Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  abdulmetin balkanlıoğlu vefatı

  1 ziyaretçi

  abdulmetin balkanlıoğlu vefatı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

  Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

  Tarihçe

  Gizlilik ve çerez

  Aydınlatma politikası

  Podcast

  Dosyalar

  Habercilik ve KVKK İlkeleri

  Yayın ilkeleri

  Künye

  Sosyal medya

  Basın odası

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Abdülmetin Balkanlıoğlu hayatını kaybetti

  Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir ne zaman öldü ölüm twitter'da TT oldu

  Abdülmetin Balkanlıoğlu kimdir ne zaman öldü ölüm twitter'da TT oldu

  Vaazlarda bulunan ve kendine has uslubu ile çok sayıda ilim adamı yetiştiren Abdülmetin Balkanlıoğlu bugün ölümünün 1. yılında sevenler ve ailesi tarafından anılıyor. Kalp krizi sonucu vefat eden Abdülmetin Balkanlıoğlu twitter'da TT oldu. İşte Abdülmetin Balkanlıoğlu hakkında merak edilenler...

  Kendisine has uslübuyla vaazlarda bulunan ve çok sayıda ilim adamının yetişmesinde emeği olan Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir, aslen nereli ve ne zaman neden öldü soruları twitter'da TT olmasının ardından merak konusu oldu. 

  Abdulmetin Balkanlıoğlu kimdir: Abdulmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi.

  1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.

  1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı.

  Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı.

  1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı.

  Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü.

  Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdulmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı.

  Şu an çeşitli yerlerde sohbetlerine devam eden Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

  20.06.2018 tarihinde Abdulmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti.

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  İsmailağa Cemaati'nin önemli isimlerinden biri olan ve kendine özgü sohbetlerle milyonlarca vatandaşın sevgisini kazanan Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın Türk bayrağına sarılı naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm dikkatlerden kaçmadı.

  Dün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın cenazesi ikindi namazına müteakiben Fatih Camii'de kılınacak. Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun naaşı Sakızağacı Şehitliğinde toprağa verilecek.

  Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi’nin naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi. 

  ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

  Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, 20 Haziran 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Abdulmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği öğrenildi.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap