Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  acikogretim lise sinavlari ne zaman aciklanacak

  1 ziyaretçi

  acikogretim lise sinavlari ne zaman aciklanacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Milli Eğitim Bakanlığı, online olarak Açıköğretim Lise Online Sınavı 3 Temmuz 2021 tarihinde başladı, 7 Temmuz 2021 tarihinde saat 23:59’ta sona erdi.

  Sınava online katılan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı 4 not paylaştı.

  1. not: Sınav 4 gün içinde gerçekleştiğinden ötürü, bir dersin sınavını bitiren öğrenci, diğer derslerin sınavına hemen başlama gibi bir durumu yok. 4 gün içinde seçtiği derslerin sınavların istediği saatte gerçekleştirebilme hakkına sahip.

  2. Evlerinde internet olmayan öğrencilerin, okul müdürlüklerinde sınav alınma durumu gerçekleştirildi.

  3. Sınav zamanında öğrencinin kullandığı tarayıcıda sınav sayfası hariç hiçbir sayfanın açılmasına izin verilmeyeceği açıklandı. Sınav sayfası haricinde başka bir sayfanın açılması durumunda sınavın iptal edileceği MEB tarafından açıklandı.

  4. Seçilen tüm derslerin sınavlarını aynı gün içerisinde (yoğunluktan ötürü) yapılmaması gerektiğini söyleyen MEB, 4 gün içinde ders sınavlarını aralıklarla yapılmasının daha uygun olacağını açıkladı.

  Sonuçlar ne zaman açıklanır?

  Sınava dair sonuçlar için bakanlıktan resmi bir açıklama gelmezken, bir önceki online sınavı 9 gün sonra açıklandı. Sınav sonucunun 16 Temmuz 2021 tarihinde açıklanması bekleniliyor.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? 2021 3. dönem Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? 2021 3. dönem Açık Lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖL yani Açık Öğretim Lisesi 2020 - 2021 yılı 3. dönem sınavları devam ediyor. Sınavda ter döken öğrenciler AÖL sınav sonuçları için heyecanlı bekleyişe başladı. Peki AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? İşte cevabı...

  AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Açık öğretim lisesi (AÖL) online sınav giriş sayfası, 3 Temmuz’dan itibaren erişime açıldı. AÖL 3. dönem sınavlarının tarihi geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Takvime göre, AÖL 3. Dönem sınavları online olarak 3-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İlk olarak 3 Temmuz saat 09:30’dan 7 Temmuz saat 23:59'a kadar online (çevrim içi) olarak yapılacak.

  Sınavların ardından AÖL sınav sonucunu öğrenmek isteyen öğrenciler sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr/" adresinden öğrenebiliyor. AÖL sonuçları için net tarih verilmedi ancak sonuçların 15 gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

  AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER?

  Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri,
  Toplam kazanılan kredinin en az 192 veya üzeri,
  Ortak derslerin tamamını başarması ya da muaf olması gerekmektedir.
  Türk Dili ve Edebiyatı dersinde muafiyet yoktur. Türk Dili ve Edebiyatı dersi başarılması zorunlu ortak bir derstir ve bu dersten hiçbir şekilde muaf olunamaz. Bu dersin mutlaka başarılması gerekir.

  SINAVIN DEĞERLENDİRMESİ

  Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

  Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

  Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

  Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

  AÖL İTİRAZ SÜRECİYLE İLGİLİ MEB'DEN AÇIKLAMA

  AÖL için itiraz süreciyle MEB'den yapılan açıklama şu şekilde:

  Öğrenciler, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın tamamlanmasından itibaren, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içerisinde; T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

  İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

  Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilecektir.

  Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.”

  2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.haberturk.com

  Açık lise sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık öğretim lisesi sınav sonuç ekranı

  Açık lise sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL 3. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık öğretim lisesi sınav sonuç ekranı

  AÖL SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ

  Açık Öğretim Lisesi sınavlarının sonuçları genellikle 14-15 gün içinde açıklanıyor ve MEB uzantılı AÖL sistemi üzerinden duyuruluyor. Sınavların 7 Temmuz'da tamamlandığı düşünülürse, sonuçların en geç 21 Temmuz'da açıklanmış olacağı öngörülüyor.

  AÇIK LİSE ÖĞRENCİ GİRİŞ LİNKİ İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap