Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  afad personel alımı ne zaman başlayacak

  1 ziyaretçi

  afad personel alımı ne zaman başlayacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AFAD PERSONEL ALIMI | AFAD 70 personel alımı başvuru şartları nedir, başvurular ne zaman başlayacak? İşte belirlenen tarihler

  AFAD PERSONEL ALIMI | AFAD 70 personel alımı başvuru şartları nedir, başvurular ne zaman başlayacak? İşte belirlenen tarihler

  PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

   Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

   Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

  Erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

  2023 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

  (01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı bulunmamak.

  Süresi içinde ve usulüne uygun olarak giriş sınavına başvuruda bulunmuş olmak.

  Adaylar bu ilanda belirtilen pozisyonlardan sadece birine başvuruda bulunabilecektir.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında “4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında” tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların son başvuru tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir. 

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  AFAD PERSONEL ALIMI 2022: AFAD personel alımı ne zaman, başvurular nasıl yapılır? Başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı!

  AFAD PERSONEL ALIMI 2022: AFAD personel alımı ne zaman, başvurular nasıl yapılır? Başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı!

  Özel Şartlar

  İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

  Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

  ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP32 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

  ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (Almanca, Fransızca, İngilizce) asgari (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

  BAŞVURULARLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  AFAD personel alımı başvuruları ne zaman? 2023 AFAD personel alımı şartları!

  AFAD personel alımı başvuruları ne zaman? 2023 AFAD personel alımı şartları!

  2023 AFAD personel alımı hakkında detaylar merak ediliyor. Adaylar öncelikle sözlü sınavlara davet edilecek. Alım yapılacak olan toplam kadronun dört katı aday mülakatlara çağrılmış olacak. Peki lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarının alınacağı AFAD personel alımı başvuru şartları neler?

  Başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli özel ve genel şartları taşıması gerekmekte. Alım yapılacak olan kadrolara müracaat edebilmek için adayların KPSS puanı olması gerektiği biliniyor. Ayrıca 35 yaşını aşmamış olan vatandaşlar AFAD personel alımı başvurusunda bulunamayacak. Yine kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak da önemli şartlardan biri olacak.

  Söz konusu adaylar başvurularını, 1 Şubat 2023 günü saat 10:00  ile 8 Şubat 2023 günü saat 17:00 arasında gerçekleştirebilecek. Başvurular e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Ayrıca Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri ise dikkate alınmayacak.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmamak.

  Süresi içinde ve usulüne uygun olarak giriş sınavına başvuruda bulunmuş olmak.

  Başvuracak adaylar bu ilanda belirtilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecek.

  Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde ifade edilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

  Görevini devamlı yapmasına engel oluşturabilecek vücut ve akıl hastalığı bulunmaması.

  Ayrıca erkek adaylar için giriş sınavı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

  2023 senesinin Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinden sonra doğmuş olmak.)

  Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak önemli şartlardan biri olacak.

  Kamu kurum ve kuruluşlarında “4/B sözleşmeli personel pozisyonlarında” tam zamanlı olarak görev alırken sözleşmesi feshedilen adayların son başvuru tarihi itibariyle bir senelik bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap