Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  9 nisan bakım maaşı yatan iller

  1 ziyaretçi

  9 nisan bakım maaşı yatan iller bilgi90'dan bulabilirsiniz

  2022 Nisan ayı evde bakım aylığı ne zaman yatacak? Nisan ayı evde bakım maaşı yatan iller hangileri, güncel liste yayınlandı mı?

  2022 Nisan ayı evde bakım aylığı ne zaman yatacak? Nisan ayı evde bakım maaşı yatan iller hangileri, güncel liste yayınlandı mı?

  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA 2022

  Evde Bakım aylığı ödemelerini E Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile E Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve tıklayın. Açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar ulaşabilirsiniz. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında bulunur.

  EVDE BAKIM MAAŞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Evde bakım maaşı alabilmek için aşağıdaki 3 şartın bulunması gerekiyor:

  1) Gelir kriterlerinin uygun olması,

  2) Bakıma muhtaçlık kriteri,

  3) Ağır engelli olduğunu belirten sağlık kurulu raporu.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Evde bakım parası yatan iller 9 Nisan 2022 Cumartesi - Evde bakım maaşı sorgulama

  Evde bakım parası yatan iller 9 Nisan 2022 Cumartesi - Evde bakım maaşı sorgulama

  Türkiye’de yaşamına devam etmeye çalışan binlerce ihtiyaç sahibi vatandaş evde bakım maaşı konusundaki son gelişmeleri büyük bir titizlikle devam ettiriyor. Nisan ayında yatacak olan evde bakım maaşlarının hangi iller için geçerli olduğu ise insanların gündeminin üst basamaklarında yer almaya devam ediyor.

  Evde bakım parası yatan iller 9 Nisan 2022 Cumartesi

  Nisan ayının evde bakım parasının yatırılacağı tarih konusunda henüz yeni bir gelişme yaşanmadı. Ödemelerin 15 Nisan’dan önce yatırılması beklenmiyor. Bu haberle birlikte evde bakım parası sorgulama işlemleri insanların yeni merak konuları olduk.

  Evde bakım parası sorgulama nasıl yapılır?

  Evde bakım parası almak için gerekli başvuru ve sorgulama işlemlerini tamamlayan vatandaşlar evde bakım parası sorgulama işlemleri hem SMS yoluyla hem de E-Devlet sistemi yoluyla yapabilmektedirler.

  SMS ile sorgulama yapmak isteyenlerin telefonlarının mesajlar bölümüne girerek ‘’BAKIYE’’ yazıp ‘’4747’’ numarasına SMS olarak göndermeleri halinde evde bakım parası sorgulamalarını yapabilirler. SMS bedeli olarak 1 SMS ücreti kullanıcıdan tahsil edilecektir.

  evde bakım parası

  Evde bakım maaşı sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinde yapacak olan kişilerin yapmaları gereken işlemler ise şu şekilde:

  - E-Devlet’e giriş yapılır

  - E-Devlet ana sayfasına ‘’Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama’’ yazılır.

  Evde bakım maaşı şartları nelerdir?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı evde bakım maaşı hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin sağlamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. İşte o şartlar:

  - Gelirin düşük olması

  - Bakıma muhtaç olmak

  - Engelli olduğunu kanıtlayan sağlık raporu

  Evde bakım maaşı almak için bu şartları sağlayan kişiler kendilerine en yakın Aile ve Sosyal Hizmetler İl/İlçe Müdürlüklerine müracaat etmelidir.

  Evde bakım maaşı engelli olan vatandaşın bakımını sağlayan kişilere ödenmektedir. 2022 yılında asgari ücrete yapılan yüzde 50’lik zamla birlikte 1.798 TL olan evde bakım maaşı 2.706 TL’ye çıkarılmıştır. Evde bakım maaşının miktarı ve şartları başvuru yapan hanenin fert sayısına göre değişiyor. 

  Yazı kaynağı : www.haber365.com.tr

  9 Nisan Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi, 9 Nisan 2022 Cumartesi Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?

  9 Nisan Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi, 9 Nisan 2022 Cumartesi Evde Bakım Aylığı Parası Yattı Mı?

  Nisan ayı evde bakım maaşı ne zaman yatacak? 

  2022 Nisan evde bakım maaşı ne zaman yatar? Nisan ayında evde bakım maaşı alacak vatandaşlar hesaplara ödemelerin ne zaman yatacağını sorguluyor. Ödemeler her ay farklı tarihlerde yapılıyor.

  NİSAN AYI EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

  2022 Nisan ayı evde bakım maaşları hesaplara yatmaya başladı..

  9 NİSAN CUMARTESİ 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım maaşını her ayın 15'i ile 31'ü arasında hesaplara yatıyor.

  Evde bakım maaşının yapıldığı iller henüz netleşmedi. Maaş hakkı olanlar e-Devlet üzerinden evde bakım maaşının hesabına yatıp yatmadığını sorgulayabiliyor.

  1- Ordu

  2-Tokat

  3-
  EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

  Evde bakım parası yatan iller sorgulama

  Evde Bakım aylığı ödemeleri E Devlet üzerinden sorgulanıyor. TC kimlik numarası ve E Devlet şifresi kullanarak giriş yapılan sistemin arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazın ve butona tıklayın. Ardından açılan sayfada maaş ödemesi ile ilgili detayalar çıkıyor. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama özelliği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sekmesinin altında tüm detaylara ulaşılabiliyor.

  SMS ile evde bakım parası sorgulama

  Evde bakım aylığı alanlar sorgulama yapmak için telefonlarının SMS özelliğini de kullanabilir. Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e SMS atarak bakiye takibi yapabilirler. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir.

  Bakım ödemesinin yanında yaşlının kendisine de maaş veriliyor. Bunun için de bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Yaşlılığı nedeniyle herhangi bir işte çalışamayan ve geliri olmayanlara bağlanan maaş halk arasında 65 yaş aylığı olarak biliniyor.

  EVDE BAKIM PARASI ŞARTLARI

  Bu yardımdan yararlanmak için de en az yüzde 50 engelli ve ağır engelli olunması ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlüklerindeki bakım hizmetleri değerlendirme heyeti tarafından bakıma ihtiyacı olan kişinin engelli olduğunun tespit edilmesi gerekiyor. Sağlık kurulu raporunda mutlaka ‘ağır engelli’ ibaresinin yer alması gerekiyor. Yüzde 50’den daha düşük engelli olanlara ise evde bakım maaşı ödenmiyor. Bu yardımdan hane içindeki kişi başına düşen ortalama aylık geliri, asgari ücretin aylık net tutarının üçte ikisinden daha az olan kişiler yararlanabiliyor.

  Bu konuda son yapılan değişikliklerle de üvey akrabalar da evde bakım parası alabiliyor. Yine yapılan değişiklikle engelli oranına bakılmaksızın, 18 yaşının altındaki çocuklar için engelli sağlık raporunda ‘özel koşul ya da çok özel koşul gerektirir’ ibaresi yer alıyorsa, engelli yakını evde bakım yardımından faydalanabilir. 18 yaşının üstündekiler içinse, raporda ‘tam bağımlı’ ifadesi yer alıyorsa, yine engelli yakını yardım alabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.simdibu.moda

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap