım’da Mardin ve Van’da, 12 Kasım’da Van’da, 13-14 Kasım’da Şanlıurfa’da gerçekleştirildi. 15 Kasım’da Şanlıurfa’da kura çekimleri devam edecekken diğer yandan Hakkari için de kura çekimleri yapılacak. 16 Kasım’da ise yine çekilişler Şanlıurfa’da ve Bitlis'te devam ediyor.

  17-23 KASIM TOKİ KURA TAKVİMİ AÇIKLANDI

  17 Kasım Perşembe günü Muş'ta 1.150 konut ve Kilis'te 550 konut, 18 Kasım Cuma günü Bingöl'de 1000 konut, Gaziantep'te 1.124 konut, 19 Kasım Cumartesi günü Erzurum'da 1.555 konut, Gaziantep'te 700 konut, 20 Kasım Pazar günü Erzurum'da 755 konut, 20-23 Kasım'da ise Gaziantep'te 82000 konutun kura çekimleri yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  TOKİ kura çekimi son dakika haberleri: Sosyal konut kura sonuçları 2+1, 3+1 isim listesi kazananlar yedekler belli oldu mu son durum ne? (16 Kasım 2022)

  TOKİ kura çekimi son dakika haberleri: Sosyal konut kura sonuçları 2+1, 3+1 isim listesi kazananlar yedekler belli oldu mu son durum ne? (16 Kasım 2022)

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 Eylül'de açıkladığı "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesi için 14 Eylül'de başlayan başvurular 31 Ekim’de sona erdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, e-Devlet ve bankalar üzerinden müracaat süresi tamamlanan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi'ne ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Bu arada açıklanan takvime göre de TOKİ kuraları çekilişi yapılıyor.

  TOKİ sosyal konutlara ne kadar kaç kişi başvurdu?

  TOKİ kuraları hangi illerde çekilecek?

  Bugün hangi ilin kura çekilişi olacak?

  TOKİ kura sonuçları nereden öğrenilir?

  TOKİ kura çekimleri Şırnak ve Ardahan illeriyle başladı. Kura çekilişleri Toplu Konut İdaresi'nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak takip edilmekte.

  E-DEVLET TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI

  Şanlıurfa Eyyübiye kura sonuçları

  Hasan Daval

  Sıddıka Ağaççı

  Müslüm Başbuğa

  Zeynep Gemalmaz

  Hacer Şıhanlı

  Aslıhan Demirbilek

  Mehmet Kurt

  Ali Akbalık

  Cahide Kadar

  Halil Özen

  Hasan Arıkan

  Berivan Atılgan

  Abdülkadir Yedikardeş

  Zeliha Doğan

  Filiz Küçük

  Müslüm Çar

  Aziz Toprak

  Mahmut Atmaca

  Meryem Demirkol

  Zeynep Yıldırım

  TOKİ Şanlıurfa TOKİ kura sonuçları isim listesi

  Ardahan'da da heyecan vardı

  Ardahan'da İnönü Mahallesi'ndeki Kazım Karabekir Spor Salonu'nda düzenlenen kura törenine, Vali Vekili Şahin Demir, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bahtiyar Topal ile konutlara başvuru yapan aileler katıldı.

  Kent genelinde yapılacak olan 250 konut için 2865 geçerli başvuru yapıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekimi ile Ardahan merkez Göle ve Çıldır ilçelerindeki 250 hak sahibi belirlendi. Kurada ismi çıkan 15 Temmuz gazisi Zafer İpek, "Bugüne kadar evim olmadı ama umutlarımı her zaman yeşerttim. Bu yüzden de devletimin 81 ilde böyle bir imkanı sunmasından dolayı ben de müracaatımı yaptım. Çekiliş yapıldı noterin huzurunda. Çok şükür bana da çıktı."

  16 Kasım'a kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 12 ilde 22 bin 57 konutun kura çekimi yapılacak.

  ARDAHAN TOKİ KURA SONUÇLARI TIKLAYINIZ

  Şırnak'ta 1450 konutun hak sahipleri belirlendi

  Şırnak'ta 1450 konut için kura çekimi kapalı spor salonunda yapıldı. 3 bin 406 başvuru arasından hak sahipleri noter huzurunda belirlendi.

  Kurada ismi çıkan hak sahiplerinin adları tek tek okunup dijital ekrana yansıtıldı.

  Kura çekimleri, TOKİ tarafından sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.

  ŞIRNAK TOKİ KURA SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

  TOKİ kura çekimi ne zaman başlayacak?

  Ardahan’da TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Ardahan'da 250 konutunki 7 Kasım'da çekildi.

  Kars’ta TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Kars'ta 8 Kasım'da kuralar çekildi.

  Hakkari’de TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Hakkari'de 804 konutunki 15 Kasım'da çekiliyor.

  Bitlis’te TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Bitlis'te ise 1.250 konutunki 16 Kasım'da çekilecek.

  Siirt’te TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Siirt'te 903 konutun 8 Kasım'da kuralar çekildi.

  Batman’da TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Batman'da 1.850 konutun 9 Kasım'da kurası çekildi.

  Mardin'de TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Mardin'de 2.550 konutun 10-11 Kasım'da,

  Şanlıurfa'da TOKİ kura çekilişi ne zaman?

  Şanlıurfa'da ise 7.100 konutun kuraları 13-14-15-16 Kasım tarihlerinde çekilecek.

  TOKİ 250 bin sosyal konutlar ne zaman teslim edilecek?

  TOKİ konutlarına ne kadar emekli başvuru yaptı?

  Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut kampanyası olarak hayata geçirilen "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesine başvuru yapanlar arasında 505 bin 934 emekli, 256 bin 248 engelli vatandaş da yer aldı.

  TOKİ konut başvurusu en çok hangi ilden yapıldı?

  Yatay mimari anlayışla, depreme dayanıklı, temelleri sağlam, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun, İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapılacak konutlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi.

  Kategorilere göre ise projeye en çok ilgi gençlerden geldi. 2 milyon 30 bin 277 genç, ev sahibi olmak için başvuru yaptı.

  505 bin 934 emekli, 256 bin 248 engelli, 6 bin 493 şehit yakını ve gazi, 1390 Kıbrıs ve Kore gazisinin başvurduğu projeye, 2 milyon 334 bin 982 kategori dışında başvuru oldu.

  TOKİ kura çekilişi nasıl yapılacak?

  TOKİ orta gelir grubu konut kampanyası başladı mı, ne zaman başlayacak?

  Kurum projede 100 bin konut olduğunu ve 81 ilde orta ve orta üstü gelir grubunu kapsayacağını ifade etti. Finansman konusunda çalışmaların netleşmediğini düşük peşinat, uzun vade olacağını, bankalarla birlikte hareket edeceklerini belirten Bakan Kurum görüşmelerin sürdüğünü açıkladı.

  Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber çalıştıklarını ifade eden Kurum bu kampanyanın mevcut konut üretimini destekleyeceğini belirtti.

  Kurum konuşmasının devamında Türkiye’de üretimi devam eden bütün konut şirketlerinin kampanyaya dahil olacağını söylerken, bankalarla da finansman konusunda görüştüklerini, onların da kampanyaya destek vermesini beklediklerini ifade etti.

  Orta gelir grubu konut kampanyası nerede olacak?

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "İnşası devam eden tüm firmalar sürecin içerisine katılacak. Yılda 600 bin konut üretiliyor. Bunun yüzde 15-20’si bu skalaya giriyor. İnşallah tüm şehirlerde 100 bin konutu içerir bir kampanyayı başlatmak istiyoruz. Bu sayede yeni projelerin başlangıçlarını da hareketlendireceğiz, Düşük peşinat uzun vade olacak. Bankalarla beraber çalışmalıyız. Projenin finansmanına destek vermeleri için. Hazine ve maliye bakanlığı ile de birlikte çalışıyoruz." dedi.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  TOKİ kura tarihleri 2022: TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? İzmir, Ankara, İstanbul TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

  TOKİ kura tarihleri 2022: TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? İzmir, Ankara, İstanbul TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde;

  7 Kasım Pazartesi: Ardahan 250 konut

  8 Kasım Salı: Kars 1.070 konut

  9 Kasım Çarşamba: Iğdır 550 konut

  10 Kasım Perşembe: Ağrı 1.480 konut

  11 Kasım Cuma-12 Kasım Cumartesi: Van 2 bin 800 konut

  15 Kasım Salı: Hakkâri 804 konut

  16 Kasım Çarşamba: Bitlis 1.250 konut için kura çekimi yapılacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap