Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  abdullah öcalan son dakika haberleri

  1 ziyaretçi

  abdullah öcalan son dakika haberleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Abdullah Öcalan

  Abdullah Öcalan

  Abdullah Öcalan haberleri sayfasında Abdullah Öcalan hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 11497 Abdullah Öcalan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

  Abdullah Öcalan (d. 14 Nisan 1949, Halfeti) veya zaman zaman kullanılan kısa adıyla Apo, PKK'nın kurucularından biri ve ilk lideri.

  1999 yılında Nairobi'de Kenya güvenlik birimlerince yakalanması sonrasında, 15 Şubat 1999 günü Türk güvenlik görevlilerine teslim edilerek Türkiye'ye getirildi. 28 Nisan 1999'da, Türk Ceza Kanunu'nun 125. maddesine göre vatana ihanet suçu gereğince hakkında idam cezası istendi. 29 Haziran 1999'da "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçuyla idama mahkûm edilse de, Avrupa Birliği uyum yasaları gereğince cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrildi. Günümüzde İmralı Cezaevi'nde hapis yatmaktadır.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Abdullah Öcalan

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap