Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  4.sınıf karne notları nasıl verilecek

  1 ziyaretçi

  4.sınıf karne notları nasıl verilecek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  4. SINIF KARNE NOTU NASIL HESAPLANIR?

  4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama

  Karne notları nasıl verilecek? Karne notları nasıl hesaplanacak?

  Karne notları nasıl verilecek? Karne notları nasıl hesaplanacak?

   Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin ikinci dönem derslerinin sınavlarını salgın tedbirleri kapsamında yeniden düzenledi. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflarda sınav uygulaması bulunmuyor.

  - 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri, birinci dönemde olduğu gibi yüz yüze eğitim, canlı ders veya TRT EBA televizyonundaki yayınları takip ve derse olan ilgilerine göre kişisel, sosyal ve akademik gelişimlerini destekleyecek şekilde öğretmenleri tarafından değerlendirilecek.

  4. sınıf ve ortaokul öğrencileri sınav olacak mı?

  - İlkokul 4. sınıf ile ortaokul öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin sınavla değerlendirilmesi durumu, öğrencilerin tercihine bırakıldı.

  İkinci dönem sınav notum var, ne olacak?

  - İkinci dönem sınav notu olan öğrencilerin bu sınavları geçerli olacak ve e-Okul sistemine işlenecek. Sınavı yapılan derslerden başka bir sınav yapılmayacak.

  - Bu öğrencilere istemeleri hâlinde ikinci bir sınav yapılıp puanlarını yükseltme fırsatı verilecek.

  - Bu öğrencilere ayrıca tercih hakkı sunulacak olup istemeleri halinde sadece birinci dönem notları ile değerlendirilmeleri sağlanacak. Başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacak.

  İkinci dönem sınav notum yok, ne olacak?

  - İkinci dönem sınav notu olmayan öğrencilere sınavlara katılıp katılmama hususunda tercih hakkı sunulacak. İsteyen öğrenciler için sınav yapılacak.

  - İkinci dönem sınavlarına katılmak istemeyen öğrencilerin sadece birinci dönem notlarına göre değerlendirilmeleri sağlanacak. Öğrencilere başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacak.

  Tercih edilen seçenek 26 Mayıs'a kadar bildirilmeli

  Velilerin, tercih ettikleri seçeneği 26 Mayıs 2021 tarihine kadar öğrencilerin kayıtlı bulunduğu okul müdürlüğüne yazılı olarak ya da e-posta başvurusuyla bildirmeleri gerekiyor.

  Hangi konulardan sorumluyum, sınavlar ne zaman yapılacak?

  - Seçmeli dersler dâhil bütün derslerden sadece bir sınav notu karneye yansıtılacak.

  - Sınavlar okul ortamında ve yüz yüze yapılacak.

  - Öğrencilerin sınavları 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başından 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konu ve kazanımları kapsayacak şekilde, 18 Haziran 2021 tarihine kadar planlanarak uygulanacak.

  Farklı bir ilde sınava girebilir miyim?

  - Farklı bir ilde bulunmaları durumunda öğrenciler, sınavlara bulundukları yerlerde aynı okul türündeki okullarda girebilecekler. Bu kapsamda, okulların gerekli hazırlık ve planlamaları yapabilmeleri için öğrenci velileri, 26 Mayıs 2021 Çarşamba gününe kadar taleplerini bulundukları ildeki ilgili okul müdürlüğüne bir dilekçe ile iletecek, öğrencilerin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünü de bu konuda bilgilendirecek.

  Yurt dışındayım sınava girebilir miyim?

  - Yurt dışında bulunan ve sınavlara bulunduğu ülkede katılmak isteyen öğrenciler; bulunduğu yerin Türkiye Cumhuriyeti BüyükelçiliğiBaşkonsolosluğu/Konsolosluğu eğitim müşavirliği/ataşeliğine başvuracak. Kendisinde veya birlikte kaldığı aile bireylerinde herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacak.

  - Yatılı bölge ortaokullarında kayıtlı olan ve eğitim öğretim sürecini uzaktan eğitim yoluyla takip eden öğrencilerin, sınav tarihlerinin olduğu günlerde pansiyon kapasitesi, ulaşım şartları ve hijyen koşulları dikkate alınarak pansiyonda konaklayabilmeleri sağlanacak.

  İlkokul 1,2,3. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

  - İlkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz için sınav yapılmayacak. Ders etkinliklerine katılım durumunuz öğretmeniniz tarafından değerlendirilerek karne notunuz belirlenecek.

  İlkokul 4. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

  - İlkokul 4. sınıf öğrencilerimiz, ikinci dönem derslerden sınava girebilir, girmiş oldukları sınavların puanları varsa bu puanlarını yükseltebilir ya da ikinci dönem yerine birinci dönem değerlendirmelerini karneye yansıtabilirler. Bu durumlardan hangisini tercih ettiğiniz, velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yazılı veya e-posta yoluyla yapacağı bildirime bağlı olacak.

  Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

  - Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz, ikinci dönem derslerden sınava girebilir, girmiş oldukları sınavların puanları varsa bu puanlarını yükseltebilir ya da ikinci dönem yerine birinci dönem değerlendirmelerini karneye yansıtabilirler. Bu durumlardan hangisini tercih ettiğiniz, velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yazılı veya e-posta yoluyla yapacağı bildirime bağlı olacak.

  Ortaokul öğrencisiyim, seçmeli derslerden sınav olacak mı?

  - Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz seçmeli dersler de dahil olmak üzere tüm derslerden istemeleri halinde sınava girecek ve sadece bir sınav puanı karneye yansıtılacak.

  Müzik, beden eğitimi ve spor, görsel sanatlar gibi derslerden sınav olacak mı?

  - Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz istemeleri halinde zorunlu ve seçmeli tüm derslerden sınava girecek.

  Uzaktan eğitime geçmeden önce okulda sınav olmuştuk. Başka sınav olacak mıyım?

  - Eğer 17 Mayıs 2021 tarihinden önce sınava girdiyseniz tekrar sınava girmenize gerek yok.

  İstediğim dersten sınava girmeyebilir miyim?

  - Hangi ders veya derslerden sınava girmek istediğinizi velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yapacağı başvuru sırasında belirtmesi gerekmektedir.

  Bu dönem daha önceden katıldığım sınavdan düşük puan aldım. Puanımı yükseltme şansım var mı? Eğer 17 Mayıs 2021'den önce girmiş olduğunuz bir sınavdan düşük puan aldıysanız velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okula başvurması halinde tekrar sınava girebilirsiniz. Ancak karneye sadece bir sınav puanınız yansıtılmış olacak.

  Sınavlar okulda ne zaman yapılacak?

  - Sınavlar okulda 18 Haziran 2021 tarihine kadar yapılmış olacak.

  Sınavların süresi olacak mı? Kaç soru sorulacak?

  - Bir sınav süresi 40 dakika olacak. Sınavlarda çıkacak soru sayısı ve soru türü dersin öğretmeni tarafından belirlenecek.

  Sınavlarda hangi konulardan soru çıkacak?

  - Sınavlarda ikinci dönemin başından 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konulardan soru sorulacak.

  Karantinadayım, sınava giremezsem ne olacak?

  - Sizde veya birlikte kaldığınız aile bireylerinizde herhangi bir kronik rahatsızlık varsa, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacaksınız. Herhangi bir nedenle sınavlara katılamazsanız ilgili ders öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacaksınız.

  Proje çalışması zorunlu mu? Her dersten proje notu olması gerekiyor mu?

  - Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışmasışeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlatılır. Proje çalışması alıp tamamlamayan öğrencinin proje notu sıfır olarak değerlendirilir.

  - Sınav tarihlerinin olduğu günlerde pansiyon kapasitesi, ulaşım şartları ve hijyen koşulları dikkate alınarak pansiyonda konaklayabilmeniz sağlanacaktır.

  Uzaktan eğitim nedeniyle okulumun olduğu ilden farklı bir ilde bulunuyorum. Sınav olmak için kayıtlı olduğum okula gitmek zorunda mıyım? Şehir dışında iseniz sınavlara bulunduğunuz yerdeki aynı okul türündeki bir okulda girebilirsiniz. Bunun için velinizin 26 Mayıs 2021 Çarşamba gününe kadar talebinizi bulunduğunuz ildeki ilgili okul müdürlüğüne bir dilekçe ile iletmesi ve öğrenim gördüğünüz okul müdürlüğünü de bu konuda bilgilendirmeniz gerekmektedir.

  Öğretmenim ders etkinliklerine katılım puanımı nasıl verecek?

  - Yüz yüze eğitim, canlı ders ve EBA TV'yi takip durumunuza ve derse olan ilginize göre öğretmeniniz tarafından gerekli değerlendirme yapılacaktır.

  Bir dersten kaç tane ders etkinliklerine katılım puanı alacağım?

  - Her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2'den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilecektir.

  Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ilkokul öğrencilerinin sınavlara girip girmeyeceğine açıklık getirildi. Yapılan açıklamada, “İlkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz için sınav yapılmayacak. Ders etkinliklerine katılım durumunuz öğretmeniniz tarafından değerlendirilerek karne notunuz belirlenecek” ifadeleri kullanıldı.

  Yazı kaynağı : www.yeniakit.com.tr

  4. Sınıf Dersler Karne Not Giriş Sayısı

  4. S�n�f Takdir Te�ekk�r hesaplama 2023

  MEB birinci dönem dijital karne nasıl verilecek? İlkokul ve Ortaokul karne puanı hesaplanırken - Haber 7 GÜNCEL

  MEB birinci dönem dijital karne nasıl verilecek? İlkokul ve Ortaokul karne puanı hesaplanırken - Haber 7 GÜNCEL

  Okullarda yarıyıl tatili 22 Ocak 2021 tarihinde başlayacak. Birinci dönemin sona ermesine kısa bir zaman kala Milli Eğitim Bakanlığı karne dağıtımı süreci ve puanlamasına yönelik detayları açıkladı. 81 ile gönderilen yazıda 4. sınıf ve tüm ortaokullarda yapılan yüz yüze sınavların karne notları değerlendirmesinde dikkate alınmayacağı duyuruldu. Velilerin talepte bulunması durumunda bu kademelerde gerçekleştirilen sınavlar karneye yansıtılabilecek. İlkokul 1,2,3 sınıfların karnesinde mevzuata göre öğrencilerin gelişim düzeyi, başarıları ve öğretmen rehberliğinde ders etkinliklerine katılım puanları göz önünde bulundurularak karneleri oluşturuluyordu. Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri için ise pandemi nedeniyle puanlama sistemi değişti. Lise öğrencileri birinci dönem karnelerini ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavların ardından alacak. İşte MEB tarafından yapılan dijital karne ve puanlamayla ilgili kritik açıklama!

  İLKOKUL 1,2,3 VE 4. SINIF KARNE PUANLARI NASIL VERİLECEK?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İlkokul 1,2 ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri yönetmelikte belirtildiği gibi devam edecek. İlgili yönetmelikte  İlkokul öğrencilerinin karne notları başarı durumu, gelişim düzeyleri ve öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen ders etkinliklerine katılım puanlarıyla verilecek.

  1,2 ve 3 . sınıfların karnelerinde öğrencilerin yukarıda belirtilen ölçme ve değerlendirme işlemlerine göre “çok iyi”, “iyi” ve geliştirmeli ifadeleri yer alacak.

  İlkokul 4. sınıf öğrencilerinin karne puanlamaları yapılırken uzaktan eğitim sürecinde yapılan  ders etkinliklerine katılım puanı aritmetik ortalaması ile birinci dönem sonu puanı hesaplanacak.

  ORTAOKUL 5,6,7 VE 8. SINIFLARA KARNE PUANI NASIL VERİLECEK?

  Milli Eğitim Bakanlığı 25 Aralık tarihinde yapılan açıklamada Ortaokul öğrencilerinin yüz yüze eğitime başladığı tarihte yapılan yüz yüze sınavların karne notlarında değerlendirileceğini duyurmuştu.

  Yeni yapılan açıklamada yüz yüze sınavların karne puanlamasında etkili olmayacağı açıklandı. Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerinin karne notları ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması hesaplanarak  belirlenecek. 

  LİSE ÖĞRENCİLERİ BİRİNCİ DÖNEM KARNE ALMAYACAK!

  Lise 9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri 2020-2021 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ereceği 22 Ocak tarihinde karne almayacak. Milli Eğitim Bakanlığı lise öğrencilerinin karne puanlaması hesaplama işleminin ikinci dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirleneceğini açıkladı. Okullarda yüz yüze eğitime başlanması veya uzaktan eğitime devam edilmesi durumuna göre sınav tarihleri açıklanacak. İkinci dönem gerçekleştirilecek yüz yüze sınavların sonuçlarına göre birinci dönem lise öğrencilerinin karne puanlama işlemi yapılacak.

  DİJİTAL KARNE NEDİR? NASIL VERİLECEK?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs önlemleri kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. döneminde basılı karne dağıtılmayacak. Bakanlık bu hamlesiyle  okullarda karne dağıtımında yaşanacak yoğunluğun önüne geçmeyi amaçlıyor. MEB Bakanı Ziya Selçuk daha önce katıldığı programda karnelerin dağıtım sürecine ilişkin önemli ipuçları vermişti.

  Karneler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencilerin erişimine açılacak. Karne notu sorgulamak isteyen öğrenci ve aileler  “ e-Okul.meb.gov.tr” adresine öğrenci T.C kimlik numarası ve okul numarasıyla giriş yaparak sol tarafta bulunan menü yardımıyla karnelerini görüntüleyecek. Öğrencilerin başarı durumlarına göre aldıkları takdir, teşekkür belgeleri de buradan görüntülenebilecek.

  TAKDİR TEŞEKKÜR BELGESİ NASIL HESAPLANIR?

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap