Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  6 yaşında evlendirilen kızın son ifadesi

  1 ziyaretçi

  6 yaşında evlendirilen kızın son ifadesi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Son Dakika! 6 yaşında evlendirilen kız çocuğunun yeni ifadesi ortaya çıktı: Bir abla Devlet seni korur deyince kaçtım

  Son Dakika! 6 yaşında evlendirilen kız çocuğunun yeni ifadesi ortaya çıktı: Bir abla Devlet seni korur deyince kaçtım

  Son Dakika Haber... H.K.G., 7 Haziran 2022 günü kayda alınan ifadesinde 6 yaşındayken babasının annesini iknaya çalıştığını belirterek “Annem ‘o daha küçük’ diyordu. Babam beni çağırdı ve ‘Kızım büyüdün sen değil mi, kocaman oldun, abla oldun değil mi?’ diye sordu. Ben de sevinerek, ‘Evet büyüdüm’ dedim. Babam anneme ‘Bak kızım büyümüş, artık gelin olabilir’ dedi.Ertesi gün 29 Şubat 2004’te annem beni hazırladı babam elimden tuttu medreseye indirdi. İçeride iki tanımadığım adam ve Kadir İstekli vardı. Arka tarafa geçmemi istediler. O gün benim nikâhım kıyılmış” dedi.

  "BU BİR OYUN DEDİ"

  Kadir İstekli’nin ertesi gün kendine cinsel istismarda bulunduğunu anlatan H.K.G. “Sen benim karımsın, ben de senin kocanım. Evliler böyle oyun oynarlar, ama bu oyun kimseye söylenmez, bak annen ile baban kimseye söylemiyor’ dedi” ifadelerini kullandı.

  "YATAĞINA GÖNDERDİ"

  7-8 yaşlarında da tecavüzlerin sürdüğünü belirten H.K.G. şöyle devam etti:

  “Sapanca’da bir evimiz bulunuyordu, oraya gitmiştik. Babam beni o gece Kadir’in odasına yatağına gönderdi. Ben odasına gittiğimde Kadir kapıyı kilitledi. Tekrar bana ‘oyun oynayalım mı’ dedi. Ben ‘hayır, abime gitmek istiyorum’ dedim, ağladım. Kadir bağırdı, azarladı. Sonra tekme attım, o da sinirlendi, bana saldırdı. Zamanla her şey normalmiş gibi davranılmaya başlandı. Ben çocuklar küçükken evleniyormuş gibi, herkes böyleymiş gibi düşünüyordum. 10 yaşına gelince Arifiye ilçesinde cemaatin Kur’an kurslarından birine yazıldım. Kurstaki hocalarımdan birine ‘Hocam ben evliyim’ dedim. Hocam üzüldü, bana sarıldı. 13 yaşlarıma geldiğinde nişan yapmaya karar verdiler. 14 yaşımda da düğün yaptılar.

  ANNEM AĞZINDAN KAÇIRDI

  Kadir ile aynı evde yaşamaya başladıktan birkaç ay sonra ilk adetimi gördüm. 14 yaşındaydım. Annem ve Kadir beni kadın doğum polikliniğine götürdüler. Annem doktorla konuşurken evli olduğumu ağzından kaçırdı. Doktor polis çağırdı. Polis karakola götürdü. Benim yerime annem ve Kadir ifade verdi. Yaşımın normalde büyük olduğunu, ancak küçük yazıldığını söylemişler. Savcılık kemik testi istedi. Kemik testi için odaya girdiğimde içeride bir kız film çekiliyordu. Sonra öğrendiğime göre o kızın kemik testi benim kemik testimmiş gibi göstermişler.

  ‘KAÇARKEN BABAM DARBETTİ’

  Kadir ile aynı evde yaşamaya başladıktan sonra bir radyo programına denk gelmiştim. Burada konuşan kişi, kız çocuklarının evlendirilmelerinden bahsediyordu. Facebook üzerinden bu kişiye ulaştım. Evden kaçmaya karar vermiştim. Tam kaçacakken ailem yakaladı. Babam beni darbetti. Elimden telefonu aldılar. 17 yaşıma gelince hamile kaldım. Resmi nikah yaptılar. Çocuğum 2 yaşına gelince ailem onu benden aldı. Bir gün alışveriş için dışarı gitmiştim, AVM’den telefon aldım. Telefondan yaptığım araştırmalar sonucu Wattpad isimli kitap uygulamasında bir abla ile tanıştım. Ona her şeyi anlattım. O da bana ‘delilleri topla devlete sığın’ dedi. Beş ses kaydı aldım. Delilleri topladım. Annemi aradım, oğlumu çok özlediğimi, bir gece bende kalmasını istediğimi söyledim. Annem ‘tamam’ dedi. Sabah uyanınca saat 07.30’da oğlumu uyandırdım, adliyeye geldim. Yaşadıklarımı anlattım.’’

  Anne: Yaş farkını sorun etmedik

  H.K.G.’nin annesi Fatıma Gümüşel de, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şüpheli olarak ifade verdi. Sözcü’de yer alan habere göre, anne Gümüşel şunları söyledi:

  Benim kızım 16 yaşındayken Kadir İstekli annesiyle beraber H.K.G’yi istemeye geldiler. Kadir İstekli benim eşimin talebelerindendir. Hatırladığım kadarıyla Kadir İstekli’yle kızımın arasında 18-19 yıl yaş farkı vardı. Kızım bu yaş farkını hiç sorun etmedi. Ben ve eşim de bu yaş farkını sorun etmedik. Çünkü Kadir İstekli genç görünüyordu. Kızım H.K. ve diğer çocuklarımın hepsi Kadir İstekli’den Kuran dersleri alıyorlardı. H.K. 7-8 yaşlarından itibaren 10 yaşına kadar Kadir İstekli’den ders aldı. 10 yaşından sonra H.K.’yı Sakarya’nın Arifiye İlçesi’ndeki başka bir medreseye gönderdik. Yaklaşık 3 sene Arifiye’de kaldı. Kızımın anlattıklarının hepsi yalandır.

  Kaynak: Haber Global

  Yazı kaynağı : haberglobal.com.tr

  6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kızdan şok ifade! O radyocuya gayri ahlaki...

  6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kızdan şok ifade! O radyocuya gayri ahlaki...

  Mağdur H.K.G, "Önce programlarını dinledim ve sonra Facebook üzerinden iletişime geçtik. Görüşmemiz bir süre sonra farklılaştı. Bir süre sonra bana 'canım' diye hitap etmeye başladı. Ben de ona öyle hitap ettim." dedi. H.K.G, radyocu Zeki Kayahan C.'nin kendisine altınlarını alıp kaçması telkininde bulunduğunu da söyledi. H.K.G.'nin annesi ise, kızının radyocu Zeki Kayahan C.'ye gayri ahlaki fotoğraflar attığını iddia etti.

  Yaşı henüz 6 iken 29 yaşındaki Kadir İ. tarafından istismar edildiğini, 14 yaşındayken evlendirildiğini iddia eden H.K.G vakasının detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Ailenin 'Bir radyocu ile görüştükten sonra değiştiğini, radyocuya müstehcen fotoğraflarını attığını, evden kaçması için o radyocunun kendisini yönlendirdiğini' iddia ettiği H.K.G.'nin bu iddialarla ilgili çarpıcı detaylar verdiği belirlendi.

  RADYOCU ZEKİ KAYAHAN C. AYRINTISI

  SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) yoluyla İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade veren H.K.G.; Matrax isimli radyo programının ünlü sunucusu 'Zeki' isimli kişi ile radyodaki programlarını dinledikten sonra iletişim kurduğunu, bu irtibatın daha sonra ileri boyuta taşındığını, radyocu 'Zeki' ile birbirlerine 'canım' diye hitap etmeye başladıklarını ve kendisine 'altınların var mı, altınlarını al kaç' dediğini söyledi. Bu kişinin ünlü bir radyoda programcılık yapan radyocu Zeki Kayahan C. olduğu saptandı.

  'ZEKİ KAYAHAN C. BANA, 'CANIM' DEDİ, BEN DE ONA AYNI ŞEKİLDE HİTAP ETTİM'

  17 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen celsede müşteki H.K.G. ve avukatı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, sanık anne F.G. ve avukatı, sanık baba Y.Z.G.'nin avukatları ve psikolog hazır bulundu. Ailenin 'görüştüğü radyocu' iddiasını yönelten hakimin sorusunu cevaplandıran H.K.G, ifadesinde şu sözleri sarf etti:

  'Görüştüğüm kişi ile ne kadar süre görüştüğümü sordunuz. Bu süreç uzun sürdü. Önce programlarını dinledim ve sonra Facebook üzerinden iletişime geçtik. Görüşmemiz bir süre sonra farklılaştı. Bir süre sonra bana 'canım' diye hitap etmeye başladı. Ben de ona öyle hitap ettim.'

  HAKİMDEN KRİTİK SORU: CANIM KELİMESİNİ NE ANLAMDA KULLANDI?

  Hakimin 'canım' kelimesinin ne anlamda kullanıldığını sorması üzerine H.K.G. şunları söyledi:

  'Ben bunun anlamını düşünmedim. Onu sadece kurtuluş olarak gördüm zira o çevremdeki kişilerden farklı bir anlayıştaydı. Çocuk yaşlarda evlendirmeye karşı çıkıyordu. Bu kişi radyoda yayın yapıyordu. Matrax isimli bir program yayını yapıyordu. Zeki isimli bir sunucuydu. Bu Zeki isminin onun gerçek adı mı yoksa takma adı mı olduğunu bilmiyorum.'

  'ALTINLARI ALIP KAÇ'

  Hakimin 'Zekirdek' isimli kişinin görüştü kişi olup olmadığını sorması üzerine H.K.G., dikkat çeken 'altınları alıp kaçma' iddiasını dillendirdiği ifadesinde şöyle konuştu:

  'Zekirdek isimli kişi Zeki isimli kişi mi bilmiyorum. Görüştüğüm kişi bana 'ben seni korurum, ben seni onlardan korurum, altınların var mı?' dedi. Ben de olduğunu söyledim. Bana 'altınlarını al kaç' dedi. Bana plan yapacağını, bana söyleyeceğini ve benim de o zaman evden kaçacağımı söyledi. Sonra da ailem yazışmalarımı yakaladı. Ben altınlarımı alıp kaçmayı kabul ettim zira o ortamdan uzaklaşmayı istiyordum.'

  H.K.G., radyo sunucusu 'Zeki' ile sadece mesajlaştığını, kendisine fotoğraf yollamadığını öne sürdü.

  'KIZIM RADYOCUYA GAYRİ AHLAKİ FOTOĞRAFLAR ATTI'

  Anne F.G. ise, kızı H.K.G.'nin ifadesinin ardından söz alarak, radyocu 'Zeki' isimli kişiye gayri ahlaki fotoğraflar gönderdiğini, 'sevgilim' şeklinde hitap ettiğini, bu kişinin altınlarını alıp İzmir'e kaçması yönünde kızına teklinde bulunduğunu dillendirdi. F.G.'nin mahkemedeki ifadesi şöyle:

  'Kızım eksik konuşuyor. Telefonda ben gözlerimle gördüm. Ona gayr-i ahlaki fotoğraflar göndermiş. Bir mesajında da 'Sevgilim, doğum günün kutlu olsun' yazmış. En son mesajında da 'Sen altınları al gel, sana İzmir'de ev hazırladık' yazmıştı.'

  NE OLMUŞTU?

  H.K.G.'nin cinsel istismar ve erken yaşta evlendirilme iddiaları üzerine başlatılan davanın duruşması Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 30 Ocak 2023 tarihine görülecek. Sanıklar arasında yer alan H.K.G.'nin eski eşi Kadir İ. ve babası Yusuf Z.G., 15 Aralık 2022 tarihinde tutuklanmıştı.

  Savcılık; baba Yusuf. Z.G. ile anne Fatıma G.'nin 'zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı' suçundan 22 yıl 6 aya kadar, Kadir İ. hakkında 'zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı' ve 'cinsel saldırı' suçlarından 67 yıl 10 ay 15 güne kadar hapis cezası talep etmişti.

  KAYNAK:BEYAZ GAZETE 

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  SON DAKİKA: 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kızdan şok ifade! 'Radyocu Zeki Kayahan C."ye müstehcen fotoğraf attı...'

  SON DAKİKA: 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen kızdan şok ifade! 'Radyocu Zeki Kayahan C.

  "ALTINLARI ALIP KAÇ"

  Hakimin "Zekirdek" isimli kişinin görüştü kişi olup olmadığını sorması üzerine H.K.G., dikkat çeken "altınları alıp kaçma" iddiasını dillendirdiği ifadesinde şöyle konuştu:

  "Zekirdek isimli kişi Zeki isimli kişi mi bilmiyorum. Görüştüğüm kişi bana 'ben seni korurum, ben seni onlardan korurum, altınların var mı?' dedi. Ben de olduğunu söyledim. Bana 'altınlarını al kaç' dedi. Bana plan yapacağını, bana söyleyeceğini ve benim de o zaman evden kaçacağımı söyledi. Sonra da ailem yazışmalarımı yakaladı. Ben altınlarımı alıp kaçmayı kabul ettim zira o ortamdan uzaklaşmayı istiyordum."

  H.K.G., radyo sunucusu "Zeki" ile sadece mesajlaştığını, kendisine fotoğraf yollamadığını öne sürdü.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap