Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aöf sınavsız ikinci üniversite bölümleri

  1 ziyaretçi

  aöf sınavsız ikinci üniversite bölümleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İkinci Üniversite | Anadolu Üniversitesi

  İkinci Üniversite

  Belki şu anda çok iyi bir üniversitede okuyorsun. Peki, gerçekten bu bölümde okumak mıydı hayalin? Ya da bir mesleğe sahip oldun sonunda; ama neden bununla yetinesin ki? Hayatında her şey yolunda olsa da, başka meslekler, başka meraklar, başka hayallere sahip olmak isteyebilirsin. İşte, Anadolu Üniversitesi sana tüm bunları gerçekleştirme fırsatı sunuyor. Üstelik şartsız, sınavsız...

  Şimdi, Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite Programları ile kariyerinde yükselme, merak ettiğin bölümde okuma ve hayallerini gerçekleştirme şansı ellerinde. Eğer senin de hayallerin bir diplomaya sığmıyorsa, İkinci Üniversite Programları seni bekliyor!

  Şimdi İkinci Üniversite başvurusunda bulunabilirsin.

  İkinci Üniversite hakkında bilgi almak için aşağıdaki web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

  http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr

  İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

  Çevrimiçi başvuru işlemleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr​ adresinden e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin MEBBİS/YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacaktır.

  Yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim sistemi programlarında aynı anda farklı düzeylerde (lisans, ön lisans ve lisansüstü) eğitime devam edilebilmekte ancak, aynı anda iki örgün ön lisans veya iki örgün lisans programında eğitime devam edilememektedir. Ancak;

  2022-2023 öğretim yılı İkinci Üniversite kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin birinci sınıfına kayıt yaptırılabilecek önlisans ve lisans programları;

  *  Bu programlarda zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır.
  **  Özel koşullu olan programlar.
  *** Programın öğretim dili Arapça'dır.
  **** Programın öğretim dili İngilizce'dir.

  ** İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına / Açıköğretim Fakültesi Sivil Hava Ulaştırma işletmeciliği Önlisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.anadolu.edu.tr

  İkinci Üniversite | Anadolu Üniversitesi

  * Bu programlarda zorunlu staj uygulaması bulunmaktadır.
  ** Özel koşullu olan programlar.
  *** Programın öğretim dili Arapçadır.
  **** Programın öğretim dili İngilizcedir.

  ** İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Lisans Programına kayıt yaptıracak adayların ayrıca havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını gösteren belge ile bu mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı eksikliği vs.) bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınan sağlık kurulu raporunu diğer kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

  Açıköğretim Fakültesi İlahiyat (Arapça) Önlisans Programına İkinci Üniversite Kayıt İçin Özel Koşullar
  1) Bu programda zorunlu hazırlık sınıfı bulunmamaktadır. Bu programın eğitim dili Arapça'dır.
  2) Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavlarından en az 60 puan ya da ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından veya Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan YÖKDİL sınavından bu puanın eşdeğeri bir puan alınmış olması gerekir. Bu sınavların sonuç belgelerinde sınavın geçerlilik süresi belirtilmedikçe, bu süre 5 yıldır.
  3) Öğretim dili olarak belirlenen yabancı dilin resmî dil olarak konuşulduğu bir ülkede, o ülke vatandaşlarının devam ettiği ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretiminin en az son 3 yılını başarıyla tamamladığını belgeleyenler yabancı dil yeterliğini sağlamış sayılır.
  4) Yabancı dil hazırlık eğitimi veren ve ÖSYS Kılavuzunda yer alan herhangi bir yükseköğretim kurumunun hazırlık eğitim-öğretimini son 5 yıl içinde başarıyla tamamladığını belgeleyenler yabancı dil yeterliğini sağlamış sayılır.
  5) Eğitimlerini yabancı dil (Arapça) okuyanlar /mezun olanlar yabancı dil yeterliğini sağlamış sayılır.
  6) Diğer üniversitelerin yeterlilik sınavında başarılı olanlar yabancı dil yeterliğini sağlamış sayılır.
  7) İlgili makama yazılan yazılarda yabancı dil hazırlık sınıfından başarılı olmuş bilgisi olup notu belirtilmeyenler yabancı dil yeterliğini sağlamış sayılır.

  Yazı kaynağı : ikinciuniversite.anadolu.edu.tr

  İkinci Üniversite | Anadolu Üniversitesi

  Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi

  1. İkinci Üniversite Nedir?

  Sınavsız İkinci Üniversite, yükseköğretim kurumlarının aynı alanda olmamak şartıyla herhangi bir lisans veya önlisans programından mezun olan, okuyan ya da yeni başlayacak öğrenciler için ikinci diploma sahibi olma şansı veren kaçırılmayacak bir fırsattır.

  2. İkinci Üniversiteye Kimler Başvuru Yapabilir?

  Herhangi bir önlisans programından (üniversitelerin iki yıllık programları) mezun olan ya da öğrenciliği devam edenler Fakültemiz önlisans programlarına sınavsız ikinci üniversite fırsatıyla kayıt yaptırabilirken herhangi bir lisans programından (üniversitelerin dört yıllık programları) mezun olan ya da öğrenciliği devam edenler ise Fakültemiz önlisans veya lisans programlarından birini tercih edebilirler.

  Not: Herhangi bir yükseköğretim kurumunda pasif  öğrenci (kayıtlı ancak ders kaydı yaptırmamış) durumunda bulunanlar da ikinci üniversite fırsatından yararlanabilir.

  3. İkinci Üniversite Kapsamında Hangi Programlara Başvurabilirim?

  İkinci Üniversite kapsamında başvurabileceğiniz lisans programları;

  programlarından oluşmaktadır.

  İkinci Üniversite kapsamında başvurabileceğiniz önlisans programları;

  programlarından oluşmaktadır.

  4. İkinci Üniversite Kapsamındaki Programlarla İlgili Nasıl Bilgi Sahibi Olabilirim?

  Programlarla ilgili olarak;

  Lisans için https://www.ataaof.edu.tr/Program/ProgramGrup/13

  Önlisans için https://www.ataaof.edu.tr/Program/ProgramGrup/12 linklerinden bilgi alabilirsiniz.

  5. İkinci Üniversite Başvuru Şartları Nelerdir?

  İkinci üniversite kapsamında lisans öğrencileri (üniversitelerin dört yıllık programları) ya da mezunları LİSANS veya ÖNLİSANS Programlarına, önlisans öğrencileri (üniversitelerin iki yıllık programları) ya da mezunları sadece ÖNLİSANS Programlarına kayıt yaptırabilirler.

  Not: Açık, uzaktan ve örgün eğitimden mezun ya da öğrenci durumunda olanlar aynı alanda olmamak şartı ile ikinci üniversite kaydı yaptırabilirler.

  6. İkinci Üniversite Kayıt Tarihlerini Nasıl Öğrenebilirim?

  İkinci Üniversite ön kayıt tarihleri: 06.06.2022 - 02.10.2022

  İkinci Üniversite kesin kayıt tarihleri: 29.08.2022 - 02.10.2022

  Not: Akademik takvimde belirtilen kayıt tarihleri kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptıramayan adaylarımız kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir mazeret ileri sürerek hak iddia edemezler.

  7. İkinci Üniversite Ön Kayıt İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  İkinci üniversite ön kayıt işlemini Yükseköğretim Bilgi Sisteminde (YÖKSİS) mezuniyet ya da öğrencilik bilgisi mevcut olan öğrenci adayları İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT SAYFASI'ndan yapabilirler. Bu adresten ön kayıt işlemini yapan adayların kesin kayıt işlemleri için herhangi bir belge göndermelerine gerek yoktur. Bu adayların kesin kaydı materyal ücretinin yatırılmasının ardından Fakültemiz tarafından otomatik olarak yapılacaktır. Ancak en az %40 engel durumu olan öğrenciler, gaziler, birinci dereceden şehit ve gazi yakını olanlar ve  uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar aşağıda verilen ilgili belgeleri göndermek zorundadırlar.

  Belge talep edilmediği halde herhangi bir belge gönderen öğrencilerin evraklarına ait sorumluluk Fakültemize ait olmayacaktır.

  YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi olmayan öğrencilerin bilgilerini YÖKSİS'e işletmek üzere mezun oldukları yükseköğretim kurumu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

  YÖKSİS’e mezuniyet bilgisini işletemeyen adayların ön kayıt işlemleri ise ilgili belgeleri ulaştırdıkları takdirde Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

  YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi bulunmayan adayların Fakültemize ulaştırması gereken belgeler:

  ♦ Öğrencilerimizin hangi bölümü tercih ettiklerini belirten ve iletişim bilgilerinin (adres ve cep telefonu) yer aldığı başvuru dilekçesi,

  ♦ Önlisans veya lisans diplomasının resmi onaylı örneği (noter veya kurum onaylı belgeler kabul edilmekte olup, faks, fotokopi vb. nitelikteki belgeler kabul edilmemektedir).

  Not: Öğrencilerimizin kayıt işlemleri için diplomanın aslını göndermemeleri gerekmektedir. Diplomanın aslının gönderildiği durumda sorumluluk Fakültemize ait olmayacaktır. Ayrıca YÖKSİS’te bilgisi olmayan adaylar istedikleri takdirde, mezun oldukları Kurum ile iletişime geçerek bilgilerinin YÖKSİS’e işlenmesini sağlayarak Fakültemiz web sayfası üzerinden sınavsız İkinci Üniversite kayıtlarını yapabilirler.

  Gazilerin, birinci dereceden şehit ve gazi yakınlarının (anne, baba, eş ve çocukları) Fakültemize ulaştırması gereken belgeler:

  ♦ Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden temin edilecek "Hak Sahiplik Belgesi"nin (Durum Belgesi) aslı ya da barkodlu e-Devlet çıktısı (Dernek yazıları, SGK ekran çıktıları, VHKİ vb. tarafından imzalanmış yazılar, Resmi mühürle birlikte kurum yetkilisi tarafından imzalanmamış  ve kanun kapsamı belirtilmemiş yazılar kabul edilmemektedir),

  ♦ Nüfus kayıt örneği,

  ♦ Ücret muafiyeti talebini belirten ıslak imzalı dilekçe.

  En az %40 engel durumu olan adayların Fakültemize ulaştırması gereken belgeler:

  ♦ Durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneği,

  ♦ Taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçe,

  ♦ Nüfus cüzdan fotokopisi

  Uyruğundan biri T.C. olan yurt dışı yükseköğretim kurumlarından birini bitirerek YÖK denklik belgesi alan (denkliği sonradan iptal edilenler hariç)  öğrenci adaylarımız ikinci üniversite kapsamında Fakültemiz programlarına başvurabilirler.

  Kayıt için gerekli evraklar;

  ♦ Başvuru Formu.  Başvuru formunu almak için tıklayınız.

  ♦ Üniversite diplomasının aslı veya onaylı sureti ile denklik belgesi,

  ♦ Öğrenci olanlar öğrenci belgesi,

  ♦ Pasaportun noter onaylı fotokopisi ile Türkçeye çevrili noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği,

  ♦ Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Çift uyruklular için),

  ♦ Son üç ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,

  Kayıt evraklarını Fakültemize elden ya da posta/kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz.

  Adres: Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanlığı

  25240 Yakutiye/ERZURUM

  8. İkinci Üniversite Ön Kayıt İşlemimi Güncelleyebilir miyim?

  İkinci üniversite kesin kayıt işlemi tamamlanmadan önce İkinci Üniversite Ön Kaydımı Güncelle bağlantısından mevcut ön kaydınızı görüntüleyebilir veya güncelleyebilirsiniz.

  9. İkinci Üniversite Kesin Kayıt İşlemini Nasıl Yapabilirim?

  YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi bulunan ve ön kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimizin materyal ücreti ödemelerini 29.08.2022 - 02.10.2022 tarihleri arasındaHalkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası şubeleri, internet bankacılığı aracılığıyla ya da kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak ödemeleri gerekmektedir.  Bu işlemin ardından kesin kayıt işlemi öğrencilerimizin belge göndermelerine gerek kalmaksızın (belge istenilen durumlar hariç) Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

  Not: Belge talep edilmediği halde herhangi bir belge gönderen öğrencilerin evraklarına ait sorumluluk Fakültemize ait olmayacaktır.

  YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi bulunmadığı için istenilen evrakları göndermiş ve ön kayıt işlemini tamamlamış öğrencilerimizin materyal ücreti ödemelerini 29.08.2022 - 02.10.2022tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin ödeme işlemlerinin ardından kesin kayıt işlemleri tamamlanacaktır.

  10. İkinci Üniversite Kapsamında Belirlenen Materyal Ücretlerini Nasıl Öğrenebilirim?

  Öğrencilerimizin materyal ücretini T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank veya Ziraat Bankası şubeleri, internet bankacılığı aracılığıyla ya da kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak 29.08.2022 - 02.10.2022 tarihleri arasında ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler Fakültemiz akademik takviminde ilan edilen tarihler arasında, Güz ve Bahar Yarıyılı olmak üzere yılda iki dönemde de yapılacaktır. T.C. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler Fakültemiz tarafından işleme alınmayacaktır.

  Fakültemiz bünyesinde yürütülen programlar için belirlenen materyal ücretlerini öğrenmek için tıklayınız.

  11. İkinci Üniversite Kapsamında Belirlenen Materyal Ücreti Dışında Herhangi Bir Ücret Ödemeli miyim?

  Fakültemiz programlarına herhangi bir yükseköğretim programında öğrenci iken ikinci üniversite kapsamında başvurduğunuz durumda Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücreti Bakanlar Kurulu kararı ile alınmaktadır.

  Fakültemiz programlarına herhangi bir yükseköğretim programından mezun olarak başvuruda bulunanlardan bu ücret talep edilmemektedir.

  12. Gazi, Birinci Dereceden Şehit ve Gazi Yakınıyım İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptırırken Materyal Ücretinden Muaf Olabilir miyim?

  Evet, olabilirsiniz. Öğrencilerimiz; 

  ♦ Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı veya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerinden temin edilecek "Hak Sahiplik Belgesi"nin (Durum Belgesi) aslı ya da barkodlu e-Devlet çıktısını (Dernek yazıları, SGK ekran çıktıları, VHKİ vb. tarafından imzalanmış yazılar, Resmi mühürle birlikte kurum yetkilisi tarafından imzalanmamış  ve kanun kapsamı belirtilmemiş yazılar kabul edilmemektedir),

  ♦ Nüfus kayıt örneğini,

  ♦ Ücret muafiyeti talebini belirten ıslak imzalı dilekçelerini

  Fakültemize elden ya da posta/kargo yolu ile ulaştırmalıdırlar.

  Adres: Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanlığı

  25240 Yakutiye/ERZURUM

  13. İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Yaptırırken Engel Durumum Nedeniyle Materyal Ücretinden Muaf Olabilir miyim?

  Evet, olabilirsiniz. En az %40 engel durumu olan öğrencilerimiz; 

  ♦ Durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporunun aslı ya da noter onaylı örneğini,

  ♦ Taleplerini belirten ıslak imzalı dilekçelerini,

  ♦ Nüfus cüzdan fotokopisini

  Fakültemize elden ya da posta/kargo yolu ile ulaştırmalıdırlar.

  Adres: Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanlığı

  25240 Yakutiye/ERZURUM

  14. Kayıt İşlemleri Tamamlandıktan Sonra Bilgilerime Nasıl Ulaşabilirim?

  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden kaydınızla ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınız ve şifreniz T.C. kimlik numaranızın tamamı olarak sisteme tanımlanmaktadır.

  15. İkinci Üniversite Kaydı ile İlgili İstenen Belgeleri Eksik ya da Hatalı Gönderdim Ne Yapmalıyım?

  Belge istenen öğrencilerin gönderdikleri kayıt evraklarının eksik ya da hatalı olması durumunda eksik ya da hatalı olduğu belirtilen evrakların web sayfamızda bulunan “KAYIT EKSİK EVRAK FORMU” ile birlikte Dekanlığımıza 02.10.2022 tarihine kadar elden ya da posta/kargo yolu ile mutlaka ulaştırılması gerekmektedir. Aksi takdirde kesin kayıt işlemi gerçekleşmeyecektir.

  16. Başka Bir Yükseköğretim Kurumunda Okuduğum Bölümü/Programı Fakültenizde de Tercih Edebilir miyim?

  Hayır, başka bir Yükseköğretim Kurumunda okuduğunuz bölümü/programı ikinci üniversite kapsamında Fakültemizde de tercih edemezsiniz.

  17. Uyruğumdan Biri T.C. Olup Yurt dışı Yükseköğretim Kurumlarından Mezunum İkinci Üniversiteye Başvurabilir miyim?

  Yurt dışı Yükseköğretim Kurumlarından birini bitirerek YÖK denklik belgesi alan (denkliği sonradan iptal edilenler hariç) ve uyruğundan biri T.C. olan öğrenci adaylarımız Fakültemiz programlarına İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirler.

  Türkiye'de Yükseköğretim Kurumlarından herhangi birinde okuyan veya mezuniyeti bulunan öğrenci adaylarının;

           ♦ Başvuru dilekçesi,

           ♦ Mezuniyet belgesinin Türkçe noter onaylı sureti,

           ♦ YÖK Denklik Belgesi (Yurt dışı Yükseköğretim Kurumlarında mezuniyeti bulunanlar)

  ile Fakültemize başvurdukları takdirde kayıt işlemleri yapılmaktadır.

  18. Yabancı Uyruklu öğrenciyim İkinci Üniversiteye Başvurabilir miyim?

  Türkiye'de Yükseköğretim Kurumlarından herhangi birinde okuyan veya mezuniyeti bulunan öğrenci adaylarının;

           ♦ Başvuru formu (Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.),

           ♦ Öğrenci belgesinin onaylı sureti (Öğrenci olarak başvuranlar için),

           ♦ Mezuniyet belgesinin onaylı sureti (Mezun olarak başvuranlar için),

           ♦ YÖK Denklik Belgesi (Yurt dışı Yükseköğretim Kurumlarında mezuniyeti bulunanlar),

           ♦ İkametgah İzin Kimlik Belgesinin fotokopisi,

           ♦ 2 adet vesikalık fotoğraf

  ile Fakültemize başvurdukları takdirde kayıt işlemleri yapılmaktadır.

  19. İkinci Üniversite Kapsamında Okumaya Karar Verdiğimde Hangi Derslerden Muaf Olabilirim?

  Daha önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumundan mezun olup önlisans veya lisans diplomasına sahip olan öğrencilerin YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi varsa Türk Dili I-II, Yabancı Dil I-II ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II derslerinden muafiyet işlemleri Fakültemiz tarafından herhangi bir belgeye ihtiyaç duyulmadan yapılacaktır. YÖKSİS’te mezuniyet bilgisi olmayan öğrenciler bilgilerini YÖKSİS'e işletmek üzere mezun oldukları Yükseköğretim Kurumu ile iletişime geçmelidirler. Herhangi bir Yükseköğretim kurumunda öğrenciliği devam edenlerin ise Transkript Belgesinin aslı veya onaylı sureti ile ders muafiyet dilekçelerini Fakültemize göndermeleri gerekmektedir.

  Not: Muafiyet işlemleri  (Fakültemize yatay ya da dikey geçişle gelen öğrenciler hariç) yalnızca Türk Dili I-II, Yabancı Dil I-II ile Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II dersleri için yapılmaktadır.

  20. İkinci Üniversiteye Kimler Başvuru Yapamaz?

  ♦ Herhangi bir Yükseköğretim Kurumunda kaydı ya da mezuniyeti bulunmayanlar,

  ♦ Kayıtlı olduğu Yükseköğretim Kurumundan kaydı silinenler,

  ♦Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi programlarının herhangi birinde kaydı bulunanlar.

  21. İkinci Üniversite Kayıtları ile İlgili Bilgi Almak için Size Nasıl Ulaşabilirim?

  Fakültemiz web sitesinden ve sosyal medya hesaplarımızdan kayıtlarla ilgili bilgi edinebilir ya da çağrı merkezimizi arayarak Fakültemize doğrudan ulaşabilirsiniz.

  Çağrı Merkezi: 0850 255 0 282

  Web Sitesi:https://www.ataaof.edu.tr

  Sosyal Medya Hesaplarımız:

  t.me/AtaAofResmi
  instagram.com/aof.atauni/
  facebook.com/AOFATA/
  twitter.com/ATA_AOF


  22. Fakültenizin Türkiye Genelinde Hizmet Veren Büroları Var mı?

  Fakültemizin Ankara’da İletişim Merkezi bulunmaktadır.

  Adres: Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Öğrenci İletişim Merkezi Kültür Mahallesi İçel Sokak No:27 Kızılay/ANKARA

  Telefon: 0850 241 0 282

  Not: Kayıt için belge istenen öğrenciler ilgili belgeleri posta yoluyla göndereceklerse Ankara İletişim Merkezi’ne değil, Atatürk Üniveristesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanlık binasına (Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM) ulaştırmalıdırlar.

  23. Derslere Ait Materyallere Nasıl Ulaşabilirim?

  Kayıtlı olduğunuz programın derslerine ait materyallerine Öğrenim Yönetim Sisteminden (LMS) ulaşabilirsiniz.  LMS’ye web sitemizde yer alan LMS bağlantısı üzerinden ya da http://lms3.ataaof.edu.tr// linkinden ulaşabilirsiniz.

  24. Fakültenizde Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

  Fakültemizde bir eğitim-öğretim yılı içerisinde her dönem için bir adet ara sınav (Blok Uygulama hariç) ve bir yarıyıl sonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılmaktadır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış  ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir defaya mahsus olmak üzere mezuniyet üç ders sınavı yapılır. Sınavlar ülke genelinde 81 ilde merkezi sınav yöntemiyle gözetim altında (yüz yüze) gerçekleştirilmektedir. Ayrıca yurt dışında Azerbaycan’da sınav yapılmaktadır.

  25. İkinci Üniversite Okurken Askerlik ile İlgili Durumum Nasıl Değerlendirilmektedir?

  İkinci Üniversite kapsamında okurken öğrenciler askerlik tecil işlemlerinden (Örgün öğretimdeki kaydını sildirmiş ve askerlik ile ilgili tecil işlemi için örgün öğretimdeki kaydının silindiğini gösteren belgeyi ve askerlikle ilişiği bulunmadığına dair dilekçeyi Fakültemize ulaştıranlar hariç) faydalanamamaktadırlar.

  Yazı kaynağı : www.ataaof.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap