Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  adanada petrol nerede bulundu

  1 ziyaretçi

  adanada petrol nerede bulundu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Adana'da petrol bulundu mu? Petrol nerede bulundu, hangi ilçede?

  Adana'da petrol bulundu mu? Petrol nerede bulundu, hangi ilçede?

  Adana'da Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından bulunan petrolün vanalardan akışı görüntülendi.

  Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Soysalı Mahallesi'nde TPAO'ya bağlı 'Çukurova 1 ve Çukurova 2' isimli araştırma sahasında 2 yıldır süren çalışmalar sonucu petrol bulundu. Bin 350 metrede bulunan petrollerden 'Çukurova 1' isimli araştırma sahasından çıkan petrolün 'yüksek' kalitede olduğu bunun üzerine ise diğer kuyuların açıldığı öğrenildi.

  'Çukurova 1' isimli araştırma sahasından çıkan petrolün vanalardan akışı da görüntülendi.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Adana'da petrol bulundu: Müjdeyi Bakan Dönmez verdi

  Adana'da petrol bulundu: Müjdeyi Bakan Dönmez verdi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den petrol müjdesi geldi.

  Bakan Dönmez verdiği bir röportajda, "Adana'da petrol bulundu, müjdeyi yakında açıklayacağız. Adana’daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz" sözleri heyecan yarattı.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in açıklamasının ardından TRT Haber, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın Adana'daki araştırma ve üretim sahasında idi.

  Adana'daki çalışmalar iki yıldır sürüyor

  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı iki yıldır Adana’da petrol arama çalışmaları yürütüyor. Çukurova 1 ve Çukurova 2 kuyularında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

  Ceyhan ilçesindeki aramalarda 1350 metrede petrol bulunduğu öğrenildi. Çıkarılan petrol, kalitesinin belirlenmesi için Adıyaman’a gönderildi.

  Petrol kalitesinin ve rezervinin belirlenmesinin ardından, alandaki kuyu sayısının arttırılması bekleniyor. Bölgede 13 yeni kuyu açılması gündemde.

  Ceyhan'ın Soysallı mahallesindeki çalışmalar, bölge halkını da sevindirdi.

  Çalışmalar, 15 bin 398 hektarlık alanda yapılacak

  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı, Adana'da 5 yıl süreyle petrol arama çalışmalarını sürdürecek. Çalışmalar 15 bin 398 hektarlık alanda yapılacak.

  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile Özel sektörün günlük petrol üretimi 76 bin varil. Milli sahalardaki üretimler, Türkiye'nin günlük tüketiminin yüzde 8'ini karşılıyor.  

  Yazı kaynağı : www.trthaber.com

  Erdoğan'dan petrol açıklaması! Adana'da bulundu, değeri 1 milyar dolar

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı

  Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Soysalı Mahallesi’nde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2’ isimli araştırma sahasında 2 yıldır süren çalışmalar sonucu petrol bulundu.

  Petrolün yapılan araştırmalar sonucu yüksek kalitede olduğu öğrenilirken alanda çalışmalar genişletildi.

  Petrol kuyularının olduğu alanlarda ve yollarda çalışmalar son hızla devam ederken ‘Mud-Pit’ havuzunun da kurulduğu görüldü.

  Öte yandan 1960’lı yıllarda yabancı şirketlerin gelip sahada araştırma yaptığı ve ‘Burada petrol yok’ denilerek kuyularının üzerinin kapatıldığı öğrenildi.

  1998 Ceyhan Depremi’nden sonra ise yine sahada araştırma yapıldığı ve bu seferde bin 500 metre derinliğe inildiği yine ‘Burada petrol yok’ denilerek kuyunun kapatıldığı öne sürüldü.

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı VİDEO

  Son 2 yıldır ise bölgede Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın yaptığı aramada, bin 350 metrede petrol bulduğu öğrenildi.

  ‘Çukurova 1’ isimli araştırma sahasından çıkan petrolün ‘yüksek’ kalitede olduğu, bunun üzerine ise diğer kuyuların açıldığı öğrenildi.

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #1

  İhlas Haber Ajansı’nın drone ile görüntülediği alanlarda çalışmanın devam ettiği görüldü.

  Doğduğundan bu yana köyde yaşayan 66 yaşındaki İsa Sezgin, “Mısır sulaması yapılırken 1998 yılında suyun içerisinde siyah bir maddenin çıktığı ve bunun da mısırı bozduğu görüldü. Bunun üzerine tarla sahibi maddeyi götürüyor ve petrol olduğu ortaya çıkıyor. Şimdi 2 kuyudan verim alınıyor. Buradan günlük 2-3 tanker petrol gidiyor. Bu memleket için çok olumlu bir şey. Buradan petrolün çıkması faydalı olur.” diye konuştu.

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #2

  Köyde 14 kuyu açılacağını öğrendiğini anlatan Sezgin, “Buraya tırlarla malzeme geliyor. Demek ki büyük bir şeyler var ki geliyor. 1967 yılında ben çocukken buraya yabancılar geldi ve 20-30 metrelik kuyu açıp ‘Burada bir şey yok’ deyip çekip gittiler. Ancak en sonunda bizim insanımız buldu bu petrolü. Mutlaka burada petrol var. Yabancı burada sana para kazandırmaz. Burada Türkiye’nin kalkınması, para sahiplerinin elini çekmesi demek. Ne zaman sen muhtaç olursun yabancı gelir buraya parasıyla para kazanır. Sende yarı aç, yarı tok kalırsın.” ifadelerini kullandı.

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #3

  Öte yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, kısa süre önce bir gazeteye “Adana'daki petrol keşfini yakında ilan edeceğiz." şeklinde açıklamada bulunmuştu.

  Ayrıca geçen nisan ayında TPAO'ya, Adana’da 15 bin 398 hektar yüz ölçümüne sahip saha için 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı verilmişti.

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #4

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #5

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #6

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #7

  Adana’da bulunan petrol sevinç yarattı #8

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap