Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aöl mezuniyet sorgulama

  1 ziyaretçi

  aöl mezuniyet sorgulama bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama

  Açık Öğretim Lisesi diploması nasıl alınır? AÖL mezuniyet kredisi sorgulama ve hesaplama

  Açık Lise Diploma Nasıl Alınır?

  acik lise diploma islemleri

  Açık Öğretim Lisesinden Mezun oldum, Diplomamı Nereden ve Ne Zaman Alabilirim?

  Açık Liseden mezun olarak diploma almayı hakeden öğrencilerin diplomaları, imtihan neticeleri açıklandıktan iki ay sonra ( bu süreç iş ve işlemlerin yoğunluğuna göre 3-4 aya kadar uzayabilir) Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğünce  öğrencilerin belirttiği adres illerinde tespit edilen Merkez Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğüne gönderilmektedir.

  Daha evvelki dönemlerde mezun olup diplomasını alamayan öğrencilerin Açık Öğretim Lisesine bir dilekçe ile müracaat ederek diplomalarını Açık Öğretim Lisesi İrtibat Bürolarından birine gönderilmesini istemeleri gerekmektedir.

  Hem de öğrencinin şahsen ya da noterden vekil tayin edilen bireyin başvurması ile Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü Emniyet Mah. Milas Sokak No:21 (Konya Yolu Üzeri – Gazi Hastanesi Karşısı)  Teknikokullar/Ankara adresinden diplomasını teslim alabilir.

  AÖL Çıkmış Soruları çözmek için tıklayınız..

  Lise Diplomamı Teslim Almaya Giderken Yanımda Olması Gereken Belgeler Nelerdir?

  Diplomasını teslim almaya gidecek öğrencinin yanında, içersinde bulunulan yıl için tespit edilen Diploma Harç Ücretini ödediğini gösteren dekont kesinlikle bulunmalıdır.

  Eğer öğrenci daha eskiden Açık Liseden Çıkma Belgesi (Geçici Mezuniyet Belgesi) almış ise Çıkma Belgesini alırken alakalı harcı ödemiş bulunduğundan, tekrardan her hangi bir ödeme yapmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurup, diplomasını alabilir.

  Diplomayı öğrenci yerine başka biri alacaksa, alacak şahıs noterden vekil tayin edilmelidir. Vekilin noterden alınan vekaletname ve yukarıda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir.

  AÖL Diploması Nasıl Alınır?

  Açık Öğretim Lisesinden aldığım Diplomamı Kaybettim, Ne Yapmalıyım?

  Açık Lise öğrencileri, Açık Öğretim Lisesinden daha evvelce almış oldukları  diplomayı kaybettikleri taktirde, diploma yerine sayılan Diploma Kayıp Belgesi alabilirler. Bu belgeyi alabilmek amacıyla bir dilekçe yazmaları ve bu dilekçeyle Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta yolu ile ya da şahsen başvurmaları gerekir.

  Dilekçenin ekinde rastgele bir  gazeteye verdiği zayi ilanı yoksa, dilekçede “gazete ilanı vermediğimden ötürü doğabilecek hukuki mesuliyet bana ait olmak üzere,” ifadesi yer almalı, TC Kimlik No ve Öğrenci No beyan edilmelidir. Söz konusu Diploma Kayıp Belgesi şayet öğrencinin dışında başka biri tarafından alınacaksa, alakalı şahıs kesinlikle noterden vekil tayin edilmelidir. AÖL müdürlüğünce Faksla oluşturulan başvurular hiçbir şekilde öneme alınmamaktadır. 

  Açık Lise diploma notu nasıl hesaplanır öğrenmek istiyorsanız AÖL diploma notu hesaplama başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Açık Liseden Mezun Oldum Fakat Diplomamı Almadım, Ne Yapmalıyım?

  Mezun olan öğrenciler diplomalarını Açık Öğretim Lisesine bildirdikleri adres ilindeki Merkez Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğünden alabilmektedirler.

  Diploma, söz konusu Halk Eğitim Merkezinde bulunmuyor ise;

  Diploma basılmamış olabilir. Basılmama nedeni öğrencinin dosyasında bulunması gereken belge ve bilgilerde kusur olmasıdır. İlgili sorunun ne olduğu hakkında, ALO 147 ‘ yi  arayarak bilgi alınabilir. Eksik bilgi ve belgelerin Halk Eğitim Merkezi vasıtasıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi durumunda diploma basılacak ve alakalı Halk Eğitim Merkezine gönderilecektir.
   

  Diploma Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü arşivinde olabilir. 2008 senesindan evvelce mezun olan fakat diplomalarını Halk Eğitim Merkezlerinden alamamış olan öğrencilerin diplomaları Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü arşivinde bulunmaktadır.

  Dilekçe örnekleri başlığında bulunan “Diploma İade İsteği” dilekçesinin doldurulup Halk Eğitim Merkezi Kanalıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi durumunda diploma, istenilen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne gönderilecektir.

  Değişik Nedenlerle Diplomasını Almamış / Alamamış Öğrenciler;

  Açık Öğretim Lisesinden farklı dönemlerde mezun olmuş fakat belge/bilgi eksikliği nedeniyle diplomaları basılamayan ya da zamanı içersinde irtibat bürolarından alınmadığı amacıyla diplomaları AÖL Müdürlüğüne geri gönderilen öğrencilerden dilekçe ile başvuranlar;

  •Diploma Bilgileri kısmında diplomanın nerede bulunduğu ve gönderildiği tarih kısmı boş olan öğrencilere AÖL Müdürlüğünce detaylı bilgi verilecektir.


  • Öğrenci girişinden sisteme giriş yaptıktan sonra, “MEZUNİYET İŞLEMLERİ” menüsü altında tespit edilen, “Diploma Bilgileri” seçeneğinden bilgilerini görebilirler.


  Diploma Harcı Ücreti Ne kadardır? Harç Ücretini Nereye Ödeyeceğim?

  Açık Öğretim Lisesinden mezun olup diploma almaya hak kazanan öğrencilerden, 2013 yılı boyunca diploma harç bedeli olarak 10 TL alınacaktır.2014 yılından sonra başlayanlardan harç parası alınmamaktadır.
  AÖL Diploma harç ücreti Ziraat Bankası , Halk Bankası ya da Vakıflar Bankasına T.C. Kimlik numarası belirtilerek yatırılacaktır.

  Diğer yazılarımız:

  AÖL Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

  Açık Lise Muaf Ders Ne Demek?

  AÖL Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

  Açık Lise Ders Seçimi Nasıl Yapılır?

  Açık Liseye Yeni Kayıt Nasıl Yapılır?

  Yazı kaynağı : aolrehber.com

  AÖL Sınav

  Açık Öğretim Lise Diploması Sorgulamak için Tıklayınız

  Diploma Bilgilerinizi Sorgulamak için Yukarıdaki Ekrana Ya da Linke Tıklayınız

  Not: Bu bölümde 2008 yılından sonra örgün ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin ve Açık ortaöğretim kurumlarının diploma bilgileri sorgulanabilmektedir.

  Yazı kaynağı : aolsinav.com

  AÖL mezuniyet belgesi sorgulama: E devlet Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama

  AÖL mezuniyet belgesi sorgulama: E devlet Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama

  AÖL mezuniyet belgesi sorgulama: E devlet Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama

  Milyonlarca kişinin hızlı ve kolay erişim için kullandığı e Devlet Kapısı Açık öğretim öğrencilerine mezuniyet belgesi sorgulama kolaylığı sağlıyor. E devlet'in Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı işbirliği sonucu ortaya çıkan hizmet ile iş başvurusu, bazı resmi kurumlara başvuru için kullanılan mezuniyet belgesi elde edilebilir. İşte Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama sayfası...

  Mezuniyet belgesi özellikle iş başvurularında bulundurulması gereken zorunlu evraklar arasında bulunuyor. Mezuniyet belgesi kişinin son mezun olduğu okulu gösteren, diploma öncesi alınabilen ve diploma yerine kullanılabilen bir belgedir. Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama işlemi e Devlet üzerinen yapılabiliyor. E Devlet’in internet ortamına taşıdığı bu işlemi 1-2 dakikanızı ayırarak halledebilirsiniz. İşte Açık öğretim liseleri mezuniyet belgesi sorgulama işlemi yapmak için bilmeniz gerekenler…

  AÖL MEZUNİYET BELGESİ SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

  – e Devlet Kapısı’na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.

  – Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Açık Öğretim Liseleri Mezuniyet Belgesi Sorgulama” yazın (Sayfaya direkt gitmek için:

  (https://www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-acik-ogretim-liseleri-mezuniyet-belgesi-sorgulama)

  – Açılan sayfada mezuniyet belgesinizi görüntüleyecekseniz.

  MEZUNİYET BELGESİ NEDİR?

  Eğitim gördüğünüz okuldan mezun olduğunuzu kanıtlayan belge anlamına gelen mezuniyet belgesi diploma öncesi verilir. Burada amaç öğrenciyi diploma hazırlanana kadar madur etmemektir. Diplomanın hazırlanması öğrenciye teslim edilmesi süresi kurumdan kuruma değişir. Bu nedenle birçok resmi işlem için diploma yerine mezuniyet belgesi kullanılır.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap