Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  açık cezaevi izinleri uzatıldı mı son dakika

  1 ziyaretçi

  açık cezaevi izinleri uzatıldı mı son dakika bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? CTE 2021 Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, ertelendi mi? İşte son durum!

  Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? CTE 2021 Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, ertelendi mi? İşte son durum!

  Son gelişmeler: Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, ertelendi mi?

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI?

  Açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki Kovid-19 izin süresi 31 Mayıs 2022'ye uzatılacak.

  TBMM Genel Kurulunda, 5'inci Yargı Paketi'ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi'ne ceza infazla ilgili yeni madde ihdas edildi.

  Mecliste grubu bulanan partilerin ortak önergesiyle ihdas edilen maddeyle, "kovid-19 izni" ile ilgili mevcut düzenlemedeki Sağlık Bakanlığının önerisi üzerine Adalet Bakanlığı tarafından "her defasında 2 ayı geçmemek üzere 9 kez uzatılabilir" şeklindeki ibare, "her defasında 2 ayı geçmemek üzere 12 kez uzatılabilir" olarak değiştirildi.

  Buna göre, salgın sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılabilecek.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  CEZAEVİ İZİNLERİ uzatıldı mı? Açık cezaevi izinleri ilgili son dakika gelişmeleri - Haberler Milliyet

  Açık cezaevi izinleri son dakika uzatıldı mı? Cezaevi izinleri ne zaman bitecek 2021? - Haberler Milliyet

  Açık cezaevi izinleri 2021 uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Gözler Adalet Bakanlığı CTE duyurusunda!

  Açık cezaevi izinleri 2021 uzatıldı mı, ne zaman bitecek? Gözler Adalet Bakanlığı CTE duyurusunda!

  Uzatılan açık cezaevi izinleri ile ilgili açıklama Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden gelmişti. Son yayımlanan karara göre mahkumlar, 30 Kasım tarihine kadar izinli olarak sayılmıştı. Eğer süre uzatılmazsa Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nce, koronavirüs izninden dönecek mahkumlar için yol haritasını da hazırladı. Kalan cezalarını çekmek için salgın izninden dönecek mahkumlar koronavirüs aşısı yaptıracaklar. Cezaevine girmeden 48 saat önce de PCR testi yaptıracaklar. 

  AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI?

  Açıkcezaevi izinlerinin uzatılması hakkında detaylar, henüz netlik kazanmadı. Ancak TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edilen 5. Yargı Paketi’nin içeriğinde yer alan açık cezaevi izin süresi detayı gündemde yer alıyor. Pakete göre Ceza infaz kurumlarındaki Covid- 19 izinleriyle ilgili maddenin de ihdas edildiği yargı paketi ile izin süresi 31 Mayıs 2022'ye kadar uzatılabilecek. 

  30 Kasım tarihine kadar uzatılan açık cezaevi izinleri için şu detaylar verilmişti;

  Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki Kovid-19 izin süresinin 30 Kasım'da sona ereceğini bildirdi.

  Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 5275 sayılı Kanun'un geçici 9. maddesi kapsamında, 14 Nisan 2020'den itibaren, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ve denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak, cezasının infazına karar verilen yükümlülerin Covid-19 iznine gönderildiği hatırlatıldı.

  Söz konusu hükümlülerin yasa gereği izin sürelerinin 30 Kasım'da sona ereceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tavsiye kararları doğrultusunda ceza infaz kurumlarında alınan tedbirlerin yanı sıra Covid-19 izninden dönecek olan hükümlülerin; aşı yaptırmayanların mümkün olan en kısa sürede aşılarını yaptırmaları, aşıları eksik olanların da Sağlık Bakanlığının aşı şemasına uygun şekilde aşılarını tamamlamaları, kuruma gelmeden önceki son 14 günü kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak geçirmeleri, kuruma girişlerinden 48 saat önce PCR testlerini yaptırmaları, kuruma girişleri esnasında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve HES kodlarını yazılı olarak yanlarında bulundurmaları, gerek kendileri, gerekse ceza infaz kurumlarında barındırılan diğer hükümlülerin sağlığı açısından önem arz etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de hükümlülerin sağlığının korunması bakımından tüm tedbirler titizlikle uygulanacaktır."

  5. Yargı Paketi'nde açık cezaevi izin süreleri detayı

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Açık cezaevi izinleri kaç ay uzatıldı? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Hükümlülere Meclis’ten açık cezaevi izinleri ile ilgili müjdeli haber!

  Açık cezaevi izinleri kaç ay uzatıldı? Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? Hükümlülere Meclis’ten açık cezaevi izinleri ile ilgili müjdeli haber!

  Mahkum ve mahkum yakınlarının gözü kulağı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak açıklamaya çevrilmişti. En son eylül ayında uzatılan açık cezaevi izinleri 30 Kasım’da sona erecekti. Umutlu bekleyiş devam ederken Meclis’ten gelen haber binlerce kişi tarafından sevinçle karşılandı. TRT Haber tarafından paylaşılan bilgiye göre, açık cezaevi izinleri uzatıldı…

  AÇIK CEZAEVİ UZATILDI MI, NE KADAR UZATILDI?

  TBMM Genel Kurulu’nda, 5’inci Yargı Paketi’ni içeren İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edildi.

  Partilerin ortak önergesiyle kanun teklifine ihdas edilen maddeyle ceza infaz kurumlarındaki Kovid- 19 izinleriyle ilgili düzenlemede değişiklik yapıldı.

  Mevcut düzenlemedeki ’her defasında 2 ayı geçmemek üzere 9 kez uzatılabilir’ ibaresi, ’her defasında 2 ayı geçmemek üzere 12 kez uzatılabilir’ şeklinde değiştirildi. Buna göre; koronavirüs salgını sebebiyle, açık ceza infaz kurumlarında bulunanlar ile kapalı ceza infaz kurumunda bulunup da açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak cezasının infazına karar verilen hükümlülerin bu kapsamdaki izin süresi 31 Mayıs 2022’ye kadar uzatılabilecek.

  Yazı kaynağı : www.posta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap