Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  afad 10 bin tl yardım neden yatmadı

  1 ziyaretçi

  afad 10 bin tl yardım neden yatmadı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AFAD 10000 TL Yardımı 1 Ay Oldu Yatmadı!

  AFAD 10000 TL Hane Başı Destek Ödemesi Yatmadı!

  10 bin TL yardım neden yatmadı? İşte cevabı...

  Hane başı destek ödemesi son dakika gelişmesi

  Hane başı destek ödemesi son dakika gelişmesi

  Hane başı destek ödemesi neye göre yatıyor? Neden yatmadı? Hane başı destek ödemesi ne zaman yatacak? Hane başı destek ödemesi için ne gibi unsurlar gerekiyor? Hane başı destek yardım ödemesi için ne yapmalıyım? gibi sorular son zamanlarda sıkça sorulmaya başlandı. Şimdi hane destek ödemesi ile ilgili detaylara bir göz atalım.
  Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İç İşleri Bakanlığı’nın yönlendirmesi doğrultusunda, “10 bin TL’lik Hane Başı Destek Ödemelerinin hasar tespit edilen ikametgah verileri üzerinden, dikkate alınarak ödemelerin gerçekleştirileceği açıklandı. Yapılan açıklamaya göre depremler sonrası 680.000 üzeri hanede hasar tespit çalışmaları yapıldı ve tamamlanan bu çalışmalar sonrasında hane destek ödemeleri de yapılmaya başlandı. Hane başı destek ödemeleri yatmaya devam ederken, hane başı destek ödemesi yatmayan haneler ise; Hane başı destek ödemesi neden yatmadı? Ne zaman yatacak? Hane başı destek ödemesi hangi şartlara göre yatıyor? Sorularını sıkça sormaya başladı.

  Hane Başı Destek Yardım Ödemesi Neden Yatmadı? Hane Başı Destek Ödemesi Neye Göre Yatıyor?

  AFAD açıklamasına göre 11 ile etkileyen deprem felaketinin ardından çevre şehircilik ve iklim değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında az hasarlı olan, orta hasarlı olan, ağır hasarlı olan ve yıkık binaların yanı sıra acil yıkılacak binaların da tespit edildiği ifade edildi. Yapılan tespit işlemlerinin ardından hane başı 10.000 TL tutarı da destek ödemeleri de başlatıldı.

  Hane başı destek ödemeleri; Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı , Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ile birlikte kesinleşmemiş hasar tespit verilerinden alınan ikametgah verisi kâle alınarak gerçekleştiriliyor. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişilerin hesaplarına hane başı destek ödemesi direkt olarak hesaplarına, banka hesabı bulunmayan kişilerin ise hane başı destek ödemesi T.C. kimlik numaralarına yapılmaktadır. Hane başı destek ödemesi yapılan kişilerin telefonlarına bilgilendirme mesajı (SMS) gönderimine başlanmıştır” söylendi. Hane başı destek ödemesi yatmayan kişilerin banka şubelerine giderek, TC kimlik numarası üzerinden kişinin kendisine hane başı destek ödemesinin yatıp yatmadığını sorgulatması gerekiyor.

  Hane başı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı , Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ile birlikte kesinleşmemiş hasar tespit verilerinden alınan ikametgah verisi kâle alınarak gerçekleştiriliyor. Oluşan yoğunluk nedeniyle kişilere sıranın gelmemesi de hane başı destek ödemesinin hesaplara geç yatmasına neden oluyor.

  Hane Başı Destek Ödemesi Kimlere Verilecek? Gerekli Koşulları Nelerdir? Ödemeler Nasıl Alınır?

  Hane başı destek ödemesi kimlere verilecek? Gerekli koşulları nelerdir? Birlikte detaylara göz atalım. Hane başı destek ödemesinin kimlere yapıldığını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Kahramanmaraş merkez üssü 7.7 ve 7.6 ‘lık iki büyük depremde zarar gören depremzedelere 10 bin TL nakdi yardım olarak hane başı destek ödememiz vardı. Hane başı destek ödemesi depremde, az hasarlı, orta hasarlı ağır hasarlı ve yıkık, acil yıkılması gerekli tespit edilen konutlara yönelik bir yardım destek ödemesidir. Hasarsız konutlara yönelik bir yardım destek ödemesi değil.” sözleriyle birlikte hane başı destek ödemesinin kimlere yapılacağını açıkladı.
  Hane başı destek ödemelerinin yapılması için herhangi bir başvuru şartı gerekmiyor. Hane başı destek ödemeleri için Ziraat Bankası’nda kişilerin hesabının bulunması yeterli fakat hesabı bulunmayan kişiler de TC kimlik numaraları üzerinden yardım destek ödemesini alabilir. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişilerin hesaplarına , hesabı bulunmayan kişilerin ise TC kimlik numaraları üzerinden hane başı yardım desteği ödemeleri yapılıyor.

  Yazı kaynağı : www.tum-haberler.com

  10 bin TL deprem yardımı başvurusu sorgulama: AFAD deprem yardımı ödemesi yattı mı?

  10 bin TL deprem yardımı başvurusu sorgulama: AFAD deprem yardımı ödemesi yattı mı?

  10 bin TL deprem yardımı başvurusu sorgulama: AFAD deprem yardımı ödemesi yattı mı?

  AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemelerinin başladığını duyurdu. Bu açıklama sonrasında depremzede vatandaşlar kendi ödemelerinin yatıp yatmadığını, nereden öğrenilebileceğini araştırmaya başladı. Peki, AFAD deprem yardımı ödemesi yattı mı? İşte 10 bin TL deprem yardımı başvurusu sorgulama detayları...

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında depremzedelere yapılacak yardımlar açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kira ve taşınma yardımları dışında depremzedelere 10 bin TL deprem yardımı ödemesi yapılacağını duyurmuştu. 10 bin TL deprem yardımı için AFAD harekete geçti. Yapılan açıklamada 'Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10 bin TL tutarındaki hane başı destek ödemeleri başlamıştır.' ifadeleri yer aldı. İşte son bilgiler... 

  HANE BAŞI DESTEK ÖDEMELERİ YATTI MI?

  10 bin lira tutarındaki 'Hane Başı Destek Ödemeleri' 15 Şubat'ta başladı. Ödemelerin AFAD, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Vatandaşlık Genel Müdürlüğü, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirildiği kaydedildi. Konuyla ilgili AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, hasar tespit çalışmalarının sahada devam ettiğini, çalışmalar sonuçlandıkça ödemelerin yapılacağı bildirildi. Ziraat Bankası'nda hesabı bulunanlara ödemelerin yapıldığını, hesabı bulunmayanlara da T.C kimlik numaralarıyla yapıldığını söyledi. 

  10 BİN TL DEPREM YARDIMI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  10 bin TL yardım sorgulama TC kimlik no veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca Ödemeler yapıldığında vatandaşlar SMS ile bilgilendiriliyor. Ödemeler için e-Devlet'ten başvuru şartı aranmazken, Hane Başı Destek Ödemeleri için vatandaşların e-Devlet hesaplarına mutlaka bu süreçte iban numaralarını eklemeleri önem arz ediyor. 

  Hane Başı Destek Ödeme Sonucu Sorgulama ekranı e-Devlet

  10 BİN LİRA DESTEK ÖDEMESİ KİMLERE YAPILIYOR?

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, nakdi desteğin kimlere yapıldığını; "10 bin TL zarar gören afetzedelere hane başı destek ödememiz vardı. Destek afette yıkık acil yıkılacak, ağır, orta veya az hasarlı tespit edilen konutlara yöneliktir. Hasarsızlara yönelik değil." sözleriyle açıkladı.

  DEPREMZEDELERE YAPILACAK DİĞER YARDIMLAR

  Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 Şubat'ta yaptığı yeni açıklamasında "Vefat edenlerin yakınlarına 100'er bin lira nakdi destek verilecek" ifadelerini kullandı. Ödemenin tarihi henüz açıklanmasa da kısa süre içerisinde diğer detayların da netleşmesi bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Depremzedelere 10 bin TL deprem yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? Deprem yardımı nasıl alınır?

  Depremzedelere 10 bin TL deprem yardımı yattı mı, ne zaman yatacak? Deprem yardımı nasıl alınır?

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören depremzedelere yönelik verilecek olan 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı. Peki 10 bin TL deprem yardımı başvurusu nasıl yapılır? 10 bin TL yardım kimlere verilecek?

  10 BİN TL DEPREM YARDIM PARASI KİMLERE VERİLECEK? 

  Deprem felaketi sonrasında depremzede yurttaşlara hane başı 10 bin TL deprem yardımını yapılacağı duyurulmuştu.

  10 BİN TL DEPREM YARDIMI NE ZAMAN VERİLECEK? 

  AFAD tarafından yapılan açıklamada: ''Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından konutları hasar gören vatandaşlarımıza yönelik 10.000 TL tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlanmıştır.

  Hasar tespit çalışmaları sahada devam etmekte olup, çalışmalar sonuçlandıkça ödemeler yapılmaktadır.

  Ödemeler; AFAD, Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü iş birliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

  Şu ana kadar 337.933 hanede hasar tespit çalışması tamamlanmış olup ödemelere başlanmıştır.

  Ödemeler için e-Devletten başvuru şartı aranmamaktadır.

  10 BİN TL DEPREM ÖDEMELERİ NASIL YAPILIYOR?

  Yurttaşlar, 10 bin TL tutarındaki deprem yardımını nasıl alacaklarını merak ediyor. Bu sorunun cevabı AFAD tarafından yapılan açıklamada şu şekilde açıklandı: "Hane Başı Desyel Ödemeleri Ziraat Bankası'nda hesabı bulunan vatandaşlarımızın doğrudan hasabına, hesabı bulunmayan vatandaşlarımızın ise TC kimlik numaralarına yapılmaktadır." 

  10 BİN TL DEPREM YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR VE NASIL ALINIR?

  10 bin TL yardım yapılacağı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. 10 bin TL deprem yardımı depremde zarar gören ailelerin tespit edilmesinden sonra verilecek. Bundan dolayı tespit edilen ailelerin hesaplarına 10 bin TL deprem yardımının yatırılması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap