Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  açık lise sınavları online mı olacak 2021

  1 ziyaretçi

  açık lise sınavları online mı olacak 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  MEB'den Açık Lise öğrencilerine sevindiren haber! 2021-2022 AÖL 1.dönem sınavları online mı yapılacak? - GÜNCEL Haberleri

  MEB'den Açık Lise öğrencilerine sevindiren haber! 2021-2022 AÖL 1.dönem sınavları online mı yapılacak? - GÜNCEL Haberleri

  Her yıl binlerce adaya açıktan eğitim vererek lise diploması sahibi olmasını sağlayan Açık Öğretim Lisesinde ilgi giderek artıyor. 1.5 milyondan fazla öğrenci sayısına sahip Açık Liselerin yeni dönemde kayıtları başlamıştı. Öğrencilik durumu, silik, donuk ve aktif öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini, ders seçimi ve kayıt ücretini ödeyerek gerçekleştirdi. Belirlenen sürelerde işlem yapmayan adaylar ise kayıt tarihlerinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyordu. Sevindiren haber Milli Eğitim Bakanlığından geldi. AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 15 Ekim'e kadar uzatıldı. Geride bıraktığımız senede Açık Lise sınavları koronavirüs önlemleri nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirilmişti. Öğrenciler bu yıl en çok AÖL sınavları online mı yapılacak? sorusuna cevap arıyor. İşte sınav tarihleri ve yapılan açıklama...

  MEB Bakanı Mahmut Özer'den öğrencilere sevindiren haber! Kesinlikle almasınlar! Ücretsiz olacak...

  AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Uzatıldı!

  Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Lisesi resmi sayfasından yayınlanan duyuruda 2021-2022 eğitim öğretim yılı ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihlerinin 15 Ekim 2021 tarihine kadar uzatıldığı bilgisi paylaşıldı. 

  2021-2022 AÖL 1. Dönem Sınavları Online mi?

  Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvime göre Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak. Geride bırakılan eğitim döneminde 1,2 ve 3. dönem sınavları koronavirüs sebebiyle online olarak gerçekleştirilmişti. Bu yıl ise sınavlar yüz yüze imkanlarla düzenlenecek. Öğrencilerin sınav giriş belgeleri 1 Aralık 2021 tarihinde açıklanacak.

  AÖL İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

  Güncellenen takvim doğrultusunda kayıt işlemleri 15 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar gerçekleştirilecek. Kayıt işlemleri internet üzerinden gerçekleştirilirken kayıt yenileme ücreti (50 TL) yatıran öğrenciler ek olarak Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Hesabına 5 TL ödeme yapacak. AÖL sınav ücretleri Halk Bank, Ziraat Bankası ve Vakıf Bank üzerinden yatırılabilir. İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler ise il ve ilçe Halk Eğitim Merkezi müdürlüklerinden başvuru yapabilir. T.C. kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara kayıt ücretini yatıran öğrenciler belgelerini teslim ederek işlemlerini tamamlayabilir.

  AÖL Mezuniyet Şartları Neler?

  Açık Lisede eğitim alarak diploma sahibi olmak isteyen öğrencilerin yerine getirmesi gereken mezuniyet şartları bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şartlar şu şekilde açıklanmıştır;

  Öğrenim görülen toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması,

  Toplam kazanılan kredinin 170  veya üzerinde olması, 

  Dil ve Anlatım, Türk Dili ve Edebiyatı gibi ortak derslerin başarıyla tamamlanması,

  Açık Liselerde en az bir dönem sınava girmiş olması.

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Açık Lise (AÖL) sınavları online mı olacak? AÖL sınav ve kayıt yenileme bilgileri

  Açık Lise (AÖL) sınavları online mı olacak? AÖL sınav ve kayıt yenileme bilgileri

  AÖL sınavları, lise eğitimini uzaktan sürdürecek olan pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Açıköğretim Lisesi kapsamında yıl içerisinde pek çok sınava girecek olan öğrenciler, AÖL sınavları online mı olacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, AÖL sınavları online mı gerçekleşecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

  AÇIK LİSE (AÖL) SINAVLARI ONLİNE MI OLACAK?

  Pandemi koşullarının, aşılama oranındaki artış dolayısıyla hafiflemesi ve okulların yüz yüze eğitime açılma kararının alınması dolayısıyla önümüzdeki dönem içerisinde sınavların yüz yüze gerçekleşme beklentisi bulunuyor. Ancak nihai karar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yapacağı açıklama ile netlik kazanacak.

  Açık Öğretim Lisesi 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı  2021-1 Dönemi Kayıt Yenileme İş ve İşlemleri ile ilgili Genel Kapsamlı Duyuru

  1) Açık Öğretim Lisesi 2021-1 Dönemi kayıt yenileme iş ve işlemleri 6 Eylül 2021 Pazartesi günü başlayıp 8 Ekim 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir.

  2) Öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine girerek adres bilgileri sekmesi altından adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

  3) Cezaevinde görevli öğretmenler için Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde, adres bilgileri altında bulunan cezaevi bilgisi, cezaevi grubu ile sınav irtibat merkezi altında bulunan özel durum bilgisi güncelleme bölümleri sürekli açıktır. Dolayısıyla tüm bilgilerin güncel tutulması önem arz etmektedir. Cezaevlerinde yapılacak olan 2020-3 Dönemi sınav tarihleri çalışmalar tamamlandığında duyurulacaktır.

  4) Tutuklu veya hükümlü olup 2021-1 Dönemine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Ancak dönem sınavları cezaevinde yapılacak sınav takvimine göre olacaktır.

  5) Özel durumu "tutuklu veya hükümlü" olan öğrencilerin 2021-1 Dönemi için kayıt yenilemeleri engellenmiştir. 2021-1 Dönemi kayıt yenileme süresi içerisinde cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin Halk Eğitim Merkezine başvurarak 2021-1 Dönemi için kayıtlarını yeniletmesi gerekmektedir. 

  6) Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde "Öğrenci Durumu: İNCELEMEYE ALINMIŞ ÖĞRENCİ" olan öğrencilerimizin kayıt yenileme ücreti yatırmaları sistem tarafından engellenmiştir. Bu durumdaki öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak İNCELEME DURUMLARININ kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir.

  Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini açık lise e-posta adresine gönderecektir.

  Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır.

  İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir.

  NOT:

  Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirilecektir.

  İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir.

  7) Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup, ücret muafiyeti sisteme işli olan;

  -Şehit eş, çocuk, anne, baba veya kardeşi,

  -Gazi/gazi eş, çocuk, anne veya babası,

  -İstiklal madalya sahibi/şeref aylığı alanlar,

  - Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzeri engelli olanlar,

  -5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında olanlar,

  -6284 sayılı aile koruma ve kadına karşı şiddetin önlenmesi kanunu kapsamında olanlar,

  -Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalanlar,

  -Islah evinde kalanlar,

  -İl/İlçe özel eğitim hizmetleri kurul kararı ile Açık Öğretim Lisesine yönlendirilen öğrenciler,

  -Denetimli serbestlik kapsamında olanlar;

  2021-1 Dönemi kayıt yenileme işlemlerini; ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini kendileri şahsen Halk Eğitimi Merkezine ulaştırarak yaptırabileceklerdir.

  Ancak, ücret muafiyeti olan öğrencilerimiz şahsen müracaatta zorluk yaşıyor ise, ilan edilen 2021-1 Dönemi kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları durumunda öğrencilerimizin şahsen müracaat etmelerine gerek kalmaksızın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, dilekçe gönderdikleri her dönem için, kayıt yenileme işlemleri yapılacaktır.

  2021-1 Dönemi kayıt yeniletmek için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini takip etmeleri, kayıt yenileme işlemleri yapılmamış ise Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne kayıt yenileme tarihleri içerisinde şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

  Ücret muafiyeti olan öğrencilerimizin geçerli belgelerinin bir örneğinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arşivinde ve sisteminde taralı olması gerekmektedir.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  AÖL sınavları online mı olacak? İşte Açık Öğretim Lisesi sınav tarihleri

  AÖL sınavları online mı yapılacak, ne zaman ve nasıl yapılacak? 2021 AÖL Açık lise sınav tarihleri belli oldu mu, yüz yüze mi olacak?

  AÖL sınavları online mı yapılacak, ne zaman ve nasıl yapılacak? 2021 AÖL Açık lise sınav tarihleri belli oldu mu, yüz yüze mi olacak?

  AÖL KAYITLARI NE ZAMAN?

  MEB'den yapılan açıklamada "Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı 1. dönem sınavları için ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin 15 Ekim 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılması Başkanlığımızca uygun görülmektedir." denildi.

  AÖL SINAVLARI ONLINE MI?

  Milli Eğitim Bakanlığının yayınlandığı takvime göre Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak. Bu yıl sınavlar yüz yüze imkanlarla yapılacak. Öğrencilerin sınav girişleri belgeleri 1 Aralık 2021 tarihinde açıklanacak.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap