Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  adana orta hasarlı binalar listesi

  1 ziyaretçi

  adana orta hasarlı binalar listesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Adanadaki ağır ve orta hasarlı binaların tam listesi - Kilit Haber

  Adanadaki ağır ve orta hasarlı binaların tam listesi - Kilit Haber

  Kilithaber.com ekibinin özel olarak edindiği Adana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerince 8 Mart tarihine kadar tespiti yapılan Adana merkez ve kırsal ilçelerdeki ağır ve orta hasarlı binaların tam listesi;

  Ağır Hasarlı Binaların Tam Listesi İndir

  Orta Hasarlı Binaların Tam Listesini İndir

  Adana-Cevre-Sehircilik-il-Mudurlugu-ilce-ilce-hasar-kaydi.jpg

  Yazı kaynağı : www.kilithaber.com

  Adana'da ağır hasarlı 626 bina tespit edildi

  Adana'da ağır hasarlı 626 bina tespit edildi

  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, hasar tespit ekipleri ile kent genelinde tarama çalışmalarını sürdürüyor. Depremde 13 binanın yıkıldığı Adana'da ekipler, çalışmalar çerçevesinde 91 bin 266 bina inceledi. Bunlardan 7'sinin acil yıkılması yönünde karar alındı.

  626 AĞIR HASARLI BİNA TESPİT EDİLDİ

  İncelemede binaların 626'sı ağır hasarlı, bin 556'sı orta hasarlı, 10 bin 390'ı az hasarlı, 71 bin 584'ü hasarsız olarak tespit edildi. 7 bin 90 binaya ise kilitli olduğundan girilemedi ve tespit yapılamadı.

  Ağır hasarlı binaların 133'ünün Seyhan, 119'unun Yüreğir, 67'sinin ise Çukurova, diğerlerinin de farklı ilçelerde olduğu kaydedildi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Vali Elban açıkladı: Adana'da orta hasarlı binalar da ağır hasarlı statüsünde sayılıp yıkılacak

  Vali Elban açıkladı: Adana'da orta hasarlı binalar da ağır hasarlı statüsünde sayılıp yıkılacak

  Adana Valisi Dr. Süleyman Elban Adana'da ilk depremlerin ardından özellikle 20 Şubat'taki 6.4'lük Hatay depreminin birçok binayı ağır veya orta hasarlıya çevirdiğini belirtti. Vali Elban, şuana kadar yapılan saha çalışmalarında 3 bin civarında ağır ve orta hasarlı bina tespitinin yapıldığını, çalışmaların tamamlanmasıyla bu sayının artabileceğini söyledi.

  Orta hasarlı binaları da ağır hasarlı statüsüne koyduklarını ve onlarında yıkılacağını açıklayan Vali Elban, Adana'da yapılacak toplu konutlar hakkında da bilgi verdi.

  Elban, evleri yıkılan ve yıkılacak olan vatandaşlara Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi ve Sarıçam ilçesi Buruk Mahallesinde yapılacak toplu konutların tahsis edileceğini ifade etti.

  Vali Elban, konutlar teslim edilinceye kadar vatandaşların yeni kurulacak konteyner kente veya kira yardımı desteğinden faydalanabileceğini belirtti. 

  Orta hasarlı binalar ilgili de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum şu açıklamaları yapmıştı: 

  “Ayakta kalan binaların yüzde 20'si yıkılması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız 'Güçlendirme işini yapmayalım, orta hasarlı binaları da aynı ağır hasar gibi güçlendirme yapmadan yeni bina yapıp vatandaşımıza teslim edelim' dedi. Orta hasarlıları da ağır hasarlı statüye koyduk. 653 bin bağımsız yapı yapıp vatandaşa teslim edeceğiz. Bunun için de 1 yıla ihtiyaç var. Daha önce de teslim edeceğimiz konutlar olacak.” 

  Yazı kaynağı : www.adana24.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap