Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  afganistan deprem görüntüleri

  1 ziyaretçi

  afganistan deprem görüntüleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Afganistan'daki 7.5'lik depremin inanılmaz görüntüleri - Dailymotion Video

  SON DAKİKA! Afganistan'da büyük deprem! Yüzlerce kişi hayatını kaybetti | Video

  Afganistan’da şiddetli deprem! 150’den fazla ölü var... videosunu izle | Takvim TV

  Afganistan’da 5,9 büyüklüğünde deprem: 280 ölü! - AHaber Video İzle

  Afganistan'da 6,1 büyüklüğündeki depremde en az bin kişi yaşamını yitirdi

  Afganistan'da 6,1 büyüklüğündeki depremde en az bin kişi yaşamını yitirdi

  Afganistan'da merkez üssü Host vilayetinde meydana gelen 6,1 büyüklüğünde depremde en az bin kişinin hayatını kaybettiği, bin 500'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi. Özellikle Paktika bölgesinin etkilendiği depremle ilgili bölgeden yetkililerin bazı açıklamalarının dışında çok az bilgi ulaşıyor.

  Afganistan Baktar Haber Ajansı'nın aktardığına göre Paktika'da çok sayıda ev yıkıldı. Yüzlerce kişinin enkaz altında kaldığı sanılıyor. Ajans Afganistan Kızılay'ının olay yerine 4 bin battaniye, 800 çadır ve 800 mutfak araç gereci gönderdiklerini belirtti.

  Afganistan'da faaliyet gösteren İtalyan tıbbi yardım kuruluşu Emergency de bölgeye yedi ambulans sevkettiklerini duyurdu.

  Felaketin dağlık bir bölgede yaşanması acil yardım ekiplerinin bölgeye ulaşmasını zorlaştırıyor. Yetkililer arama kurtarma çalışmaları için Kabil'den de bölgeye helikopterlerle destek gönderildiğini kaydetti ve bazı yaralıların helikopter aracılığıyla bölgeden tahliye edildiğini duyurdu. 

  Acil durum toplantısı yapan Taliban yönetimi acil yardım kuruluşlarının bölgeye ekipler göndermesini talep etti. Birleşmiş Milletler'in Afganistan'da yerleşik koordinatörü Ramiz Alakbarov sosyal medyadan "Yardım yola çıktı" diye yazdı, ancak Ağustos 2021'de ülkede kontrolü ele geçiren Taliban'ın uluslararası camia ile ilişkilerinin zayıf olmasının yardımla ilgili girişimleri de zor hale getirdiği aktarılıyor.

  ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) depremin büyüklüğünü önce 6,1 olarak açıklarken, daha sonra 5,9 olarak güncelledi. Ancak haber ajansları depremin büyüklüğünü yeniden 6,1 olarak aktarmaya başladı.

  Yerel saatle 01.24'te meydana gelen deprem başkent Kabil de dahil nüfus yoğunluğunun olduğu civar şehirlerde güçlü bir şekilde hissedildi. Depremin yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği duyuruldu.

  Deprem ayrıca, Pakistan'ın başkenti İslamabad ve Peşaver gibi sınıra yakın önemli Pakistan şehirlerinde de hissedildi.

  Afgan sosyal medya kullanıcıları depremle ilgili görüntüler paylaşırken, kimi kullanıcılar can ve mal kayıplarının yüksek olabileceği endişesini ifade etti.

  Ocak ayında da Afganistan'ın Badgis vilayetinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 26 kişi hayatını kaybetmişti.

  Ölü sayısının artmasından duyulan kaygıları aktaran Baktar Ajansı depremdeki can kaybın 2002 yılındaki kayba ulaştığını belirtti. Ülkede 1998 yılında ülkenin kuzeydoğusundaki kırsal bir bölgede yaşanan 6,1 büyüklüğündeki deprem ve artçıları sonucu 4 bin 500'den fazla kişi yaşamını yitirmişti.

  Afganistan'da yakın tarihte yaşanan büyük depremler

  Yazı kaynağı : tr.euronews.com

  Afganistan'daki şiddetli depremde korkunç bilanço: Bin kişi öldü, binlerce yaralı var!

  Afganistan'daki şiddetli depremde korkunç bilanço: Bin kişi öldü, binlerce yaralı var!

  SON DAKİKA HABERİ: Afganistan'ın Paktika vilayetinde gece meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 1000'e yükseldi. Afganistan Devlet Haber Ajansı, şiddetli depremde en az 1000 kişinin öldüğünü, 1500 kişinin yaralandığını bildirdi.

  ÇOK SAYIDA ÖLÜ VAR

  Depremin yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiği duyuruldu. Afganistanlılar; depremle ilgili görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı.

  Yapılan resmi açıklamada ise; deprem nedeniyle 1000 kişinin yaşamını yitirdiği 1500 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

  DEPREMİ 119 MİLYON KİŞİ HİSSETTİ

  Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi ise yaptığı açıklamada depremin Pakistan, Afganistan ve Hindistan'da 119 milyon kişi tarafından hissedildiği duyuruldu. 

  BU YIL İKİNCİ DEPREMİ YAŞADILAR

  Ocak ayında da Afganistan'ın Badgis vilayetinde 5,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, 26 kişi hayatını kaybetmişti.

  ÖLÜ VE YARALILAR İÇİN PARA ÖDENECEK

  Afet Yönetiminden Sorumlu Devlet Bakanı Yardımcısı Mevlevi Şerafettin Müslim, hükümetin depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine 100 bin Afgani (yaklaşık 1100 dolar), yaralananların ailelerine 50 bin Afgani ödeyeceğini söyledi.

  PAKİSTAN'DA DA BİR KİŞİ ÖLDÜ

  Afganistan'da meydana gelen deprem Pakistan'ın çeşitli bölgelerinde de hissedildi. Deprem sebebiyle Pakistan'ın Lakki Marvat bölgesinde bir kişi odasının tavanının çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap