Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  abdülmetin balkanlıoğlu cenazesi

  1 ziyaretçi

  abdülmetin balkanlıoğlu cenazesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Abdulmetin Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Anadolu Ajansı

  Abdulmetin Balkanlıoğlu son yolculuğuna uğurlandı - Anadolu Ajansı

  Tarihçe

  Gizlilik ve çerez

  Aydınlatma politikası

  Podcast

  Dosyalar

  Habercilik ve KVKK İlkeleri

  Yayın ilkeleri

  Künye

  Sosyal medya

  Basın odası

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  İsmailağa Cemaati'nin önemli isimlerinden biri olan ve kendine özgü sohbetlerle milyonlarca vatandaşın sevgisini kazanan Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın Türk bayrağına sarılı naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm dikkatlerden kaçmadı.

  Dün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın cenazesi ikindi namazına müteakiben Fatih Camii'de kılınacak. Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun naaşı Sakızağacı Şehitliğinde toprağa verilecek.

  Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi’nin naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi. 

  ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

  Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, 20 Haziran 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Abdulmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği öğrenildi.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  İsmailağa'nın ünlü hocasının dün cenazesi vardı ama Cübbeli 3 gündür tatil keyfinde

  İsmailağa'nın ünlü hocasının dün cenazesi vardı ama Cübbeli 3 gündür tatil keyfinde

  İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden, Cemaat içindeki “Abdülmetin” adıyla tanınan Metin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle 60 yaşında hayatını kaybetmişti. Metin Balkanlıoğlu’nun cenaze namazı dün Fatih Camii’ndeki ikindi namazının ardından kılındı.

  Cenaze namazına birçok siyasi ve cemaatin müritleri katılırken, İsmailağa Cemaati’nin ünlü ismi “Cübbeli Ahmet” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün cenaze törenine katılmadı.

  Balkanlıoğlu'nun cenaze töreninin olduğu saatlerde “Cübbeli Ahmet”in de Antalya’da tatilde olduğu öğrenildi. 3 gündür Antalya'da bulunan Ahmet Mahmut Ünlü ve beraberindekiler, günübirlik turlar için yat kiraladı. Ahmet Mahmut Ünlü ve beraberindekiler, dün de beyaz bir yata binip Sıçan Adası'nın etrafında tur attı. Akşam saatlerinde dönen 7 kişilik grup, lüks araçlarla kaldıkları otele gitti.

  BALKANLIOĞLU'DAN VE CÜBBELİ'DEN BİRBİRLERİNE SERT ELEŞTİRİLER

  Hayatını kaybeden Metin Balkanlıoğlu ile Ahmet Mahmut Ünlü, aylar önce karşılıklı çok sert açıklamalarda bulunmuştu. Metin Balkanlıoğlu, Ahmet Mahmut Ünlü’yü, sohbetlerinde 6 yaşında çocukla evlenilebileceğini, asansörde halvet olabileceği gibi skandal sözler sarfeden Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız nedeniyle hedef alarak şöyle demişti:

  “Başımızın belası adam, başımızın belası… Paraya ve şöhrete tapan bir adam desem yeridir. Ne Mahmut Efendi’yle bir alakası var, istismardan başka bir şey yok. Kendi başına buyruk. Eline mikrofonu alan istediği gibi konuşuyor.”

  “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de Metin Balkanlıoğlu yanıt verdi. “Herkes bekliyor, benim bir hoca hakkında reddiye yapacak mıyım, yapmayacak mıyım? Yapmayacağım” diyen Ünlü şöyle devam etti:

  “Anamın cenazesinde konuşturmuşum, kızımın düğününde konuşturmuşum, hatta geçenlerde biz salıya aldık da hoca efendilerin sohbetine çatıyor biz yine perşembeye dönelim, dedim mi demedim mi? Ben bu niyette bir adamım ama benim hakkımda bir konuşma çıktı, aman yarabbi, ne Sözcü gazetesi yapar ne Halktv yapar, bin türlü iftira…”

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap