Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aöf radyo ve televizyon programcılığı

  1 ziyaretçi

  aöf radyo ve televizyon programcılığı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Açıköğretim Fakültesi | Radyo Ve Televizyon Programcılığı | Program Profili

  Radyo ve  Televizyon Programcılığı bir önlisans programıdır. Bu nedenle mesleki eğitime önem verilmektedir. Bunun yanında, bu programdan mezun olan öğrenciler öğrenim hayatlarına, ilgili lisans programlarında devam etme şansına sahiptir.

  Ayrıntılı bilgi için burayıtıklayın.

  Yazı kaynağı : abp.anadolu.edu.tr

  Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi

  Programın Seviyesi

  Önlisans

  Programın Süresi

  2 yıl

  Programın Amacı

  Radyo ve Televizyon Programcılığı ön lisans programının temel misyonu; kamu ve özel statüye sahip farklı kurumlarda farklı pozisyonlarda ülkemizin radyo ve televizyon adına her türlü eleman ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktır. Bu çerçevede bu programdan mezun olan öğrencilerin alana hâkim olarak yetişmelerinin sağlanması hedeflenmektedir. Bu hedefe dönük olarak gerekli bilgi ve beceri ile donatılmış, ilgili alanlarda görev alabilecek niteliğe sahip mezunlar verilmesi amaçlanmaktadır.

  Program Kazanımları

  Program mezunlarına Atatürk Üniversitesi, “Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Önlisans Diploması” verilmektedir. Bu programı bitiren öğrencilere ön lisans diplomasının yanı sıra “Radyo Tv Operatörü” unvanı verilmektedir. Ayrıca bu program, iyi derecede iletişim kurabilme ve mesleki konulara hâkim olmayı sağlayarak iş olanaklarını artıracak veya çalışılan işte yükselme imkânı sağlayacaktır.

  Programın İstihdam Alanları 

  Radyo ve Televizyon Programcılığı Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, Radyo ve Televizyon sektörü ile bu sektöre yakın diğer alanlardaki kurum ve kuruluşlarda çalışma olanağına sahiptirler. Bu çerçevede bu programdan mezun olanlar:

      İle ilgili tüm alanlarda istihdam edilebilir.

  Diğer yandan bu programı başarı ile tamamlayarak mezun olan öğrenciler, mezun olmaları halinde isterlerse ÖSYM tarafından yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girerek alanı ile ilgili aşağıdaki lisans programlarında lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

  Programın Öğrenim Giderleri

  Programa yerleştirilen adaylar bahar ve güz yarıyılları başında (Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında) Öğrenim Giderlerini öderler. Öğrenim Gideri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

  Programın Diploma Bilgisi

  Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında “Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi” mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer lisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

  Yazı kaynağı : www.ataaof.edu.tr

  AÖF Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölüm Dersleri - AÖF Soru

  AÖF Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölüm Dersleri - AÖF Soru

  © AÖF SORU 2014 - 2022

  Anadolu Üniversitesi | Açıköğretim Fakültesi | Aöf Sınav Sonuçları | Aöf Sınav Yerleri | Aöf Sınav Soruları | AÖF Çıkmış Sorular | Aöf İşletme Dersleri | AÖF Bürolar

  Açık Lise Çıkmış Sınav Soruları | Ehliyet Çıkmış Sınav Soruları | Gizlilik Sözleşmesi

  Yazı kaynağı : aofsoru.com

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - Radyo ve Televizyon Programcılığı (Açıköğretim) - Genel Bilgiler - Önlisans Atlası (2018)

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap