Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  abdülmetin balkanlıoğlu ölümü

  1 ziyaretçi

  abdülmetin balkanlıoğlu ölümü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

  Abdülmetin Balkanlıoğlu vefat etti

  Tarihçe

  Gizlilik ve çerez

  Aydınlatma politikası

  Podcast

  Dosyalar

  Habercilik ve KVKK İlkeleri

  Yayın ilkeleri

  Künye

  Sosyal medya

  Basın odası

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Abdülmetin Balkanlıoğlu hayatını kaybetti

  Bayram değil seyran değil bu video şimdi nereden çıktı

  Bayram değil seyran değil bu video şimdi nereden çıktı

  İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden, Cemaat içinde “Abdülmetin” adıyla tanınan Metin Balkanlıoğlu 2018 yılında Haziran ayında geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.

  Bugün İsmailağa Cemaati’nin resmi sosyal medya hesabından da dikkat çeken bir paylaşım yapıldı. Cemaat, Metin Balkanlıoğlu’nun konuşmasından eski bir görüntüyü yine Balkanlıoğlu’nun “Zevkleri, keyifleri damardan verdiler insanlara!” sözleri ile aktarıldı.

  İsmailağa Cemaati’nin resmi hesabından yapılan Metin Balkanlıoğlu paylaşımı, “Cemaat içindeki kavgada kimlere mesaj veriliyor?” sorusuna neden oldu.

  CÜBBELİ AHMET’E CEMAAT İÇİNDEN GÖNDERME Mİ YAPILDI

  Metin Balkanlıoğlu hayatını kaybetmeden sadece 2-3 ay önce kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile çok sert tartışma yaşamıştı.

  Balkanlıoğlu, sosyal medyada yayımladığı konuşmasında Cübbeli Ahmet için, “Başımızın belası adam, başımızın belası… Paraya ve şöhrete tapan bir adam desem yeridir. Ne Mahmut Efendi’yle bir alakası var, istismardan başka bir şey yok. Kendi başına buyruk” demişti. Cübbeli Ahmet de, yanıt olarak Balkanlıoğlu’na “Anamın cenazesinde konuşturmuşum, kızımın düğününde konuşturmuşum, hatta geçenlerde biz salıya aldık da hoca efendilerin sohbetine çatıyor biz yine perşembeye dönelim, dedim mi demedim mi? Ben bu niyette bir adamım ama benim hakkımda bir konuşma çıktı, aman yarabbi, ne Sözcü gazetesi yapar ne Halktv yapar, bin türlü iftira…” ifadeleriyle yüklenmişti.

  Balkanlıoğlu da yine Cübbeli’ye sert çıkarak, “Sıkıysa açıklasınlar mal varlıklarını, öyle konuşmakla olmuyor bu iş” demişti.

  Bu kavgadan sadece 3 ay sonra Metin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Balkanlıoğlu’nun cenazesine birçok siyasi ve cemaatin müritleri katılırken, Cübbeli Ahmet cenazeye katılmayarak Antalya’ya tatile gitmişti. Bu durum da cemaat içinde tartışmalara neden olmuştu.

  Odatv.com

  Yazı kaynağı : www.odatv4.com

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun cenazesi taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi

  İsmailağa Cemaati'nin önemli isimlerinden biri olan ve kendine özgü sohbetlerle milyonlarca vatandaşın sevgisini kazanan Abdülmetin Balkanlıoğlu geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın Türk bayrağına sarılı naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm dikkatlerden kaçmadı.

  Dün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Abdülmetin Balkanlıoğlu, yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hoca'nın cenazesi ikindi namazına müteakiben Fatih Camii'de kılınacak. Abdülmetin Balkanlıoğlu'nun naaşı Sakızağacı Şehitliğinde toprağa verilecek.

  Abdulmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi’nin naaşı taşınırken yüzündeki tebessüm böyle görüntülendi. 

  ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU KİMDİR?

  Abdülmetin Balkanlıoğlu, 1958 senesinde Sungurlu’ya bağlı Aşağıfındıklı’da dünyaya geldi. 1977 senesinde Çorum İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi.1986 senesinde girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni yarıda bıraktı. Arapça eğitimini Emin Saraç Hoca'dan alan Balkanlıoğlu 1977 tarihinde Şile’de Ağca Hacıköyü’nde imamlık vazifesine başladı. 1978 senesinde Sarıyer Rumeli Efendi Köyü Camii'nde görev yapan Balkanlıoğlu, 1980 senesinde Eminönü Hoşkadem Camii’nde, 1983′de de Fatih Müftülüğü’ne bağlı Acemoğlu Camii’nde görev aldı. Bu dönemde Fatih Din Görevlileri Dernek Başkanlığı’nı yürüttü. Daha sonra, Küçükçekmece ilçesine bağlı Kayabaşı Köyü’ne tayin olan Abdülmetin Balkanlıoğlu, oradan da emekliye ayrıldı. Abdulmetin Balkanlıoğlu evli ve iki çocuk babasıdır. Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi, 20 Haziran 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Abdulmetin Balkanlıoğlu'nun Çapa Tıp Fakültesi hastanesinde vefat ettiği öğrenildi.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap