Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  adetten hemen sonra hamile kalanlar cinsiyet

  1 ziyaretçi

  adetten hemen sonra hamile kalanlar cinsiyet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Regl Döneminden Hemen Sonra Gebe Kalanların Cinsiyeti Ne Olur Kız mı

  Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli? Erkek ve kız bebek için ilişki günleri

  Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli? Erkek ve kız bebek için ilişki günleri

  İlişkilerinde nihayet bebek yapmaya karar verdiklerinde çiftleri aynı zamanda bir cinsiyet heyecanı ve merakı sarmaya başlar. Buna göre uzmanlar tarafından da söylenen, cinsel ilişki tarihlerine göre cinsiyetin belirlenebileceği ihtimalinin olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Peki, Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli? İşte, erkek ve kız bebek için ilişki günleri ve yumurtlama günü hesaplama detayları sizlerle…

  Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli?

  Anne karnındaki bebeğin cinsiyetin, döllenme sırasında oluştuğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, bebeğin erkek ya da kız olmasının temelini anlatıyor.

  Cinsiyetin ortaya çıkmasına sebep olan şey kromozomlardır. İnsanda bulunan 46 kromozomdan iki tanesi cinsiyet kromozomudur. Erkeklerde XY, kadınlarda ise cinsiyet kromozomu XX olarak belirtilir. Buradan da anlaşılacağı üzere, Y kromozomu erkeklik, X kromozomu ise kadınlık genlerini taşımaktadır. Bebeğin cinsiyeti, erkek ve kadından gelen kromozom çifti ile oluşur. Kadınlarda hep X kromozomu mevcuttur, çünkü yumurtlama sırasında kadındaki eşey hücresi ikiye ayrılır, ama her iki parçası da X kromozomu taşımaktadır. Erkekte ise ikiye ayrılan eşey hücresi, iki farklı seçeneğe sahiptir, çünkü erkekte X ve Y kromozomları içeren iki farklı sperm oluşur. Kadında hep X, erkekte ise X veya Y kromozomuyla birleşip bebeğin cinsiyetini belli etmektedir. Kadındaki X kromozomu ile erkekteki X kromozomunu içeren sperm birleştiğinde doğacak bebek kız olacaktır. Eğer erkekten Y kromozomu içeren spermle birleşme olursa, bu kez doğacak çocuk erkek olacaktır. Yani doğacak çocuğun cinsiyeti erkekten gelen kromozoma bağlı olduğu iç
  in, bebeğin cinsiyeti döllenme sırasında erkek spermi tarafından belirlenir.

  Bebeğin cinsiyeti ultrason ile kontrollerimizde gözlenir. Bir bebeğin cinsiyeti daha gebelik oluştuğu andan itibaren genetik olarak bellidir ancak bunun ultrasonla bakılarak belli olması için belli bir büyüklüğe ulaşması gerekir. Yaklaşık 13. Haftalarda varsayımlarda bulunulsa da kesin bir görüş ancak 16.haftadan itibaren söylenir.

  Uzmanlar ayrıca yumurtlama tarihinden 12 saat ya da 1 gün önce ilişkiye girmenin erkek bebek cinsiyeti ihtimalini artırdığını söylüyorlar. Adetiniz bittikten sonraki ilk 5 gün içerisinde cinsel ilişki yaşamak erkek cinsiyet şansını artırıyor.

  Yumurtlama günü hesaplama

  Hamilelik için en uygun zamanın hesaplanması da yumurtlama (ovulasyon) döneminin belirlenmesi önemlidir. Bu tarihlere yakın günlerde bulunulan cinsel ilişkiler sonucunda gebelik elde edilme ihtimali daha yüksektir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Normal Adet Döngüsü

  Adet kanamasının ilk günü adet döngüsünün birinci günü kabul edilir. Düzenli adet gören bir kadında bir adet döngüsü ortalama 28 gündür. Yumurtlama her ay bir yumurtalıktan 1 kez ve adet döngüsünün 14. günü olur. Yumurta yalnızca 24 saat yaşar ve bu süreçte spermle karşılaşırsa gebelik olabilir.

  Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

  Spermler rahim içinde 3-5 güne kadar yaşayabilmektedir. Yumurta hücresi daima X kromozomu içerir. Sperm hücrelerinin bazıları X, bazıları Y kromozomu içerir ve bebeğin cinsiyetini sperm belirler. Yumurta X kromozomu içeren spermle döllenirse bebek kız, Y kromozomu içeren sperm ile döllenirse bebek erkek olur.

  Cinsel ilişkiden sonra vajinada bulunan spermler rahim ağzından geçerek rahme ulaşır. Oradan da tüplere ilerler. Yumurtalıklardan atılan yumurta ise tüp tarafından tutulur. Tüpte karşılıklı ilerleyen yumurta ve sperm hücresi birleşerek döllenme gerçekleşir.

  Vajinaya meni sıvısı içinde boşalan milyonlarca sperm içinden çok az bir kısmı yumurtaya kadar ulaşabilir ve ancak bir tane sperm yumurtayı döller.

  Adet Gününe Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

  Y kromozomu içeren spermler, X kromozomu içerenlere göre daha hızlı hareket eder. Spermlerin bu özelliği göz önüne alındığında;

  Yumurtlama Günü Hesaplama

  Bebeğin cinsiyetini belirlemede bu yöntemin başarılı olması için kadının adetlerinin düzenli olası gerekir. Adet döngüsüne göre her kadının yumurtlama günü farklı olabilir. Bu nedenle bu yöntemi denemek isteyen kadınlar adet döngülerine göre adet döngü sürelerinden (21 gün ile 35 gün arası normal kabul edilir) 14 gün çıkararak yumurtlama günlerini hesaplamalıdır.

  Yumurtlama Günü Nasıl Anlaşılır?

  Kadınlar ayrıca yumurtlama gününü saptamak için vücutlarında olan bazı belirtilere dikkat edebilir. Bu belirtiler;

  Yumurtlama gününü belirlemede daha garanti olan yöntem yumurtlama testleridir. Eczaneden alınan ve idrarla yapılan bu testlerde çift çizgi görülmesi yumurtlama gününe yakın olduğun işaretidir (yaklaşık 36-48 saat).

  Yumurtlama gününe göre cinsiyet belirleme yönteminde istenilen cinsiyetin olması için sadece belirlenen günlerde cinsel ilişki olması cinsiyet belirleme şansını arttıracaktır. Fakat bu durum gebeliğin olma ihtimalini azaltacaktır.

  Tüm bu hesaplamalara rağmen kadınlarda yumurtlama her ay bahsettiğimiz düzende olmayabilir. Hastalık, stres, ilaç kullanımı, ağır spor yapma gibi nedenlerden dolayı erken veya geç yumurtlama olabilir. Bu yüzden bebeğin cinsiyetini belirlemede yumurtlama gününü metodu güvenilir değildir.

  Aynı zamanda spermlerin kromozom yapısına göre olan hareket hızı her spermde aynı kesinlikte değildir. Yumurtayı dölleyen spermi belirleyen sadece spermin hızı değil, yapısı, dölleme yeteneği ve yumurtaya ait faktörlerdir.

  Yazı kaynağı : www.fundayazicierol.com.tr

  adetten hemen sonra hamile kalinirsa dogacak cocuk erkek olur

  Adet Bitiminden Hemen Sonra Hamile Kalanların Yorumları Nasıldır?

  Bebeğinizin cinsiyetini önceden seçebilir misiniz ?

  Bebeğinizin cinsiyetini önceden seçebilir misiniz ?

  Bebeğinizin cinsiyetini önceden seçebilir misiniz ?

  Bebeğin cinsiyetini seçerken;

  Bilimsel bilgiler ışığında bebeğin kız ya da erkek olma ihtimali %50'dir ve bu durumda uygulanan yöntemden bağımsız olarak çiftlerin yarısının bebeğin cinsiyeti zaten istediği gibi oluyor.

  Cinsiyet seçimi ise işte bu X ve Y özelliklerine göre olur.

  ❤ Tüp bebekdeki cinsiyet seçimini bir tarafa bırakırsak burada anlatmak istediğim yumurtlama gününü hesaplayarak cinsiyet belirleme yöntemleridir. 1997 yılından itibaren İsviçre’de kullanılan bir yöntem olan Selnas Yöntemi (babychoice yöntemi) aşılama esnasında kullanılan Microsort ve Ericcson yöntemleri ve prekonsepsiyonel genetik tanı bunların dışında bırakılmıştır.

  ❤ Yumurtaların ömrü çok kısadır ve sadece 24 saat yaşarken, spermler kadın vücudunda, iyi ve kaliteli bir sperm ise ilişkiden sonra 48 ila 72 saat kadar yaşar. İlişkiden sonra spermlerin yumurtalıklara ulaşması 10 dakika süre alırız.

  Y kromozomu (erkek bebek için gerekli) taşıyan spermlerin, X kromozomu (kız bebek için gerekli) taşıyan spermlere göre daha hızlı olması esasına dayanmaktadır. 

  ♦ Buna göre, ilişkiye yumurtlama gününden sonra girilirse hızlı olan Y kromozomlu sperm ile döllenme, erkek cinsiyet ihtimali artar ki bunun tespiti için servikal mukus ve vücut ısı tayini kullanılabilir vücut ısısındaki düşüşün olduğu gün veya ertesi gün birliktelik olabilir. Servikal mukus daha berrakdan daha beyaza ve kıvamlı olmaya başladığında cinsel birliktelik olmalıdır cinsel birleşme yumurtlamaya mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır.

  ♦ Kız çocuk için prezervatif kullanılmamalı adet sonrası cinsel ilişki her gün belirlenen güne kadar olmalı sonrasında Yumurtlamadan 2-3 gün sonrasına kadar ilişki olmamalı ve ardından prezervatif kullanılmalıdır.

  ♦ Erkek bebek için adet sonrasından belirlenen ilişki gününe kadar cinsel pehriz olmalıdır veya yumurtlamadan 4-5 gün öncesine kadar cinsel ilişki prezervatif ile olmalıdır.

  ♦ Diğer taraftan, yumurtlamadan 2 gün önce ilişkiye girilirse dayanıksız olan Y kromozomlu spermler ölmüş olur ve daha uzun yaşayabilen X kromozomlu sperm ile döllenme, kız cinsiyet olma ihtimali artar ve servikal mukusun en bol olduğu dönemde ilişkiye girilmemelidir.

  ♦ Yumurtlamadan üç veya daha fazla gün öncesinden ilişkiye girerseniz kızı bebek olma olasılığı yüksektir.

  ♦ Sıcak duş savuna hamam dalış yapılmamalıdır satılmış alanlarda uzun süre çalışmaktan kaçınılmalıdır kız bebek için.

  ♦ Erkek iç giyimi cinsiyet belirlemede önemlidir. Silip veya sıkı iççamaşırı giymek kız bebek, boxer giymekte erkek bebekler için daha seçicidir.

  ♦ İçeceklerden ise kafein kız bebek için her iki çiftin de uzun süre kafein içeren içeceklerden uzak durması gerekir erkek bebek için erkeğin ilişkiden 30 dakika önce sert kafeinli kahve içmesi tercih edilir.

  ♦ Stressiz huzurlu ve rahat olmak kız bebek getirirken sıkıntılı stresli ve kaygılı olmak erkek bebek getirir.

  ♦ Yiyeceklerle bebeğin cinsiyetinin belirlenmesinde kanıtlanmış bilimsel veri yoktur, ama annenin gebelikten en az 6 hafta öncesinden et, balık, sebze, çikolata, tuz gibi potasyum ve sodyum içeriği zengin besinlerle beslenmesinin erkek bebek ihtimalini; süt, peynir, tuzsuz fıstık, fasulye, brokoli gibi kalsiyum ve magnezyum içeriği zengin besinlerle beslenmesinin kız bebek olma ihtimalini arttırdığı iddia edilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.divakadin.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap