Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  abd enflasyon verileri ne zaman açiklanir 2022

  1 ziyaretçi

  abd enflasyon verileri ne zaman açiklanir 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ABD enflasyon verileri 2022 ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Piyasalar ABD enflasyonuna odaklandı!

  ABD enflasyon verileri 2022 ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Piyasalar ABD enflasyonuna odaklandı!

  ABD enflasyon verisi, pek çok finansal göstergeyi etkileyecek olmasından dolayı, Türkiye'deki yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. ABD enflasyon verisi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) beklenen faiz artırımının zamanlaması açısından önemli. Ardından perşembe günü açıklanacak üretici fiyatları endeksi verisi de yine yüksek önemde takip edilecek. FED Başkanı Jerome Powell'ın dünkü konuşmasında, “Araçlarımızı ekonomiyi ve güçlü bir iş gücü piyasasını desteklemek, yüksek enflasyonun kalıcı hale gelmesini önlemek için kullanacağız" şeklindeki değerlendirmesi öne çıktı.

  ABD ENFLASYON VERİSİ SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

  Altın yatırımcısı için haftanın en kritik verisi, bugün Türkiye saati ile 16:30’da açıklanacak olan ABD enflasyon verisi. Uzmanların değerlendirmelerine göre, ABD enflasyon verisi, ABD Merkez Bankası’nın (FED) beklenen faiz artırımının zamanlaması açısından önemli. Beklentilerin üzerinde gelen veri; bir yandan FED faiz artırımının tahmin edilenden daha erken olma ihtimalini kuvvetlendirirken, diğer yandan da ons altın fiyatlarında yukarı yönlü bir harekete sebep olabilir.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Altın ve Dolar Bu Saati Bekliyor! ABD Ocak 2022 Enflasyon Ne Zaman Açıklanacak?

  Altın ve Dolar Bu Saati Bekliyor! ABD Ocak 2022 Enflasyon Ne Zaman Açıklanacak?

  FED Başkanı Jerome Powell tarafından dün senatoda yapılan konuşmada faiz artırımı mesajları sonrasında ABD Ocak enflasyon verileri daha da önem kazanmıştı. Hem dolar kuru hem de altın fiyatları için kritik öneme sahip olan enflasyon rakamları için geri sayım başladı. 

  Amerikan Merkez Bankası FED tarafından yapılacak olan toplantı sonrasında açıklanacak FED Ocak faiz kararı öncesi en önemli öncü veri olan enflasyon bugün belli olacak. Enflasyon rakamlarında yaşanan yükselişin devam edip etmeyeceği ya da beklentilerin üzerine çıkıp çıkmayacağı gibi kriterler Ocak 2022 FED Faiz Kararı için de yön gösterecek, erken faiz artırımı ihtimalini ortaya koyacak. 

  ABD OCAK ENFLASYON VERİLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK, AMERİKA OCAK AYI ENFLASYONU SAAT KAÇTA BELLİ OLACAK?

  Dolar kurunun tüm dünyada hakim para birimi olması ve rezerv para olarak kullanılması nedeni ile Amerika'nın alacağı karar tüm küresel piyasalar tarafından yakından takip edilirken yine açıklanacak ekonomik verilerde büyük önem taşıyor. Amerika'da enflasyon rakamlarının büyük bir hızla yükselişe geçmesinin ardından erken faiz artırımı ihtimali ortaya çıkmıştı. 

  Açıklanacak olan Ocak ayı enflasyonu rakamının da beklentilerin üzerinde çıkması durumunda Ocak ayı FED faiz kararı için erken artırım ihtimali ortaya çıkacak. Güçlü dolar ve zayıflayan altın senaryosu piyasalar tarafından fiyatlanacak. Bu nedenle açıklanacak olan enflasyon kararı hem dolar yatırımı olan hem de altını olan ya da almak isteyen kişiler tarafından yakından takip ediliyor. 

  abd enflasyon

  AMERİKA'DA ENFLASYON VERİLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Büyük bir merakla beklenen enflasyon verileri Amerika'da tarafından Türkiye Saati ile bugün saat 16:30'da ilan edilecek. Yapılacak olan açıklama sonrasında piyasalarda sert fiyatlamalar yaşanması bekleniyor. 

  ABD ENFLASYON BEKLENTİSİ OCAK 2022! AMERİKA'DA ENFLASYON ORANI ARTARSA NE OLUR?

  Amerika'da Ocak 2022 enflasyon tahmini beklentisi yüzde 7 olarak açıklandı. ABD enflasyon verileri arasında açıklanan son rakam olan Aralık 2022 enflasyon verisi ise yüzde 6,8 olarak ilan edilmişti. Bugün açıklanacak olan veri öncesinde ekonomistler enflasyonda yükselişin süreceği yönünde tahminde bulundu. 

  Amerika'da enflasyonun yükselmesi durumunda FED faiz artırımı kararının erken çıkması ve varlık alımlarının sonlandırılması bekleniyor. Bu da gelişmekte olan ülkelere giden fazla paranın kesilmesi, TL'nin de içinde olduğu gelişmekte olan para birimlerinin değer kaybetmesi, altın fiyatlarının düşmesi anlamına geliyor.

  Yazı kaynağı : www.emlak365.com

  ABD enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Altın için kritik gün: "Aralık ABD enflasyon verisi ne oldu, ne kadar oldu?"

  ABD enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Altın için kritik gün:

  Powell, ekonominin artık son derece destekleyici politikaya ihtiyacı olmadığını belirterek, enflasyonun beklenenden daha uzun süre yüksek seyretmesi halinde zaman içinde faiz oranlarını daha fazla artırmak zorunda kalabileceklerini ifade etti.

  Yüksek enflasyonun maksimum istihdam ve uzun süreli genişlemenin sağlanmasına yönelik ciddi bir tehdit olduğunu ifade kaydeden Powell, enflasyonu düşürmek için bankanın gereken araçlarını kullanacaklarını söyledi.

  Powell, işlerin beklendiği gibi gelişmesi halinde politikayı normalleştireceklerini vurgulayarak, mart ayında varlık alımlarını sonlandıracaklarını, yıl boyunca faiz oranlarını artıracaklarını ve bu yıl içinde bir noktada bilançonun küçülmesine imkan verebileceklerini ifade etti.

  Öte yandan, Powell konuşmasında ilk faiz artışının ne zaman olması gerektiğine ilişkin bir ipucu vermedi.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap