Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  67 watt şarj aleti kaç dakikada şarj olur

  1 ziyaretçi

  67 watt şarj aleti kaç dakikada şarj olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Redmi Note 11 ailesinin hızlı şarj performansı

  Redmi Note 11 ailesinin hızlı şarj performansı

  Redmi Note 11 ailesinin hızlı şarj performansı

  Günümüzde, pek çok amiral gemisi telefonda “hızlı şarj” başlığı altında aslında çok da yüksek olmayan değerlerin sunuluyor. Peki Redmi ailesinde durum nasıl?

  Xiaomi ise, Redmi Note 11 ailesinde hem yüksek hızlı şarj değerleri sunuyor hem de hızlı şarj teknolojisini sunan adaptörleri aynı kutuda veriyor. Bu yazımızda sizlere bu ailenin pil performansı ve hızlı şarj özelliğini masaya yatırıyoruz.

  Redmi Note 11 ailesinde hızlı şarj adaptörleri kutu ile beraber kullanıcıya sunuluyor. Yani Hızlı şarj özelliğini kullanabilmek için ayrıca para vermek zorunda kalmıyorsunuz ve paramız cebimizde kalıyor. Yüksek hızlı şarj değerleri sayesinde, yalnızca orta seviyedeki cihazlar değil, hatta amiral gemisi statüsündeki pek çok cihaza kıyasla da daha kısa sürede telefonlarımızı şarj edip kullanmaya devam edebiliyoruz.

  Redmi Note 11 ailesi

  Xiaomi, Redmi 11 ailesi üyelerinde Amoled ekran teknolojisini kullanıyor. Ekran tazeleme değerleri olarak bazı modellerde 90Hz, bazı modellerde de 120Hz değerleri sunuluyor. Bu tip detayları genellikle amiral gemisi telefonlarda görüyoruz, ki orta seviye telefonlarda görebilmek gerçekten güzel. Aileyi oluşturan üyelerin RAM tarafında LPDDR4X, depolama tarafında da UFS2.2 teknolojilerini kullandığını belirtelim. Yani dosya yükleme ve uygulama çalıştırma performansı tarafında daha iyi sonuçlar almak mümkün. Tabii kamera tarafında da tatmin edici detaylar var. Peki hızlı şarj performansı nasıl?

  Redmi Note 11’in hızlı şarj performansı

  Redmi Note 11

  33w hızlı şarj desteği ile geliyor.
  5000mAh pile sahip.
  0’dan %100’e 80 dakikada şarj oluyor.
  – 18 dakikada %25
  – 36 dakikada %50
  – 67 dakikada %75

  Redmi Note 11 S

  33w hızlı şarj desteği ile geliyor.
  5000mAh pile sahip.
  0’dan %100’e 90 dakikada şarj oluyor.
  – 18 dakikada %25
  – 41 dakikada %50
  – 65 dakikada %75

  Redmi Note 11 Pro

  67w turbo şarj ile geliyor.
  5000mAh pile sahip.
  0’dan %100’e 55 dakikada şarj oluyor.
  – 13 dakikada %25
  – 25 dakikada %50
  – 39 dakikada %75

  Redmi Note 11 Pro 5G

  67w turbo şarj ile geliyor.
  5000mAh pile sahip.
  0’dan %100’e 60 dakika şarj oluyor.
  – 10 dakikada %25
  – 22 dakikada %50
  – 40 dakikada %75

  Redmi Note 11 Pro+ 5G

  120wHyperCharge hızlı şarj ile geliyor.
  4500mAh pile sahip.
  0’dan %100 doluluğa 23 dakikada şarj oluyor.
  – 4 dakikada %25
  – 9 dakikada %50
  – 18 dakikada %75

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Xiaomi 67 Watt Turbo Şarj Aleti Cihazı

  Telefonların Şarj Aleti Kaç Watt Olmalı?

  Telefonların Şarj Aleti Kaç Watt Olmalı?

  Günlük hayatlarımızın en büyük yardımcıları akıllı telefonların şarj cihazı kaç watt olmalı sorusu sıkça karşılaştığımız sorulardan biridir. Bu yazımızda sizlerle birlikte bu soruyu yanıtlayacağız.

  Watt Nedir?

  Watt, güç birimi olarak dünya çapında kabul görmüş bir enerji birimidir. Birim zamanda üretilen ve tüketilen enerji miktarı olarak kabul edilir. Örneğin cep telefonları şarj olurken 2 ile 6 watt arasında güç tüketirler.  Bu değerler çoğunlukla 1 saatte tüketilen enerji miktarı olarak hesaplanır. Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusunu yanıtlayabilmemiz için ilk önce watt hesaplaması yapabilmemiz gerekir.

  Watt Nasıl Hesaplanır?

  Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı dediğimizde watt hesaplanırken amper değeriyle volt değerini çarparız. Yani “1 Watt=1 Amper X 1 Volt”dur. Örneğin 5 volt 2 amper değerine sahip bir şarj cihazı 10 watt güce sahiptir.  Orijinal şarj cihazında bulunan output volt değeri 5.0V ise daha yüksek volt değerine sahip bir şarj cihazı ile şarj etmenizi tavsiye etmeyiz. Daha yüksek volt değerine sahip bir şarj cihazı kullanırsanız eğer şarj entegresini yakma ihtimaliniz çok yüksektir.

  Telefon Şarj Cihazı Kaç Amper Olmalı?

  Akım, elektronların, tam bir elektrik devresinin belirli bir noktasından saniyede geçen akış hızıdır. Amper ise bu akımı ölçmemizi sağlayan genel kabul görmüş birimdir. Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusuna cevap verebilmemiz için ilk olarak amper değerini bilmemiz gerekiyor. Şarj cihazımızın akım değerini cihazın altında veya yan taraflarında yazan yazılarda görebilirsiniz. 5V’den sonra gelen değerdir. Örneğin “5V=2A” gibi. Burada şarj cihazımızın değeri 2 Amper oluyor. Genellikle bu değerler 1A, 1.5A, 2A gibi değerler olur. Şarj cihazımızın amper değeri şarj hızımızı direkt olarak etkiler.

  Amper değerimiz ne kadar yüksek ise o kadar çabuk şarj olur demektir. 5V değere sahip şarj aletlerinde 2.5A değeri çoğunlukla en yüksek değerdir. Şarj cihazınızın amper değeri 2.5 yerine 5 olsa bile telefonunuz maksimum şarj kapasitesi kadar şarj alır. Telefonunuzun kapasitesini geçen akım telefonunuzda herhangi bir hasara neden olmaz. Bu yüzden yeni bir şarj cihazı alacaksanız akım değeri yüksek şarj cihazı almanız sizin yararınıza olacaktır. Telefonunuza herhangi bir hasar vermeden daha hızlı şarj etme şansını bulabilirsiniz.

  Easycep ile yenilenmiş sıfır kalitesinde uygun fiyatlı ikinci el telefon ürünlerine sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

  Voltaj Nedir?

  Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusunda bakmamız gereken ikinci unsur ise voltajdır. İletken devrelerin arasında akışı sağlayan madde elektronlardır. Bu akımın oluşması için bu elektrik devresine kuvvet gerekir. Elektronlar bu kuvvet sayesinde hareket ederler. Bu durum da elektriği oluşturur. Elektronların hareket etmesini sağlayan bu kuvvete ‘’Voltaj’’ denir. Voltajın uluslararası kabul görmüş birimi de Volt’dur. ‘’V’’ ile ‘’E’’ harfleri ile sembolize edilir.

  Klasik şehir elektriğinin voltajı 220 volttur. Telefonlarımızı şarj etmek için kullandığımız şarj aletleri de bu değeri 5 volta getirmeye yarıyor. Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı dediğimizde watt hesaplanırken voltaj değerini baz alırız. Kalitesiz ve orijinal olmayan şarj aletlerinde voltaj dalgalanmaları meydana gelebiliyor. Bu dalgalanmalar da cihazlarımıza yüksek oranda hasar verebiliyor.

  Yeni cihazların hemen hemen hepsini 5 volt haricinde 9 ve 12 volt ile de şarj etmemiz mümkün. Qualcomm Quick Charge teknolojisine sahip bütün şarj aletleri ve akıllı telefonlar uyum içerisinde çalışarak hızlı şarj teknolojisini bizlere sunuyor. Quick Charge (Hızlı Şarj) özelliğine sahip şarj aletlerinin sahip olduğu teknoloji sayesinde voltaj dalgalanma sorununu yaşamadan kolay ve güvenli bir şekilde telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

  Qualcomm Quick Charge Nedir?

  2013 yılında ilk defa kullanıcılara sunulan Quick Charge 1.0 ile akıllı telefonlarımızı %40 daha hızlı şarj etme imkanı sunuldu. Quick Charge geliştirilerek 2.0 versiyonu çıktı ve bu oran %75’e yükseldi. Bu versiyon ile daha hızlı şarj imkanının yanında donanım desteği de arttırılarak Qualcomm’un bu yeni teknolojisi taşınabilir şarj aletlerine ve araçlarımızda kullandığımız şarj aletlerine de getirildi.

  Quick Charge’ın en son sürümü olan 3.0 sıfır ise 2.0 versiyonundan %38 daha hızlı şarj imkanı veriyor. Bu versiyonun sağladığı en ilginç avantajlardan biri de cihazınızın ne kadar enerjiye ihtiyacı olduğunu anlayıp şarj mekanizmasından ne kadar güç almasını gerektiğini seçebilmesidir. Geniş voltaj değerlerine sahip olan bu teknoloji sayesinde ihtiyacı olan voltaj değerini otomatik olarak değiştirebiliyor.

  Telefon Neden Yavaş Şarj Olur?

  Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusunun cevabı şarj süremize etki eder. Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa ilk dikkat etmeniz gereken şarj kablonuzun yıpranmış olma ihtimali olmalıdır. Şarj kablosunda ya da kablonuzun soketinde oluşan deformeler telefonunuzun şarj olmasında problem yaşamanıza neden olabilir. Özellikle Apple iPhone marka akıllı telefonlarda kullanılan şarj kablolarının ömrü çok uzun değildir. Bu nedenle telefonunuz yavaş şarj alıyorsa ilk önce şarj kablonuzu değiştirmenizi tavsiye ederiz. Eğer şarj kablonuzu değiştirmenize rağmen bir değişiklik yoksa bir arkadaşınızın şarj adaptörünü deneyebilirsiniz.

  Telefonunuz çok geç şarj oluyor ve şarjı çabuk bitiyorsa pil ömrünüzü kontrol etmeniz gerekebilir. Normalde akıllı telefon kullanıcısıysanız düzenli olarak pil ömrünüzü kontrol etmelisiniz. Pil ömrünüz %85’in altındaysa pilinizi değiştirmeniz gerekebilir. Problem o durumda da devam ediyorsa telefonunuz bozulmuş olabilir.

  Şarj Cihazı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Telefonumuzla birlikte gelen şarj aletleri bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı bozulabiliyor yada arabamızda, iş yerimizde ek bir şarj cihazına ihtiyaç duyabiliyoruz. Yeni şarj aleti alırken dikkat etmemiz gereken ilk madde güvenlik ve telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusuna cevap verebilmek olmalıdır. Şarj cihazımızın voltaj sorunlarının olması telefonumuzun zarar görmesinin yanında bozulmasına bile sebep olması mümkündür. Bu yüzden kesinlikle kalitesiz, bilinmeyen markaya ait şarj cihazı almaktan kaçınmamız gerek.

  Şarj cihazı almadan önce ürünün ne kadar güvenli olduğunu bilemeyiz. Bu yüzden ilk olarak güvendiğimiz markaların şarj aletlerine bakmamız gerekiyor. Telefonların şarj aleti kaç watt olmalı ya da markası ne olmalı gibi sorulara cevap verebilmeliyiz.

  Alacağınız markayı seçtikten sonra dikkat etmemiz gereken önemli özelliklerden biri hızlı şarj özelliğinin olup olmamasıdır. Yukarıda bahsettiğimiz Qualcomm Quick Charge teknolojisine sahip şarj cihazı almanız telefonunuzu eskisinden daha hızlı ve güvenli bir şekilde şarj etmenizi sağlar. Alacağınız şarj cihazında hızlı şarj özelliği mevcut değilse 5 volt üzerinden çalışır. Bu gibi durumlarda bakmanız gereken amper değeridir. Amper değeri yüksek bir şarj cihazı almanız telefonunuzu daha hızlı şarj etmenize yardımcı olur.

  Prize Takılı Bırakılan Şarj Cihazları Fazla Elektrik Tüketir Mi?

  Hepimizin vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonların sürekli olarak şarjları bitebiliyor. Gün içinde kim bilir kaç kere şarja takıp alıyoruz. Bazen şarj aletlerimizi prizde unuttuğumuz olmuyor değildir tabi. Hatta prizde şarj cihazı unuttuğumuzda tepki bile almışızdır. Çünkü bu durumda fazla elektrik tüketildiğine inanılır. Fakat bu durum böyle değildir.

  Hepimizin kullandığı şarj aletleri evimize gelen 220V değerine sahip elektriği direkt olarak kullanmaz. Şarj aletlerinin içerisindeki transformatörler sayesinde gerilimin düşmesine yardımcı olur. Hatta diğer ev aletlerinden olan kettle, buzdolabı, fön makinesi gibi aletlerden bile az enerji tüketirler. Daha basit bir dille anlatmak gerekirse cep telefonları şarj olurken 2-6 watt arasında enerji tüketirler. Bu da genel olarak telefonların şarj aleti kaç watt olmalı sorusuna cevap olarak kabul edilebilir. Eğer şarj cihazınız telefonunuza bağlı değilse yani şarj cihazınızı prizde unuttuysanız bu değer 0.1-0.5’e düşer.

  Normal bir telefonun yıllık şarj ücreti 1 doları bile geçmez. Yani şarj cihazınızı prizde unutmanız elektrik faturanıza çok fazla yansımaz ama dikkat etmeniz gereken nokta yangın gibi büyük sorunlara neden olabilmesidir. Bu yüzden yine de prizde bırakmamaya dikkat etmenizi öneririm.

  Easycep ailesi olarak yenilenmiş telefonları uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Sitemizi ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun yenilenmiş telefonu sipariş edebilirsiniz. Üstelik 12 ay Easycep garantisiyle güvenli alışverişin keyfini çıkarın.

  Bu yazımızda telefonların şarj cihazı kaç watt olmalı konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://easycep.com/blog/telefon-ekran-donmasi-nasil-cozulur-55 linkinden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : easycep.com

  Xiaomi Şarj Aleti 67 W 5A Turbo Şarj Cihazı Beyaz Fiyatı, Yorumları - Trendyol

  iPhone'unuzu hızlı şarj etme

  iPhone 8 ve sonraki modellerin pilini yaklaşık 30 dakika içinde yüzde 50'ye kadar şarj edebilirsiniz.1

  Hızlı şarj etme için Apple USB-C - Lightning Kablosu ve şu adaptörlerden biri gereklidir:

  Hızlı şarj çok sıcak veya çok soğuk koşullarda gerçekleşmeyebilir.

  Hangi Apple Güç Adaptörüne sahip olduğunuzdan emin değilseniz adaptörün üst veya alt kısmındaki vat gücünü kontrol edin:

  Yazı kaynağı : support.apple.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap