Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aöf sınavında kalem veriyorlar mı 2021

  1 ziyaretçi

  aöf sınavında kalem veriyorlar mı 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında kalem, silgi yasak mı?

  AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında kalem, silgi yasak mı?

  AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında kalem, silgi yasak mı? 27 Kasım Cumartesi ve 28 Kasım Pazar günü tüm yurtta AÖF 2021-2022 güz dönemi ara sınavları yapılacak. Sınavlara yüz binlerce öğrenci katılacak. Kayıtlı öğrenci sayısı bakımından ülkenin en kalabalık fakültesi olan AÖF'de öğrenciler uzun aranın ardından yeninden yüz yüze sınav olacak. AÖF sınavına gidecek olan öğrenciler sınavda kalem, silgi ve kalemtraş verilip verilmediğini araştırıyor. Peki AÖF sınavına kalem getirmek yasak mı? AÖF sınavına kalem alınıyor mu?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi sınavları 27-28 Kasım tarihleri arasında yapıalcak. AÖF sınavlarına katılacak olan yüz binlerce kişi uzun süre sonra ilk deva yüz yüze sınav olacak. Sınav merkezlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere yapılacak olan sınavda ter dökecek olan öğrenciler yanlarında kalem getirip getirmeme konusunda kararsız. Peki AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında kalem, silgi yasak mı?

  AÖF sınavında kalem veriliyor mu?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarında öğrencilere kalem silgi ve kalemtraş verilmez. Her aday kendi kalem ve silgisini kendisi getirecek.

  AÖF sınavında kalem, silgi yasak mı?

  AÖF sınavında kalem ve silgi yasak değildir.

  AÖF sınavına ehliyetle girilir mi?

  Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi; fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez.

  AÖF sınnavları yüz yüze mi yapılacak?

  AÖF sınavlarının uzaktan mı yoksa yüz yüze mi yapılacağı da öğrenciler tarafından merak ediliyordu. Konuyla ilgili açıklama geldi. AÖF sınavları yüz yüze olacak şekilde yapılacak. AÖF sınavları için öğrenciler belirlenen okullarda sınava girecek.

  2021-2022 AÖF sınav takvimi

  Güz Dönemi Ara Sınavı 27- 28 Kasım 2021
  Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 08- 09 Ocak 2022
  Bahar Dönemi Ara Sınavı 02- 03 Nisan 2022
  Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 21- 22 Mayıs 2022
  Yaz Okulu Sınavı 06 Ağustos 2022

  AÖF nedir?

  Açıköğretim Fkültesi (AÖF) eğitimin beli bir kampüse bağlı kalmadan uzaktan ders çalışarak sınav merkezlerinde sınava girilerek yapılan bir eğitimdir. AÖF derslerin tamamı yada büyük bir kısmı bilgisayar vasıtasıyla sanal ortamda interaktif olarak işlendiği, katılımcıların dersleri istediği zaman ve istediği yerde tekrar izleyebildiği eğitimin adıdır.

  AÖF ikamet ettiği şehir içinde üniversite kazanamayan fakat farklı bir şehirde okuma imkanı olamayan, örgün eğitim veren üniversitelerde okuma şansı yakalayamamış öğrencilerin tercih edebileceği bir eğitim sistemidir.

  Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

  Yazı kaynağı : www.timeturk.com

  AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi? 2020 AÖF sınav kuralları burada

  AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi? 2020 AÖF sınav kuralları burada

  AÖF sınavlarının Cumartesi ve Pazar yapılacak olması sebebi ile adaylar konuya büyük ilgi gösteriyor. Konuya yönelik araştırmalarına hız kazandıran adaylar pek çok bilgiyi öğrenmek için internet üzerinden araştırma yapmaya başladılar. Aynı zamanda son hazırlıklarını tamamlayan adaylar arama motorlarında "AÖF sınavında kalem ve silgi verilecek mi?" sorusuna yanıt arıyor. Bu bağlamda; AÖF sınavında kalem ve silgi veriliyor mu? İşte 2020 AÖF sınav kuralları!

  Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan sınavlar için kalem ve silgi verilmeyecek. Öğrencilerin sınava girerken kalem ve silgilerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

  AÖF SINAVINDA NELER YASAK?

  Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, sınava devam etmenize izin verilmez.Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz.

  Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

  Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.

  Sınav süresince görevlilerle konuşmak, görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir. Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki TCKN, ad, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, üzerindeki ilgili alanları doldurarak imzalayınız.

  Bu bilgiler size ait değilse, görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başka öğrenciye ait cevap kâğıdı kullanan öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.

  Cevap kâğıdı üzerine test grubunu (kitapçık türünü) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır. Cevap kâğıdınıza yazacağınız her türlü yazı ve yapacağınız işaretlemeler için koyu yazan siyah kurşun kalem kullanmalısınız.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Açıköğretim Fakültesi

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  • Fakültemiz 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Yaz Okulu Sınavı 12 Eylül 2021 Pazar günü saat 09.30’da tek oturumda yapılacaktır.

  • Her ders için sınav süresi 30 dakikadır.

  • Ders başarı notu tek sınav üzerinden hesaplanacaktır.

  • Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir.

  • Sınava girerken yanınızda OBS üzerinden alacağınız Sınav Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi bulunmalıdır. Ayrıca sınavda kullanmak için yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurmanız gerekmektedir. 

  • Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi; T.C. Kimlik Kartı, nüfus cüzdanı, süresi geçerli pasaport veya sürücü belgesidir. Ayrıca;

  o Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,

  o Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,

  o Hâkim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,

  o Resmî kurumlarca verilen kimlik kartları,

  o Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) öğrenci kimlik kartı,

  o Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,

  o T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi” bulunan öğrenciler sınava alınabilir.    

  • Bu iki belgeden herhangi birini yanında bulundurmayan öğrenciler sınava alınmayacaklardır.

  • Cep telefonu, ders materyali gibi sınava girmenize engel olacak eşyalar bulundurmamak şartıyla sınava çantayla girebilirsiniz.   

  • Sınava girecek öğrencilerimizin PCR testi yaptırmalarına gerek yoktur. 

  • Sınavdan önce tüm öğrencilerden HES kodları alınmıştır. 

  • Sınav günü ve öncesinde sistem üzerinden yapılan ve yapılacak olan HES kodu kontrolleri ile riskli olduğu belirlenen öğrencilerimiz kesinlikle diğer öğrencilerle aynı salonda sınava alınmayacaktır. Bu öğrencilerimiz COVID-19 pozitif ve COVID-19 temaslılar için daha önceden hazırlanmış salonlarda sınava alınacaklardır.

  • Sınav binasına girmek için maske zorunludur.

  • Maskesi olmayan öğrencilerimiz bina önlerinden fakültemizin gönderdiği maske ve dezenfektan mendillerden temin edebilirler.

  Yazı kaynağı : www.ataaof.edu.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap