Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  30 saat ücretli öğretmen maaşı 2023

  1 ziyaretçi

  30 saat ücretli öğretmen maaşı 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ücretli öğretmen maaşı kaç TL oldu 2023 ne kadar?

  Yüzde 30 zam | 2023 ücretli öğretmen maaşı (Haftada 25-27-28-30 saat)

  Yüzde 30 zam | 2023 ücretli öğretmen maaşı (Haftada 25-27-28-30 saat)

  Yüzde 30 zam | 2023 ücretli öğretmen maaşı (Haftada 25-27-28-30 saat) TÜİK yıl sonu enflasyon verilerini açıklamasıyla memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı da belli oldu. Erdoğan yüzde 25 olarak açıklanan memur zammı oranını yüzde 30'a çıkartıldığını duyurdu. Tüm memurlar gibi öğretmenler de 2023 yılı zamlı maaşlarını heyecanla beklemeye başladı. Öğretmen gelirlerinde önemli bir yere sahip olan ek ders ücretleri de 2023 yılında zamlanacak. Girdikleri ders sayısına göre maaş alan ücretli öğretmenler ise 2023'te ne kadar maaş alacaklarını araştırmaya başladı. Peki 2023 yüzde 30 zamlı ücretli öğretmen maaşı ne kadar oldu? Haftada 25 saat, 26 saat, 27, 28, 29 ve 30 saat derse giren ücretli öğretmen maaşı ne kadar oldu?

  Memur ve emekli maaş zammı ne kadar?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıkalmasında yüzde 25 olarak açıklanan memur maaş zammının yüzde 30'a çıkartıldığını belirtti. Erdoğan "Yürütülen çalışmalar sonunda, başka bazı alanlarda fedakarlık yaparak, memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a kadar çıkartabileceğimiz imkanlar sağladık. Böylece buradan memurlarımıza ve tüm emeklilerimize 2023 yılı ocak ayı maaş artışlarının, yüzde 30 olarak uygulanacağı müjdesini veriyorum" dedi. Yüzde 30 zammın ardından ücretli öğretmenler kendi maaşlarının ne kadar olacağını araştırmaya başladı.

  2023 ücretli öğretmen maaşı

  2022 yılı Temmuz ayında ücertli öğretmen maaşına ciddi oranda zam yapılmıştı. Ücretli öğretmen maaşı uzun süre asgari ücret altındaydı ancak son zamla birlikte asgari ücret seviyesini geçmişti. Erdoğan daha önce yaptığı açıklmada "Bir müjde de ücretli çalışan öğretmenlerimize ve usta öğreticilerimize vermek istiyorum. Her 5 ders için ilave bir saat ek ders ödemesi yapacağız. Haftada 30 saat derse giren öğretmenin alacağı ücret 3 bin 400 TL'den 5740 liraya yükselmektedir. 40 saat üzerinden alacakları ücret de 7400 liraya çıkmaktadır." diyerek ücretli öğretmenlere müjde vermişti.

  Haftada 25-27-28-30 saat derse giren ücretli öğretmen maaşı ne kadar?

  2023 yılında yüzde 30 zam üzerinden bir değerlendirme yapılacak olursa daha önce haftada 30 saatten 5740 TL maaş alan ücretli öğretmene 7462 TL ücret yatması bekleniyor. 2023 yılı asgari ücret ise 8500 TL olmuştu.

  2023 ücretli öğretmen maaşı asgari ücret seviyesine çıkar mı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ücretli öğretmenlerle ilgili de ilerleyen günlerde bir açıklama yapabilir.

  2023 yüzde 30 zamlı ek ders ücretleri

  Brüt ek ders ücreti 60,71 TL

  Net ek ders ücreti ise 51.15 TL

  Net ek ders ücreti (%20 vergi dilimi) 48.10 TL

  Gece brüt ek ders ücreti 65.05 TL

  Gece net ek ders ücreti (%15 vergi dilimi) 54.79 TL

  Gece net ek ders ücreti (%20 vergi dilimi) 51.54 TL

  Ücretli öğretmen nedir?

  Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde okullarda kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler gibi ücretli öğretmenler de görev yapıyor. Ücretli öğretmen maaşları girdikleri ders sayısına göre belirleniyor. Ücretli öğretmenler sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerle aynı işi yapmalarına rağmen maaşı daha azdır. Ücretli öğretmenlerin maaş sorunu uzun süre tartışılan konu olmuştur.

  Yazı kaynağı : www.timeturk.com

  Ücretli öğretmenlik 2023 maaşı ne kadar? Ders başı ücreti...

  Ücretli öğretmenlik 2023 maaşı ne kadar? Ders başı ücreti...

  Devlet okullarına atanamayan öğretmenlerin, ders başı ücretiyle çalışma imkanı oluyor. Ücretli öğretmenlik yapanlar, 2023 yılı zamlı maaşları araştırıyor.

  Haftada 30 saat veya 40 saat derse giren öğretmenler ne kadar maaş alacaklarını merak ediyor.

  Memur zammı ile birlikte öğretmen maaşları netleşirken 2023 zamlı ücretli öğretmenlik maaşları da gündeme geldi.

  46,70 lira olan brüt ek ders ücreti %16,39 artışla 54,87 lira olarak belirlendi. Öğretmenlere 2023 yılı Ocak-Haziran döneminde ödenecek ek ders ücretleri de netleşmiş oldu.

  Ücretli öğretmenlik 2023 maaşı ne kadar? Ders başı ücreti...

  2022 yılında haftada 30 saat derse giren öğretmenin alacağı ücret 5.740 TL, 40 saat ders ücreti ise 7.400 TL olarak belirlenmişti.

  2023 yılında ise yüzde 15 enflasyon farkı ile hesaplandığında 30 saat 7 bin civarında, 40 saat ise 10 bin lira civarında olacaktır.

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  OzkanSoft (2008-2023)

  Ücretli Öğretmenlik hakkında en çok aranan ve Ücretli Öğretmenlik yapmak isteyenlerin merak ettiği;

  konuların başında gelmektedir.

  Ücretli Öğretmenlik Maaş Hesaplama

  Ücretli Öğretmenlik Nedir?

  Ücretli Öğretmenlik ders saati karşılığı maaş hesaplanması yapılan bir öğretmenlik çeşididir. Ülkemizde kadrolu öğretmen ataması yeterli sayıda yapılmamasından ötürü uzun yıllardır zaman zaman öğretmen açığının giderilmesi için boş olan öğretmen kadrolarına ücretli öğretmen alınmaktadır. Lise, Meslek Yüksek Okulu, Önlisans mezunu ve Lisans mezunu olan herkes ücretli öğretmenlik yapabilir.

  Bu sistemin yasal dayanağını 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 89. maddesi oluşturuyor. Söz konusu maddede, “Her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile Üniversite ve Akademi (Askeri Akademiler dahil), okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda ve benzeri kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebilir.” ifadesi yer almaktadır.

  Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Nasıl Yapılır?

  Ücretli öğretmenler il veya ilçe milli eğitimine başvuru yaparak görevlendirilen öğretmenlerdir. Ücretli öğretmenlik yapabilmek için gerekli evraklarla birlikte il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne başvuru yapmak gerekiyor. İstenecek belgeler il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine göre farklılık gösterebilir.

  Bazı il veya ilçe milli eğitim müdürlükleri başvuru işlemlerini internet üzerinden online olarak alabilmektedir. Başvuru sonucuna göre daha sonra evrakları isteyebilmektedir.

  Sizden istenecek ortak belgeler; İl veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden temin edebileceğiniz başvuru formunu doldurmanız, sağlık raporu (sağlık ocağındaki aile hekiminden alınabilir), erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge, nüfus cüzdanı fotokopisi, diplomanın fotokopisi aslını da  giderken yanınızda bulundurun ve KPSS sonuç belgesi istenmektedir. Detaylı bilgiyi başvuru yapacağınız il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerinden alabilirsiniz.

  Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Yapılır?

  Ücretli öğretmenlik başvuruları Ağustos ayında başlamakta olup ihtiyaç doğrultusunda Eylül ayında kadrolara gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra uygun adayları seçmeye gidilir.

  Ücretli Öğretmen Aylık Ne Kadar Maaş Alıyor?

  Ücretli öğretmen girdiği ders saati başına ücret almaktadır. Yani günde 6 saat derse giren bir ücretli öğretmen hafta da 6×5=30 saat, ay da ise 30×4= 120 saat olmaktadır.

  2022 Yılı Örnek Maaş Bilgileri:

  2023 Yılı Örnek Maaş Bilgileri:

  Buradaki hesaplamalar sadece bilgilendirme amaçlıdır. En doğru sonucu durumunuza göre programı kullanarak kendiniz hesaplayabilirsiniz. Bunun için sitede yer alan programa gitmek için aşağıdaki linki tıklayınız. Örnek ekran görüntüsü de aşağıda yer almaktadır.

  Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama Programı

  NOT: Bir ücretli öğretmen haftada maksimum 30 saat derse girebilmektedir.

  Ücretli Öğretmenlik Sigorta Gün Sayısı Nasıl Hesaplanır?

  Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü 09.07.2010 tarih ve 10283 sayılı yazıları ile prim ödeme gün sayısının bir takvim ayındaki ek ders saati toplamının 7,5 saate bölünmesi suretiyle tespit edilmesi gerektiğini açıklamıştır.

  Buna göre bir ayda toplam 120 saat derse giren bir ücretli öğretmenin prim gün sayısı, 120/7,5= 16 gün olmaktadır.

  “Pirim Ödeme Gün Sayısı” İle İlgili Resmi Yazılar:

  Personel Genel Müdürlüğü

  Maliye Bakanlığı (Sayfa 1)

  Maliye Bakanlığı (Sayfa 2)

  Ücretli Öğretmenlik Ders Saat Ücreti Ne Kadar?

  Aşağıda yıllara göre ücretli öğretmenlik ders saat ücreti bilgileri listelenmiştir. Yazılan değerler brüt ücretlerdir.

  2022-2023 Ücretli Öğretmenlik Ders Saat Ücreti Ne Kadar?

  Yazı kaynağı : www.ozkansoft.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap