Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ağustos ayı evde bakım maaşı yatan iller

  1 ziyaretçi

  ağustos ayı evde bakım maaşı yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi Ağustos 2022: E devlet ile Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi Ağustos 2022: E devlet ile Evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

  EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

  Bayrama sayılı saatler kala merak edilen evde bakım maaşı ne zaman ödenecek sorusu gündemdeki yerini koruyor.

  Geçtiğimiz gün gerçekleşen Kabine Toplantısı ardından yaşlı ve engelli aylıklarının bayram öncesinde yatacağı duyurulmuştu.

  Evde bakım maaşı her ayın 15'i ile 30'u arasında yatırılıyor. Bu sene Kurban Bayramı 9-12 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. Geçtiğimiz senelerde bakım parası bayram öncesinde ödenmişti.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım parasının bu sene de bayram öncesinde yatması bekleniyor.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Evde bakım maaşı ne zaman verilecek? Ağustos ayı evde bakım aylığı yatan iller...

  Evde bakım maaşı ne zaman verilecek? Ağustos ayı evde bakım aylığı yatan iller...

  Bir takım şartları taşıyan vatandaşlara devlet tarafından her ay düzenli olarak ödenen evde bakım maaşı Temmuz ayında yeniden zamlandı ve 2.706 TL'den 3.340 TL'ye yükseldi. Evde bakım maaşları  her ayın 15'inde ve takip eden günlerinde yatmaktadır. İşte evde bakım maaşı hakkında önemli bilgiler…

  EVDE BAKIM MAAŞI 3.340 LİRA OLDU!

  Temmuz ayı itibariyle evde bakım maaşı 2.706 TL'den 3.340 TL'ye yükseldi.

  EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

  Evde bakım maaşı her ayın 15'inde ve takip eden günlerinde yatmaktadır. Ağustos ayına dair ödemeler başladığında il il ödemelerin listesini sizlerle paylaşacağız.

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

  Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazan yere tıklayabilirsiniz.

  SMS İle Sorgulama:

  Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

  EVDE BAKIM AYLIĞINI KİMLER ALABİLİR?

  Bu yardımdan yararlanmak için de en az yüzde 50 engelli ve ağır engelli olunması ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerindeki bakım hizmetleri değerlendirme heyeti tarafından bakıma ihtiyacı olan kişinin engelli olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Sağlık kurulu raporunda mutlaka ‘ağır engelli’ ibaresinin yer alması gerekiyor. Yüzde 50’den daha düşük engelli olanlara ise evde bakım maaşı ödenmiyor.

  Bu yardımdan hane içindeki kişi başına düşen ortalama aylık geliri, asgari ücretin aylık net tutarının üçte ikisinden daha az olan kişiler yararlanabiliyor.

  Bu konuda son yapılan değişikliklerle de üvey akrabalar da evde bakım parası alabiliyor. Yine yapılan değişiklikle engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için engelli sağlık raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını evde bakım yardımından faydalanabilir. 

  18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakını yardım alabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ağustos 2022

  Evde Bakım Maaşı Yatan İller Ağustos 2022

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi belli oldukça yazımız güncellenmektedir. Evde bakım maaşının banka hesaplarına geçmesini bekleyen bireyler, Ağustos evde bakım maaşı yatan iller listesinin hangileri olduklarını merak etmektedir.

  2022 Ağustos ayı evde bakım maaşı yattı mı, Ağustos 2022 evde bakım parası ne kadar, 2022 Ağustos evde bakıcı paraları ve evde bakım hizmetleri tutarı hakkında güncel bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

  Evde bakım maaşı ne zaman yatar?

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından. evde bakım maaşları her ayın 15 ile 31 arası hak sahibi kişilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

  Evde bakım maaşı ne zaman yatacak?

  Engelli ve hasta yakınlarına bakan bakıcıların, alacakları bakım parasının ne zaman yatırılacağı merak edilenler arasında. 2022 ağustos evde bakım maaşları için ödeme tarihleri 15 Ağustos ile 31 Ağustos arası hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

  Evde bakım maaşı ne kadar oldu?

  2022 yılı 2. dönem asgari ücret ara zammı ile beraber evde bakım maaşına yapılan zam oranı da netleşti. Buna göre Temmuz ayı itibari ile geçerli olan evde bakım maaşı şu şekildedir;

  Evde bakım maaşı sorgulaması nasıl yapılır?

  Evde bakım maaşınızı e-devlet kapısı üzerinden sorgulamanız mümkündür. T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak;

  ADIM 1 – Arama kısmına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazınız,

  ADIM 2 – İlgili bölüm sayfası karşınıza geldiğinde evde bakım ödeme bilgisi görüntülenecektir.

  Evde bakım parası yatan iller Ağustos 2022

  Evde bakım maaşı yatan iller listesi değerli ziyaretçilerinin yorumlarına göre güncellenmektedir, bu nedenle bulunduğunuz ilin sosyal hizmetler müdürlüğünden ve SYDV üzerinden doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Siz de konumuza yorum yaparak evde bakım maaşı yatan iller listesinin güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

  Yatan iller için tablo bilgisi şu şekildedir;

  Yeşil olarak belirtilen ifadeler için yattığını, X olarak belirtilen kırmızı ifadeler ise yatmadığını göstermektedir.

  Evde bakım maaşı yatan iller Ağustos 2022

  Ödemelerin başlanması ile beraber alt kısımda yer alan iller “Ağustos” ayı için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde yatabilir, çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında bilgiler gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır.

  Engelli evde bakım maaşları her ay sabit bir günde banka hesaplarına yatırılmadığı için, evde bakım maaşı alan engelli dostlarımız, maaşların hangi illerimiz de yattığını takip etmek, yaşadığı ilde maaşların yatıp yatmadığını öğrenmek içi sürekli olarak belirli haber kaynaklarını ve engelli sitelerini takip etmek zorunda kalıyor.

  Evde bakım maaşı yatan iller güncel

  Güncelleme : 04.08.2022 (Bilgi akışı ziyaretçilerimizden gelen bildirimlere göre yapılmaktadır.) – Sorumluluk Kabul edilmez.

  Ağustos ayı evde bakım parası ödemeleri henüz gerçekleşmemiştir.

  Sitemizin değerli ziyaretçileri olarak sizde, kendi ilinizde evde bakım maaşınız yattığı zaman bu konu altına yorum yazarsanız;

  Evde bakım maaşları yattıkça konuyu sürekli güncelleyeceğiz ve son güncelleme tarihini ekleyeceğiz. Böylece evde bakım maaşı yatmasını bekleyen engelli dostlarımıza bir nebze olsun destek oluruz.

  Bakım maaşlarına zam var mı, evde bakım maaşı ne zaman yatar şeklindeki tüm sorularınızı bizlere sorabilir ve konu hakkında bilgiler almak ve yorum yapmak isteyenler ziyaretçilerimiz bu konu üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.engelli.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap