Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  açık öğretim sınavına girmezsem ne olur

  1 ziyaretçi

  açık öğretim sınavına girmezsem ne olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Aöf vize sınavına girmezsem ne olur?

  Açıköğretim sınavına girmezsem ne olur?

  Bu dönem Açık Lise sınavlarına giremedim, şimdi ne olacak?

  Bu dönem Açık Lise sınavlarına giremedim, şimdi ne olacak? Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin bazı dönemler, kayıt yenileme ve ders seçimin yapmış olmasına rağmen, çeşitli nedenlere sınavlara giremediği oluyor. Peki bu durumda ne olur? Ne yapmak gerekir? Bir kaybınız olur mu?  Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den hem afet bölgelerindeki öğrenciler, hem yurt genelindeki ek sınava giremeyen öğrenciler için bir telafi sınavı yapılacak: Kayıt yenilemeler 23-24 Ağustos tarihleri arasında, online sınav 27 Ağustos saat 9:30 ile 28 Ağustos saat: 23:59 tarihleri arasında yapılacak.

  3-7 Temmuz 2021 Açık Lise 2020-3. Dönem online sınavına giremeyenler: 

  2021 yılı içinde kaç Açık Lise sınavı var!

  AÖL, sistemi bilindiği gibi yılda 2 normal dönem, 18 yaşından gün alanlar için bir 3. dönem ve mezun olması için az kredi eksiği kalan, 8 dönemi tamamlayanlar için de yılda bir veya iki ek sınav döneminden oluşuyor. Ve mezun olabilmek için hem 8 dönemi tamamlamak, hem en az 192 krediyi toplamak, hem de zorunlu derslerden geçmek (veya muaf olmak) gerekiyor.

  Buna göre baktığımızda, sınava giremediğiniz her dönem sizin mezuniyetinizi en az bir dönem daha geciktirmiş olur. Bu bir dönem de en az bir kaç ay, çoğu zaman en az 6 ay daha geç mezun olmanız anlamına gelir.

  Ancak soruyu şöyle sorarsak: Dönem sınavına girmenin bir cezası var mıdır?

  El-cevap: Hayır hiçbir ekstra cezası yoktur. Bir sonraki dönem kayıt yenilemenizi yaptırıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Mevcut kredileriniz eksiltilmez veya silinmez. Para cezası zaten yok.

  Ancak siz kaçırdığınız veya girmediğiniz her sınavla: 1) Kayıt parasını çöpe atmış, 2) O dönem boşuna işlem yaptırmış, 3) daha önemlisi: mezuniyetinizi geciktirmiş oluyorsunuz ki, zamanın kıymeti hiçbir şeyle ölçülmez.

  Yani sevgili açık liseli arkadaşlar: Sınavlara girmemek veya ihmal etmekle, sadece siz kendi kendinize kötülük yapmış, kendinizi cezalandırmış oluyorsunuz.

  Siz en iyisi mi, çok önemli bir engel olmadığı sürece sınavlarınıza girin ve tabii ki, lütfen çalışarak girin!

  Kayıt ve sınav tarihleri için AÖL İş Takvimi, Sınav ve Kayıt Tarihleri ile ilgili önemli gelişmeler burada!

  3-7 Temmuz 2021 Açık Lise 2020-3. Dönem online sınavına giremeyenler: 

  2021 yılı içinde kaç Açık Lise sınavı var!

  Yazı kaynağı : www.aciklise-dershanesi.com

  AÖF 1 dönem sınava girmezsek ne olur?

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Destek Sistemi

  AÖF sınavına girmezsem kaydım silinir mi?

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap