Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  3000 hektar kaç metrekare

  1 ziyaretçi

  3000 hektar kaç metrekare bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hektar

  Hektar, sembolü ha. 10.000 m²ye eşit olan alan ölçü birimi. Hekto ve ar sözcüklerinin birleşiminden oluşmuştur ve 100 ar anlamına gelir. 1 dekar (dönüm) 1000 metrekareye (m²), 1 hektar 10.000 metrekareye (m²) eşittir. Alanı 100 metrekare (m²) olan alan ölçüsüne de ar denir. Genel olarak arazi alan ölçümünde kullanılır, tarım ve ormancılık alanlarında sıklıkla kullanılan alan ölçüm birimidir.

  1 hektar = 10.000 metrekare (m²), 10 dönüm

  1 dekar = 1 dönüm = 1000 metrekare (m²)

  Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  1 Hektar Kaç Dönüm Ve Kaç M2 (Metrekare) Eder? 1 Hektarın Ar Ve Cm2 Karşılığı Kaçtır?

  Hektar - Metre Kare dönüştürme

  Bu sitenin sahibi ve siteyi idame ettiren Wight Hat Ltd.'dir. ©2003-2018.

  Şart ve koşullarımızın tam metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Bu sitede verilen metrik hesaplayıcılar ve çizelgelerin kesinliğini sağlamak için her türlü çaba gösterilmiş olmasına rağmen, yapılan herhangi bir hata için güvence veremeyiz veya sorumlu tutulamayız. Bu sitede bir hata fark ederseniz, lütfen bu sayfanın en üstündeki iletişim bağlantısını kullanarak bize bildirin; mümkün olan en kısa sürede düzeltmeye çalışacağız.

  En son güncelleme tarihi:: Paz 22 Tem 2018

  Yazı kaynağı : www.metric-conversions.org

  1 Hektar Kaç Dönüm? Kaç Dönümden 1 Hektar Oluşur?

  1 Hektar Kaç Dönüm? Kaç Dönümden 1 Hektar Oluşur?

  Dekar ya da metrekare ile beraber dönüm gibi pek çok ölçü birbiri ile orantılıdır. Bu orantı hem arsa ve tarlalar üzerinden hem de eğitim konusunda büyük bir öneme sahiptir.

  1 Hektar Kaç Dönüm?

  En merak edilen konular içerisinde 1 hektar kaç dönüm sorusu geliyor. Kısaca söylemek gerekirse 1 hektar 10 dönüm şeklinde ifade edilmektedir.

  Kaç Dönümden 1 Hektar Oluşur?

  Kendi arsa ve tarlaları üzerinden hesaplama yapmak isteyen birçok kişi, kaç dönümden ne kadar hektar oluştuğunu öğrenmeye çalışmaktadır. Genel olarak toplamda 10 dönümden 1 hektar oluşur. Hektar üzerinden dönüm hesaplaması ile beraber işlem yapılabilir. Aynı zamanda 1 dönüm 1000 metrekareye eşittir. Böylece 1 hektar 10 bin metrekare olarak ifade edilir. Paralel olarak ise 1 hektar 10 dönüm şeklinde öne çıkar.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap