Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ağrı doğubayazıt son dakika

  1 ziyaretçi

  ağrı doğubayazıt son dakika bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Doğubayazıt

  Doğubeyazıt Haberleri

  Ağrı’da askeri araç devrildi: 2 şehit

  Ağrı’da askeri araç devrildi: 2 şehit

  Ağrı’da askeri araç devrildi: 2 şehit

  Türkiye-İran hududundaki sınır duvarı bölgesinde devriye görevi yapılan askeri araç, buzlanma nedeniyle kayarak uçuruma yuvarlandı. Kazada yaralanan 2 asker, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

  Kaza, öğle saatlerinde Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki sınır duvarı bölgesinde meydana geldi. İran sınırındaki hudut duvarında devriye görevi yapılan, Kozlu Karakolu Gökay Taburu’na ait askeri araç, buzlanma nedeniyle kayıp uçuruma devrildi.

  Kazada yaralanan 2 asker, Doğubayazıt Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Askerler, hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

  Şehit askerlerin cenazelerinin, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirileceği belirtildi. Şehit askerlerin Yozgat ve Hatay nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi.

  ACI HABER BABA EVİNE ULAŞTI

  Şehit olan Sözleşmeli Ulaştırma Er Ali Arslan’ın Yozgat’ın Çekerek ilçesindeki ailesine şehadet haberi ulaştı.

  Askeri yetkililer, şehit Arslan’ın (27) Kuzgun köyündeki babaevine gelerek, annesi Kadiriye Arslan ve yakınlarına acı haberi verdi.

  Türk bayrağı asılan evin önünde bir ambulans ve sağlık ekipleri hazır bekletilirken, şehit haberini duyan vatandaşlar da eve taziyeye gelmeye başladı. Şehidin babası Osman Arslan’ın 2010’da vefat ettiği belirtildi.

  HATAY’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

  Şehit olan 2 askerden Uzman Çavuş Muammer Ay’ın (26) acı haberi, Hatay’daki ailesine verildi. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen şehit Ay’ın Antakya ilçesi Akasya Mahallesi’ndeki babaevine giden yetkililer, aileye şehadet haberini verdi. Ailenin oturduğu sokağa ve eve, Türk bayrağı asıldı. Şehit Muammer Ay’ın cenazesi, yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek. (DHA-AA)

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Doğubeyazıt

  Doğubayazıt Haber

  Doğubayazıt Haber

  Doğubayazıt haber ve gelişmelerinin bulunduğu sitemizde ilçenin komşuları şu şekildedir; Doğusunda İran, güneyinde İran ve Van (Muradiye-Çaldıran), batısında Diyadin ve Taşlıçay, kuzeyinde Tuzluca, Iğdır ve Aralık vardır.

  Doğubayazıt, Ağrı iline bağlı bir ilçe, aynı ilçenin merkezi ve günümüzde merkezinin Karaköse'ye taşınmasının ardından adı Ağrı olarak değiştirilen Bayazıt ilinin eski merkezidir. Anadolu'nun doğusunda, Avrupa E-yolu E80 transit yolu üzerinde kurulmuştur.

  Dağları: Büyük Ağrı Dağı (5,137 m) Küçükağrı Dağı (3,896 m) Kale tepe (3,196 m) Arı dağı (2,934 m) Tendürek Dağı (3,533 m) ve Göller tepe (2,643 m) Doğubayazıt dağlarının en önemli yükseltileridir.

  Doğubayazıt ovası ve bu ovanın birer uzantısı olan Sarısu vadisi, Masun ve Sürbahan çıkıntıları ilçenin düzlüklerini oluşturur.

  Doğubayazıt, Ağrı'nın doğu ucunda olduğundan, Türkiye- İran transit yolunun (E-80) en son durak yeridir. İlçe merkezi, Ağrı'ya 95 km, gümrük kapısı olan Gürbulak Sınır Kapısı'na 35 km uzaklıktadır.

  Kültür Turizm: Doğubayazıt doğal güzellikler ve tarihi yapılar yönünden zengindir. Ağrı Dağı, Meteor çukuru, Buz mağarası, Nuh'un Gemisi ile eski Beyazıt Kalesi, İshak Paşa Sarayı, Eski Beyazıt Cami, Giriktepe üzerinde bulunan Urartu krallarından İspuni ve oğlu Menua'nın müşterek idare devirlerine ait olduğu anlaşılan (MÖ 906-815 tarihlerine ait) tapınak ve saray kalıntıları bunların ünlüleridir.

  Ahmed-i Hani'nin türbesi de çokça ziyaretçiyi barındırır. Dünyanın en büyük dağlarından olan Ağrı Dağı'da her yıl çok sayıda doğa sporları sevenleri barındırır. Eski Beyazıt'taki Ahmed-i Hani Seslitaş köyündeki Halife Yusuf'un türbeleri ziyaret edilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.diyadinnet.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap