Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  adana elazig tren seferleri ne zaman başlayacak

  1 ziyaretçi

  adana elazig tren seferleri ne zaman başlayacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fırat Ekspresi

  Fırat Ekspresi

  Fırat Ekspresi Özellikleri
  Fırat Ekspresi Elazığ-Adana-Elazığ arasında her gün düzenli olarak işleyen TCDD Taşımacılık ana hat trenlerinden biridir.  Fırat Ekspresi sadece pulman koltuklarla hizmet vermektedir.

  Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Bazı koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

  Fırat Ekspresi Güzergah
  Fırat Ekspresi her gün düzenli olarak Elazığ-Adana-Elazığ arasında sefer yapmaktadır. Farklı istasyonlarda duran Fırat Ekspresi treni Elazığ’dan Adana’ya giderken, Elazığ’dan Malatya’ya, Malatya’dan Gölbaşı’na, Gölbaşı’ndan Osmaniye’ye, Osmaniye’den Adana’ya bir yol izler.

  Fırat Ekspresi Saatleri

  Yazı kaynağı : www.tcddtasimacilik.gov.tr

  TCDD seferleri başladı mı, ne zaman başlayacak? 2021 Sefere başlayan TCDD tren hatları neler?

  TCDD seferleri başladı mı, ne zaman başlayacak? 2021 Sefere başlayan TCDD tren hatları neler?

  TCDD internet sitesinde yer alan duyuruya göre Covid-19 salgını sebebiyle uzun süredir sefer yapmayan TCDD trenleri tekrar seferlere başlayacak. Yakın – Orta mesafedeki şehirler arasında korona salgını nedeniyle ara verilen bölgesel tren seferleri 20 Mart tarihinden itibaren hizmet vermeye başlıyor. Yolcu talebinin yoğun olduğu Ankara-İstanbul arasında YHT sefer sayısı da 22 Mart’tan itibaren 10’a çıkıyor. Peki, sefere başlayan TCDD tren hatları hangileri?

  TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen bölgesel trenlerde yolcuların güvenle, sağlıkla yolculuk etmeleri amacıyla her türlü tedbir alındı. Bölgesel trenlerde seyahat edecek yolcuların HES kodunu ibraz etmeleri gerekiyor. Trenler sefer öncesinde dezenfekte edilerek halkımızın hizmetine sunuluyor.

  Tüm hatlarda olduğu gibi bölgesel trenlerde de yolcuların sosyal mesafeyi koruması, el hijyenine dikkat etmesi virüsün yayılmasının önüne geçiyor.

  20 MART 2021 TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAK TCDD TREN SEFERLERİ

  Kapıkule-Halkalı,

  Adapazarı-Pendik,

  Ankara-Polatlı,

  Zonguldak-Karabük,

  Basmane’den Ödemiş, Denizli, Aydın, Uşak, Alaşehir ve Tire’ye,

  Aydın- Denizli-Söke,

  Manisa-Alaşehir,

  Eskişehir-Afyonkarahisar,

  Eskişehir-Kütahya,

  Mersin-Adana,

  Mersin-İslahiye,

  Mersin-İskenderun,

  Sivas-Divriği,

  Erzincan-Divriği,

  Kars-Akyaka “Batman-Diyarbakır arasında işleyecek bölgesel tren ise 22 Mart’ ta seferlerine başlayacak.

  YÜKSEK HIZLI TREN SEFER SAYISI ARTTIRILDI

  Ankara-İstanbul-Ankara arasında günde 8 olan YHT sefer sayısı ise 22.03.2021 tarihinden itibaren 10‘a çıkarıldı. Ankara’dan saat 12.00, Söğütlüçeşme’den saat 12.20’de hareket edecek yüksek hızlı trenler Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik ve Bostancı istasyonlarından yolcu alacak.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Rail Turkey Tr

  Rail Turkey Tr

  Adana ile Elazığ arasında çalışan ana hat treninin güzergah haritası, ayrıntılı sefer saatleri, trenin durduğu ana istasyonların tüm detayları ve bilet bilgileri:

  * EcoTransITWorld tarafından sağlanan data kullanılarak hazırlanmıştır. Güzergahta bazı değişiklikler olabilir.

  ***

  Tren hareket günleri: Her gün

  Tarifeleri güncel tutmak için gayret gösteriyoruz, ancak zaman zaman gecikmeler oluyor. Lütfen resmi tren tarifesini kontrol edin.

  ***

  İndirimler için tıklayınız

  Biletler 30 gün önceden itibaren satışa sunuluyor

  Bileti nereden alabilirim?

  WhatsApp destek hattı: +90 (507) 321 82 33

  ***

  ***

  Bu trenin durduğu ana istasyonlar:

  Bazı bilgiler değişiklik gösterebilir. Resmi bilgilere ulaşmak için lütfen tren operatörlerinin sitelerini ziyaret ediniz. Lütfen şu uyarıyı okuyunuz.

  Yazı kaynağı : tr.railturkey.org

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap